Mjetet juridike popullore për pushtet mashkullor


Duke folur në lidhje me çrregullime të ndryshme seksuale që ndodhin në gratë, mjekët pothuajse gjithmonë do të thotë probleme jo vetëm në zonën gjenitale, por edhe në masë të madhe në lidhje me funksionimin e trurit. E njëjta gjë vlen edhe për burrat, si një hap i rëndësishëm për të rikthyer harmoninë do të jetë normalizimi i qendrave endokrine në tru. Për fat të keq, mosfunksionim ngrerë, ose pafuqi - një problem një numër mjaft i madh i njerëzve në botën moderne, pse fajësojnë shumë faktorë. Alkooli, duhani, kushtet mjedisore, infeksionet, dhe droga të neveritshme të tjera moderne - të gjithë së bashku dhe individualisht të bëhet një shtysë e fuqishme për zhvillimin e problemeve të ndryshme në sferën seksuale të burrave.


Mjetet juridike popullore për pushtet mashkullor është një alternativë për shërbimet mjekësore, dhe bukuria është se ato ndikojnë të vogla në krahasim me shërim, por efektiviteti i tyre është mjaft e lartë. Siç e dini, mjetet juridike popullore për të ndihmuar me shumë probleme që lidhen me shëndetin e njeriut, dhe në qoftë se ju përdorni ato për të rivendosur pushtetin mashkullor, ne mund të arrijmë sukses të konsiderueshëm në frontin dashuri. Por ne nuk duhet të supozojmë se rimëkëmbja e potencë është e mjaftueshme për të pirë një infuzion ose zierje. Si me trajtimin nga ana e mjekësisë konvencionale, mjetet juridike popullore përfshijnë përdorimin e rregullt për të rivendosur pushtetin mashkullor si disfunksion erektil - nuk është një problem vetëm një herë. Për më tepër, para fillimit trajtuar me mjetet juridike popullore, ajo është rekomanduar me forcë për të vizituar një mjek i cili do të ndihmojë të përcaktojnë shkakun e vërtetë të problemit. Kjo është e rëndësishme sepse pafuqi mund të shkaktohet nga kushtet më të rënda që duhet patjetër të trajtohen. Nga ana tjetër, mjetet juridike popullore janë të mira, përveç trajtimit profesional dhe për të rivendosur pushtetin e plotë mashkullor Një qasje e tillë do të ishte më racionale.


1. Herbs shërimit kanë qenë prej kohësh përdoret nga healers për të ndihmuar njerëzit pagesat se në aspektin seksual dhe efektin e përdorimit të tyre, ndodh tejkalon të gjitha pritjet shumë të larta. Një mjet i tillë është një përzierje e bimëve të caktuara në të cilat bërë tinctures. Si përbërësit e nevojshme: xhensen, Rhodiola Rosea, Eleutherococcus Senticosus, djallit të lartë, Aralia Manchu. Nga çdo tretësirë ​​e bimëve të listuara duhet të përgatisin veten, ose ta blejë atë në farmaci. Pastaj përzierje e tyre, duke marrë numrin: tretësirë ​​e xhensen dhe aralia djallit - 50 ml tretësirë ​​Rhodiola dhe Eleutherococcus - 30 ml


Për infusions vetë-furnizim ushqimi çdo nevojë për bar të thatë vetëm, atëherë pres atë, derdh alkool (40-70%). Proporcionet për përgatitjen e infuzione nga 100 ml alkooli per 1 tbsp disa bari. Hidhur është e nevojshme për të vënë në një vend të errët për të paktën 10 ditë, deri tenderit dhe pastaj, duke marrë për aq kohë sa është e nevojshme, përzierje, duke përgatitur një ilaç shërimi. Prano mjetet nevojë çdo ditë, 3 herë në ditë, pas një vakt në shumën prej 30 pika. Gradualisht burrëri duhet të shërohen.


2. Insistojnë që do të rrisë funksionin seksual të meshkujve duke përgatitur veten e tyre. Ju duhet të merrni këto përbërës bimor: bari knotweed, barishte fireweed ngushta - 3 lugë, rhizome Rhodiola dhe rrënjët, rizomat kopiyochnyk harruar, rrënjë Maral, fruta hirit mal, u rrit hips Brown - të gjitha për 2 lugë, rrënjë jamball lakuriq - 1 tbsp Të gjithë përbërësit që ju duhet të gatuaj vete, tërësisht e thatë, atëherë kujdes bluaj. Siç është përshkruar përmasa të përzierje të gjithë përbërësit së bashku, pastaj mas 1 tbsp dhe i hedh ujë (500 ml) të vluar, le të qëndrojë për 2 orë, tendosje dhe pije. Pini këtë mjet nevojë çdo ditë, duke pirë të gjithë volumin gjatë ditës. Të gjithë përbërësit veç e veç dhe së bashku janë në gjendje të ushtrojë ndikim efektiv stimulues në funksionin seksual mashkullor.


3. Për të rritur pushtetin mashkullor në qoftë se ka një problem të kësaj natyre, ju mund të përdorni në vijim, mjet shumë efektiv - ekstrakt të rrënjë xhensen. Për të përgatitur rrënjë e nevojshme të freskëta të kësaj bime, e cila duhet të pres, mas 1 tbsp dhe pour vodka (100 ml). Duke vënë makinën në një vend të freskët për një javë, herë pas here shkundur, dhe një herë se është e gatshme, të thahet. Merrni tretësirë ​​është e nevojshme kur vështirësitë perceptuar në sferën seksuale. Për ta bërë këtë 3 herë në ditë për gjysmë ore para ngrënies marrë 30-40 pika tretësirë.


4. Për t'u kthyer burrëri, duhet jo vetëm të marrë tinctures ndryshme brenda vendit, për të trajtuar plotësisht impotenca mund të përdorë gjithashtu edhe banja të veçanta ulur. Si për të kryer këtë procedurë me përfitim maksimal të trupit? Dush hip marrë për rreth 1-15 orë para gjumit dhe është e nevojshme për të përgatitur 2 kontejnerë të mëdha, të tilla si tenxhere. Në një prej tyre i hedh ujë të ftohtë në një tjetër - të nxehtë dhe të ulet në çdo alternuar, për 1 minutë. Të ndryshojë pozicionin 10 herë. Në dush hip, sauna do të jenë të dobishme, por ju nuk duhet të teproj, vetëm 2-3 hapa në dhomë me avull, jo më të gjatë se 10 minuta.


5. njohur mjaft shpesh një mënyrë të tillë për të përmirësuar jo vetëm potencë, por edhe të forcuar trupin si një e tërë, si farë pastinak. Në bazë të këtij zierje e bimëve është e përgatitur për atë që do të jetë e nevojshme për të marrë rrënjë, pres dhe të matur nga 4 tbsp Parsnips copëtuar pure me sheqer (6 tbsp), pastaj të vënë në një kavanoz me një kapacitet prej 05 litra dhe i hedh ujë të valë. Vënë në një banjë me avull dhe le vlim, të mbajë për një tjetër 15 minuta, pastaj mbush për 8-10 orë. Pini 1 tbsp. l. përpara se të hahet.