Mjetet juridike popullore për të eliminuar odors ndenjur


Duket erë ndenjur në njerëzit pas konsumimit të pijeve alkoolike që, jo të gjithë e kuptojnë si duhet se fryma erë e alkoolit nuk është si ajo. Pra manifestohen produktet e dekompozimit të alkoolit në trup, dhe aroma mund të jetë mjaft e fortë dhe e pakëndshme për të tjerët. Çfarë ndodh nëse një ditë më parë kishte për të "marrë në gji" tepërt, por sot i takon çdo gjë e rëndësishme është nëse ka nevojë për të shkuar në punë? Cilat janë mjetet juridike popullore për të eliminuar odors ndenjur mund të ndihmojë për të paktën pjesërisht të eliminuar manifestimet në mënyrë të pakëndshme? Ata që u përball me një çështje të ngjashme, e di që të shpëtoj nga tymi forta erë është problematike. Ndonjëherë nuk ndihmojnë as brushing ose nenexhik çamçakëz. Megjithatë, ka ende mjete popullore, efektive të mjaftueshme për të eliminuar erë bajate, ata janë testuar të gjitha dhe në situata të caktuara mund të jetë në gjendje për të ndihmuar dikë.


Era e alkoolit nga goja e tij ndjehet më fort, si mjete popullore për të shpejt të eliminuar erën e gazrave kryesisht përfaqësojnë disa ushqime, edhe pse jo domosdoshmërisht. Produktet prishja e alkoolit merret jo vetëm me anë të gojës, por edhe nëpërmjet lëkurës, mukozës. Pas libacionet bollëk gjithë trupi mund të ketë një erë të pakëndshme, e cila është e nevojshme për të shkatërruar me anë të shpirtit, por më tepër për të vizituar dush. Shumë njerëz që kanë nevojë të ulen në mëngjes pas timonit, ata e dinë se mjetet juridike të tyre popullore provuar për një erë të eliminuar pak a shumë në mënyrë efektive e fryma ndenjur. Megjithatë, duhet tërhequr vërejtjen të gjithëve: edhe në qoftë se të hequr tërësisht erë e alkoolit, që ka arsye për të menduar se vyvitrylosya dehur plotësisht nga trupi. Një shofer i tillë do të vazhdojë të jetë reagime pengohet, dhe ai do të jetë një kërcënim në rrugë.


Megjithatë, si të shpëtoj e "parfum" në qoftë se ajo ishte në prag të një pushim apo ndonjë festë ku nuk kishte pije përkatëse? Ka shumë mënyra dhe jo shumë të besueshme, por ata janë të dizajnuara për të ndihmuar njerëzit të heqin qafe e probleme dhe nuk skuqem para të tjerëve nëse rast të tillë. Këtu janë disa prej tyre.

1. Është e rekomanduar për të përtyp një fasule pak kafe që janë thënë që mund të ndihmojnë të eliminuar erë fryma ndenjur. Aroma më të qëndrueshme dhe të fortë e kafe të shtrenjtë, tha kështu të gëzojnë të gjitha maska ​​odors përafërsisht 2 orë. Kafe, që ra fjala, i jep kurajo, megjithatë, dhe e bën një ndikim të madh në zemër, duke rritur ngarkesën në të.


2. Metoda e mëposhtme është praktikuar gjerësisht nga ata që duan të marrin "në punë". Mbrëmja u dehur një sasi të caktuar të alkoolit në mëngjes për të shkuar për të punuar nëpër pikën e kontrollit? Ndihmon fletë gji, erëz, ystreblyayuschaya parfum alkool kur të bëj një copë letër vetëm para raportit seksual me një burrë.

3. Ndonjëherë ajo është e rekomanduar për të hequr tymi erë të marrë 1 tbsp vaj vegjetal, të tilla si ullirit. Megjithatë, kjo metodë mund të jetë një efekt anësor - kur nuk duan tualet.


4. fryma e vazhdueshme e keqe mund të shkatërrohet nëse hani një produkt që ka aromë më të fuqishme. Për shembull, të përpiqet të bëj nenexhik, majdanoz, karafil, kanellë, balsam limon.

5. Në mënyrë për të punuar pas vakt festive, përtyp hala e conifers, të tilla si pisha.

6. metodë mjaft efektive që kërkon përgatitje më parë, në mbrëmje, pas qenë pirë alkool, në qoftë se shteti e lejon, ju duhet të pini shumë ujë të ftohtë të paktën 1 litër. Përveç kësaj, ajo është e dobishme për të shtuar lëng limoni, mjaltë.


7. Toksina formuar pas "dje" në mënyrë aktive duhet të nxjerr, ose era e gjellë e mbetur ndenjur dhe do të shoqërojë pjesën më të madhe të ditës. Për këtë të përsosur hips supë.

8. Tmerrësisht lënduar, por shumë efektive mjet - arrëmyshk ashpër. Veprimi shkurtër, kështu që ju duhet të bëjë atë vetëm para raportit seksual.

9. Shkenca nuk qëndrojnë ende, sot barnatore janë mjete të ndryshme të dizajnuara për të hequr erë tymi. Shqyrtimet e këtyre barnave janë të ndryshme, dikush kritikon ato për veprime jo efektiv, ata ndihmuan dikë në momentin e duhur. Për shembull, i njohur "Antypolitsay", e cila plotësisht eliminon erë nëpërmjet saj përmban komponentë të veçantë që thithin odorants.


10. Çfarë duhet të përmbahen për të mos rritur erën e fryma ndenjur? Për frymë qelbur nuk kishte prova të ish revelries dëshirueshme për të shmangur pirjen e duhanit, sepse duhani erë të keqe thekson frymën alkoolike. Nuk rekomandohet për shfarosjen e tymi nenexhik çamçakëz, sepse prej tyre vetëm merr më keq. Nuk rekomandohet pohmelyatysya, atëherë, sigurisht, era e ndenjur plotësisht pushon të shqetësojnë, por edhe normale me njerëzit proyazyka gjithashtu nuk mund të shkojnë.


11. Nëse në mëngjes i shqetësuar për erën e alkoolit në prag të miratuar, të bëjë në vijim: më shumë stërvitje të djerse në tërësi, atëherë douches - e gjithë kjo do të zbresë dhe të shpëtoj nga shumica e toksinave. Lahen dhëmbët tuaj, pini një filxhan çaj të nxehtë.

12. Shumë vypyvaky kalitur këshilluar që të bëj fara i pjekur për të sprapsin shije ndenjur - ajo ndihmon në qoftë se aksioneve deri numër më të konsiderueshëm të farave, dhe në qoftë se ju doni të vijnë direkt në kontakt me njerëz të mirë hedhin në gojë një herë një grusht fara, me lëvore dhe përtyp.


13. Ju mund të shpëlaj gojën me një përzierje me ujë dhe uthull. Mjaft të pikoj disa pika në 1 filxhan dhe shtoni lëng limoni.

14. Ju duhet të bëni vetë fort mëngjes, dhe ndihmë të mirë nga supë ndenjur kosi, turshi, pjatë e shkëlqyer është konsideruar si një gjellë e mbetur hash armene.