Mjetet juridike popullore për pacientët me alkoolizmi


Si për të ndihmuar pacientit të përballen me varësisë alkoolizmi? Ne shpresojmë se ky artikull do të vuajnë nga varësia e alkoolit për t'u kthyer në një jetë të matur. Le të flasim në lidhje me artikullin mjetet juridike popullore për pacientët me alkoolizmit.
Ilaç popullore evropiane Wild Ginger
A zierje të rrënjës përdoret sukses në trajtimin e alkoolizmit. 1 tbsp lëndëve të para pa slides pour 1 tbsp. e ujë të vluar. Mbani në banjë me ujë për 30 minuta, kullimin menjëherë. Top me ujë të zier të vëllimit origjinal. Pini 2 lugë 30 minuta pasi të hahet. Ose 1 tbsp supë të derdh një gotë vodka. Në mënyrë tipike, kjo pije shkakton të vjella të rënda dhe menjëherë pas të alkoolit.Në shumicën e rasteve, ju nuk mund të përdorni një zierje e bimëve pa u vënë re, përzierjen e ushqimit - ende do të ndihet nga shijen e saj të ndritshme. Prandaj, është e këshillueshme për të trajtuar me pëlqimin e pacientit, i cili dëshiron të ndaluar të pijshëm, por shumica e tyre nuk kanë vullnet të mjaftueshëm. Bimore është helmuese. Gatim drogë e tij dhe të pijshëm duhet të jetë në mënyrë rigoroze në recetë. Kundërindikacionet: shtatzënisë.

Ruta aromatik
2 tbsp herbs copëtuar derdh 250 ml vodka. Insistojnë 14 ditë në një vend të ftohtë të errët (si një dollap). Filtër Menjëherë opsionale - filtruar kur infuzion do të përfundojë. Duke i dhënë pacientit tri herë në ditë për 20-30 pika holluar në 100 ml ujë. Në qoftë se një mall të fortë për alkool apo qejf, ju mund të pini infuzion të 5 herë në ditë. Kursi - një muaj. Nëse pacienti nuk e konsideron veten një alkoolike dhe nuk duan të jenë të trajtohen mund të jetë 1-3 herë në ditë pa dijeninë e tij në përpjekje për të shtuar në supë tretësirë, çaj ose vodka se ai pi. E gjitha varet se si shpesh ai ha në shtëpi. Kursi - një muaj (kjo periudhë zgjat rreth një gjysmë litër infuzion). Atëherë trajtojnë intermittently, në varësi të pacientit. Nëse ju nuk pini alkool - një pushim. Kur bëhet nervoz, i ngacmuar, nuk është një mall për pije alkoolike - për të dhënë tretësirë ​​për një javë, pastaj pushim. Efekti i trajtimit është e mirë. Shmangni overdosing, sepse bimore takon maloyadovytыm.


Ilaç popullore dhe mbledhja medicinale
Mix pjesë të barabartë të centaury bar, pelin, trumzë. 1 tbsp Mbledhja pour 1 tbsp. ujë të vluar, të lënë për 2 orë, përfundoi, ikjen. Pini 1 tbsp 4 herë në ditë. Dyqan infuzion në frigorifer çdo dy ditë për të ndryshuar për të përgatitur fllad. Kursi i trajtimit - 3 muaj.

Stone pisha
300 gram arra pishe larë, së bashku me mish i grirë shell. Shpërndaj polutoralitrovuyu peshë në kavanoz, plotësoni 300g sheqer, derdh 05 litra vodka. Insistojnë në një vend të errët të ftohtë muajin e kaluar, duke tundur çdo 3 ditë. Tendosje përmes 2 shtresa të napë palosur. Dhunimi nuk është asgjësuar, dhe në bazë të saj të përgatisë një infuzion të re nga e njëjta recetë (arra vakt zëvendësues). Pini 1 tbsp 2-4 herë në ditë për 30 minuta para ngrënies. Kur infuzion i parë është i plotë, të marrë një pushim për 2 javë, dhe pastaj një pije të dytë.


Për të lehtësuar hangover
Për të stimuluar trupin 1 tbsp pa slides manaferrat barberry pour 1 tbsp. ujë të vluar, të qëndrojë në një banjë me ujë për 20 minuta, hiqni nga të nxehtit, mbush për 30 minuta. Pini supë ftohtë për 1 pranim. Ju mund të hani lakër turshi ose pini pak e shëllirë.

Mjetet juridike popullore që dehje ngadalshëm
Ata pijnë të festës. Mix 2 pjesë shegë lëng, lakër dhe 1 pjesë molle uthull, ziej për ngrohje të ulët për 5 minuta, tendosje dhe pije. Në një tas smalt pour 1 tbsp nenexhik barishte 1 tbsp. uji. Ziej për ngrohje të ulët për 15 minuta, kullimin, shtoni 2 tbsp Uthulla e Molles. Pi i ftohtë në një kohë.


Metodat e matur
Mix 1 lugë gjelle Uthulla e Molles 1 tbsp. ujë të ftohtë, e bëjnë këtë përbërje ngjesh mbi kokën e tij. E njëjta gjë me ujë mund të pini një i dehur. Apo të japë atë për të pirë 2-3 gota të çajit të fortë me mjaltë. Me dehje fortë alkoolike (ose alkoolizmi) 2 tbsp lë boronicë pour 2 tbsp. ujë të vluar, të mbajtur banjë me ujë për 20 minuta, që të insistojnë orë, ikjen, shtrydh të lëndëve të para. Pini sips të vogla.

Kur helmimi me alkool
Rodhe lë si një kompresë për të vënë fytyrën në ballin, tempujt dhe stomak. Gjithashtu pirë një zierje e lë dhe rrënjët e kësaj bime: 2 tbsp Nuk ka slides grimcuar sheqer para dhe 2 tbsp. ujë të vluar, të mbajtur banjë me ujë për 20 minuta, që të insistojnë orë, ikjen, shtrydh. Pini sips të vogla. 1 tbsp Llokoçis Clay në 1 tbsp. ujë për të pirë. Merrni 3-6 tableta të qymyr aktivizuar.