Mjetet juridike popullore për marrjen shpëtoj e bloating


Formimi gazit e tepërt në zorrë, duke shkaktuar bloating, quhet fryrje. Në mënyrë tipike, këto procese janë të shoqëruar nga një ndjenjë e trishtim, nganjëherë ka dhimbje, e cila shkon pas gazrave. Shkaku i fryrje mund të jetë një sërë faktorësh, më të zakonshme të cilat janë: tretje të dobët, dietë të varfër, dhe të stresit dhe shoku nervor. E vendosur në bakteret e zorrëve të njeriut të promovuar tretje dhe thithjen e më të madhe të gazit të prodhuar nga ai, por mosbalancim e microflora zorrëve mund të shkaktojnë fenomenin e vanitet.


Shumica e gazit të akumuluar në zorrët kur ngrënë ushqime të caktuara apo pije që shkaktojnë rritjen e emisioneve të gazit dhe ky fenomen është një e vetme, zakonisht të shkurtër në natyrë. Megjithatë, në qoftë se era fillon të ndodhë në një frekuencë konstante - kjo mund të jetë rezultat i ndonjë sëmundje të sistemit të tretjes që në mënyrë të pashmangshme duhet të çojë njeriun te mjeku. Në mënyrë të qartë, mjekët, në rastin e këtij problemi do të caktohet droga të caktuara, por ne prekni mbi një temë të tillë si mjete aktuale në dispozicion popullore shpëtoj bloating që janë në gjendje për të ndihmuar shumë njerëz.


1. Ka disa mjete popullore për të hequr qafe bloating, si Wort Shën Gjonit dhe yarrow. Pronat e dobishme e këtyre bimëve të njohur për shumë njerëz dhe me sukses përdoren në mjekësinë popullore për të trajtuar Sëmundjet e ndryshme. Kur problemet me mbytjes me gaz mund të jenë të përgatitur në vijim mënyrë: në pjesë të barabarta që të jetë bari, yarrow, Wort Shën Gjonit dhe të thata lule kënetë, përzierje dhe 3 doling tbsp përzierje, derdh një litër ujë të vluar, pastaj të këmbëngulë për 2 orë. Pas infuzion të caktuar kohor prej tendosje dhe për të marrë një gjysmë gotë disa herë në ditë.


2. Mjetet juridike popullore mëposhtme janë përgatitur nga bimë të tilla si majdanoz dhe të mirë të përdorura për të hequr qafe nga manifestimet e vanitet. Në qoftë se fara dispozicion majdanoz nevojë për të matur 20 oz tyre. dhe të mbuluar me ujë të ftohtë (1 filxhan) dhe pastaj të vënë ngrohjes në një banjë me ujë për gjysmë ore. Tjetra, të qetë dhe tendosje, dhe ju mund të marrë 1 tbsp 5 herë në ditë. Fara grimcuar majdanoz mund të përdoret gjithashtu, të cilat masin numrin e tyre në 1/2 lugë dhe i hedh ujë të zier të ftohtë (2 gota). Ajo është e mirë për të përgatitur udhën e natës, atëherë le të qëndrojë gjatë natës. Merrni pjesë të barabarta gjatë ditës. Një tjetër recetë, këtë herë me rrënjë majdanoz që mund të përdoret si në freskët dhe në formë të thata. Masa 4 tsp majdanoz rrënjë dhe derdh ujë të valë (gjysmë filxhan), të lënë për disa orë dhe për të marrë 1 tbsp tri herë në ditë për gjysmë ore para ngrënies.


3. Farat e anise masës zakonshme në sasi e 1 lugë dhe i hedh ujë (1 filxhan) vluar, le të qëndrojë për 30 minuta, pastaj thahet. Merrni një filxhan çerek në 20 minuta. përpara se të hahet. Ajo normalizes zorrët, heq vanitet dhe bloating.

4. Mund të ndihmojë të fryrje mjaltë, limon dhe arra. Merrni pishe ose arre trajtuar në vlerë prej 100 gr. Dhe një limon të mesme. Lemon duhet të shtrembërojnë një mulli mishit me letër zmerile, edhe shtrembërojnë arra, përzierje çdo gjë në një masë. Për këtë përzierje duhet të shtohet baltën pastruar (30 oz.) Dhe një lugë mjaltë, atëherë çdo gjë tërësisht. Ky ilaç popullore ruhet këqija në frigorifer, por ajo duhet të marrë dy herë në ditë para ushqimit, 1 tbsp


5. zgjidhje e shkëlqyer popullore. Ajo do të marrë kajsi, kumbulla të thara dhe mollë, dhe vaj misri. Në misri naftës tushkuyutsya këto produkte, dhe duhet të jetë mollë kosi. Pas 10 min. të shtoni ekziston panxhar pure dhe 1 lugë gjelle sheqer. Pasi automjeti fillon të vlim, hiqni nga ngrohjes, të ftohtë dhe dyqan në frigorifer, është e nevojshme për të marrë në mëngjes për 2 lugë

6. Nëse formimi i gazit dhe bloating ndodhin kundër sfondit të shoku nervor, stresi, ka mjete të ndryshme popullore për fryrje - një qymyr. Qymyrit duhet të marrin nga gjethet bli ose plepi i zi ajo duhet të bluaj në një pluhur gjobë dhe pini 1 lugë tri herë në ditë para ushqimit, të përzier me ujë të ngrohtë.


7. gazrat nga zorrët dhe largon kopër, e cila mund të përdoret në çdo formë. Jo i keq për të marrë vaj kopër dhe kapnuvshy disa pika në një kub të sheqerit, hani atë. Ju në vend të kësaj mund të përdorni ukropnoho vaj anise.

8. Shërimi Çaji kamomil mund të krijoj dhe pirë gjatë gjithë ditës. 1 tbsp kamomil në 1 filxhan me ujë të valë. Tendosje dhe pini ftohtë.

9. Njerëzit këshilla nga fryrje:
a) Mos pini pije me një përmbajtje të lartë të CO2.
b) Shumë shëtitje, bëni ushtrimet.

c) Në mënyrë për të normalizuar zorrët marrë 1 tbsp vaj ulliri, dhe në mbrëmje një datat pak dhe rrush të bardhë.
d) panxhar të dobishme, karrota, kastravec, sallatë domate, si dhe kungull dhe kungull i njomë.
d) Hani një mollë në një stomak bosh.

10. Njerëzit që vuajnë nga fryrje përgjithmonë nayiyazytsirnishe ndihmojë dietë të veçantë. Ofrohet zakonisht në raste të tilla të mos ngrënë ushqime të tilla si lakër, rrepkë, vezë. Kjo është veçanërisht e vërtetë për ata që, në parim, praktikisht të shëndetshëm, dhe formimi i gazeve ndodh si reagim ndaj ushqimeve të caktuara. Përjashtojë nevojë fasule, bizele, patate, ëmbëlsirat dhe bukë të freskët. Dietë duhet të mbizotërojë ushqime të lartë në proteina, të tilla si djathë, mish, peshk, etj Megjithatë, duhet theksuar se në qoftë se gazrat nga kanë një erë faull - ajo mund të jetë një tregues se mbizotërojnë në proceset zorrë kalbje dhe konsum proteinave duhet të reduktohet .