Mjetet juridike popullore për rritjen e qerpikët


Nëse ju mendoni se një deklaratë e vërtetë se sytë janë pasqyrë e shpirtit tonë, atëherë me siguri pajtohem se rëna - një kornizë të caktuar, inkuadrim grykore tona bukuroshe. Sigurisht, para së gjithash kjo kujtohet zonjat tona të bukura që paguajnë eyelashes bukurinë e tyre shumë kohë, përpjekje dhe të holla. Megjithatë, jo çdo grua mund të mburremi e të pasurit të gjata, të trasha, qerpikët e bukur dhe për shumë prej tyre ky është një problem. Për fat të keq, qerpikët tanë kanë tendencë të disa efekteve negative, si çdo gjë tjetër në trupin tonë. Një mjet i rëndësishëm për të gjitha vajzat do të jetë informacion mbi mjetet juridike popullore për rritjen qerpik, forcimin e tyre dhe të kujdesen për ta.


Chic dhe qerpikët harlisur si gratë e vërejtura gjatë të bërë sytë më të gjalla dhe ekspresive. Ndoshta, shumë njerëz mund të jetë i befasuar se sa të ndikojë paraqitja e femrave është bojë për vetulla e thjeshtë, për shkak se disa gra do të shfaqet në një shoqëri me qerpikët pikturuar. Por çfarë bëjnë ata të cilët nga natyra nuk janë qerpikët shumë të shëndetshëm dhe të bukur dhe të prirur për humbje të shpeshta? Cilat janë mjetet juridike popullore mund të aplikohet për rritjen e qerpikët?

A) Në mënyrë që të stimulojë rritjen e qerpikët, është e dobishme që të aplikoni disa vaj të fortifikuar, të tilla si vaj detit buckthorn, vaj qiparisi, lëng karrote. Një ndikim të madh në trup si një e tërë, dhe veçanërisht në rritjen e qerpikët i jep ushqime tona të hahet të pasura me vitamina dhe elemente të dobishme gjurmë. Kjo është veçanërisht e kanë të bëjnë me vitaminë E që përmban p.sh. në spinaq, bajame. Por ne nuk duhet lënë pas dore dhe format e tjera të pasura me vitamina, pasi që shumica e tyre të kombinuara kanë një ndikim pozitiv në rritjen dhe forcimin e rëna.


Jeta e çdo qerpik mesatarisht rreth gjashtë muaj, pas së cilës secili prej tyre poshtë, duke i dhënë rrugë për të tjerët. Por në mënyrë që të stimulojë rritjen e tyre, që të aplikojnë mjete të tilla popullore për rritjen aktive të qerpikët si të tillë.

B) zierje nga bimëve të veçanta që janë lehtësisht në dispozicion në shumicën e farmacive tona do të përshpejtojë rritjen e qerpikët. Këto barëra: kamomil, lule misri, kamomil, nëna dhe njerka. Supë të përgatitur është e thjeshtë, përzierja e bimëve në raport me njëri-tjetrin në një gotë të mbushur me sasinë e një lugë çaji dhe derdhi ujë të valë. Shtupë pambuku të lagur me këtë zierje, bëni një kompresë në secilin sy dhe lënë kështu për 20 minuta. Sigurisht nuk e ndaluar të gatuaj në vend të supë krijoj zakonisht një çaj të fortë, por efektiviteti i tarifës pak më të larta. Në fund, hiqni swabs nga sytë dhe qepallat yndyrat veçantë, vajra të përgatitura paraprakisht. Rastësisht, një supë të ngjashme dobishme jo vetëm për rritjen e qerpikët, por më e dobishme për sytë, redukton inflamacion, skuqje.


B) Mjetet juridike popullore për rritjen efikase dhe të shpejtë të qerpikët mjaft të ndryshme, megjithatë, duhet të jenë të kujdesshëm në përdorimin e tyre: të bëjë pa sy dëm! Produkti i ardhshëm - rodhe naftës. Extremely naftës efektive dhe efikase rodhe mund të blihen në farmaci, dhe pastaj të bëjë në vijim: Për komoditet maksimal keni nevojë për një shishe jashtë bojë për vetulla të vjetër. Ajo duhet tërësisht të larë, lëvore dhe derdh mbrapa vaj rodhe. Në thelb, për shkak të mungesës së një shishe, ju mund të përdorni shtupë pambuku të zakonshëm, por ende i përshtatshëm për të përdorur një furçë të veçantë për qerpikët. Vetëm lyej këshilla e qerpikët rodhe vajra çdo ditë, por nuk e lënë atë në brenda natës. Të jetë tepër i kujdesshëm, sepse vaj rodhe mund të shkaktojë iritim të syve, të shmangur marrjen organet e vizionit. Nëse ju lënë këtë mjet për një natë mund të zgjoheni në mëngjes me qepallat fryrë dhe sytë e kuq. Pavarësisht hlopotnost kjo metodë do të thotë në mënyrë efektive se koha dhe përpjekjet e tyre do të paguajë shumë herë.


Mjetet juridike popullore për rritjen e shpejtë të qerpikët do të jetë e padobishme në qoftë se gruaja do të aplikohet grim të varfër, kjo është konsideruar vlerë. Ndoshta kjo është arsyeja pse qerpikët tuaj dhe të bëhet aq i brishtë dhe shpesh braktisin? Kozmetike me cilësi të lartë sigurisht jo të lirë, por së bashku me efektin e dëshiruar dhe bukurinë vizuale e rritjes qerpik, shumë prej këtyre fondeve janë të përbërë nga komponentët e mëposhtëm, të cilat lejojnë forcimin e rëna dhe të stimulojë rritjen e tyre. Nga ana tjetër, kozmetike me cilësi të dobët mund të shkatërrojë bukurinë në disa ditë.


D) Është qerpikët qarta - janë të njëjta e flokëve dhe në qoftë se ata ndjehen keq, trajtimi i tyre mund të përfshijë disa ekstrakte bimore dhe ushqime të pasura me vitamina. Përdorim shumë të mirë për rritjen e flokëve dhe masazh shëndetësor ndonjëherë një ilaç: të marrë një grimë e vajit vegjetal me cilësi të lartë dhe të shtoni lëng të bimëve aloe, përveç kësaj, vë në një mjet majdanoz shpërbë imët. Mix me kujdes të gjithë përbërësit, pastaj aplikoni një mocion fërkoni mbi qerpikët, qepallat. Mundohuni të shmangur marrjen e këtij produkti në mukozën e syve, sepse nëpërmjet saj mund të jetë vello të pakëndshme ndjesi para - ky efekt do të naftës dhe të vështirë për të shpëtoj prej tij. Fuqimisht mos u shqetësoni, kjo nuk është shumë dëme të vizionit.


Një ndikim të madh në rritjen dhe shëndetin e qerpikët ofron jo vetëm faktorët negative mjedisore dhe të tjera mjedisore. Stresi - kjo është një nga shkaqet kryesore të humbjes së flokëve, duke përfshirë qerpikët. Përpiquni të shmangni stresin në jetën e përditshme të jetë e mundur, dhe transferuar fondet do të forcojë rëna që kanë vuajtur për shkak të kësaj.

D) është jashtëzakonisht ilaç i dobishëm dhe efektiv popullore për rritjen e qerpikët është lëng qepë. Ajo duhet të jetë përzier me përbërësit shtesë si lëng rodhe dhe lëng hithër, pastaj fshij përzierje në lëkurë e qepallat. Procedura është bërë para gjumit.