Mjetet juridike popullore për marrjen shpëtoj e përzier


Dhimbshme, ndjesi të pakëndshme në fyt dhe të përzier quajtur rajonin epigastrike, e cila në shumë raste mund të rezultojë në të vjella. Neveri është shkaktuar nga arsye të ndryshme, kryesore të cilat përfshijnë sëmundjet e zgavrën e barkut, helmimit (të tilla si gazi, helm dhe alkooli, droga, etj), shtatzanisë (fazat e hershme), sistemin nervor qendror, infeksionet akute, etj Të përzier mund të jetë një shenjë e kushte të ndryshme patologjike, kështu që shfaqja periodik i kësaj ndjenjë, si dhe manifestimi i saj pa arsye të dukshme, të jetë i sigurt për të trajtuar atë seriozisht.


Shumë sëmundje të ndryshme mund të kenë shprehjen e tyre të përzier dhe të vjella, kështu që para se të shqetësohen për këtë eliminim simptomë, së pari të gjetur arsye për paraqitjen e tij, ndoshta do të duhet të kërkoni këshilla mjekësore dhe të kryejë një studim të trupit. Të përzier mund të jetë një shkak serioz për kujdes mjekësor për lëndimet e kokës, zakonisht kjo është rezultat i një tronditje të rëndë. Neveri shpesh ndodh kur një rritje e fortë e emocion eksitim (shpesh negative), me neveri për çdo gjë (ushqim, erë). Nëse ju jeni të sigurt që kjo ndjenjë të pakëndshme nuk është rezultat i një sëmundje serioze, por herë pas here ju atje, provoni mjetet juridike popullore për heqjen përzier - ata mund të ndihmojë për të përmirësuar gjendjen tuaj.


1. Mjetet kryesore popullore për helmimit me alkool dhe duke u shpëtoj prej përzier - amoniakut, uthull molle dhe të bardhë veze. Helmimi shumë efektive amoniak dhe të përzier, posaçërisht të shkaktuara nga alkooli. Për të aplikuar ju duhet të holluar 10 pika të amoniakut në gjysmën e një gotë me ujë. Përsëriteni disa herë në çdo 20 minuta. Uthulla e Molles holluar me 1 lugë në një gjysmë gotë me ujë dhe të aplikojnë në të njëjtën mënyrë. Bardhë veze duhet të ndahen nga yolks (3 copë.), Hidh në një gotë, trazim dhe pini bëjmë njeriun të sëmurë me helmimit me alkool e të cilit. Të gjitha këto metoda të ndihmojë në lehtësimin e përzier dhe të kontribuojë në kthjellta të shpejtë.


2. Nëse përzier lidhur me shtatzanisë (veçanërisht dukuri e zakonshme Haunts grave në javët e para), ju mund të përdorni: xhenxhefil rrënjë, e cila është në formë të ponemnozhechku pure shtuar për ushqim, lëng shtrydhur nga patate të freskëta për të pirë 05 lugë përpara se të hahet, shpesh pini çaj jeshil. Në përgjithësi, gratë shtatzëna me retching shpeshtë, të përzier e rekomanduar për të ngrënë pak, por shpesh, mëngjes është e lehtë, për shembull, pirë lëng me krisur.

3. Më shumë njerëz do të thotë për të shpejt të të hequr qafe retching. Peppermint (1 tbsp) e mbushur me ujë të vluar (1 filxhan), infused për 2 orë. Neveri do të thotë duke marrë 1 lugë gjelle tri herë në ditë. Nëse vjellje origjinës stomakut, kopër të sigurt dhe efektive. Merrni fara kopër (1 lugë) hedh ujë të vluar (1 filxhan), le vlim, pastaj tendosje dhe pini një zierje pas ftohjes. Melissa officinalis në formë grimcuar (4 tsp) derdh ujë të valë (1 filxhan), të lënë për 4 orë. Pini vjellje 4 herë në ditë për një gjysmë filxhan. Në vjellje e vazhdueshme shpëtoj prej tij dhe për të ndihmuar stimulimin e tretjes shikojnë trifletësh. Merrni 2 lugë dhe i hedh ujë të ftohtë në një sasi prej 2 gota. Le të qëndrojë gjatë natës, të nesërmen, Little vidpyvayuchy.


4. Mjetet juridike kryesore popullore për të hequr qafe të përzier butë - një limon ose të bëjë asgjë kosi. Lëng limoni holluar në ujë, shumë i mirë për këtë gjendje. Nëse kërkojnë kaluar, vjellje qetësua, dhe të vjella nuk ishin, për forcimin e përmirësimeve mund të pini një zgjidhje sode (1 lugë çaji në gotë me ujë). Pini lëng për të përmirësuar gjendjen e raven, lakër, kulpër mirë lëng dhe boronica. Nga ndjenja e përzier privon çaj jeshil ju doni të pini gjatë ditës, ashtu si në mënyrë efektive përtyp një grimë e çajit të thatë gjelbër të përzier kaluar.


5. Në shumë raste, të përzier dhe të vjella një tjetër - është e rëndësishme, procesi i detyrueshëm i detoxification, përpjekja e tij për të heq substancë që shkakton dehje. Kjo është për shkak pothuajse tërësisht të përzier dhe të vjella, kur adoleshentët alkoolit (lufton trupit helmimi) ose mbidozë droge. Nuk ka të vjella e helmimit me ushqim, i cili në disa raste mund të jetë mjaft e rëndë. Kujdes për të trajtuar këtë kusht dhe gjithmonë të vendosur arsyet e veta. Këtu është një tjetër ilaç popullore për marrjen shpëtoj e përzier, e cila është mjaft e fortë:. Trumzë (bar i thatë) masë 100 gr, Hidh verë të bardhë rrushit (1 litër), vënë 3 javë në një vend të ftohtë të errët. Trajtim gjatë kësaj kohe duhet të tronditur periodikisht pas skadimit - ikjen. Ajo është përdorur për Sëmundjet e ndryshme, të vjella shumë të bukur dhe të përzier (tri herë në ditë për 50 oz. Për gjysmë ore para ngrënies).


6. përzier Next koleksion bimor: 8 pjesë pelin, Yarrow 2 pjesë, 2 pjesë të përzierje Hypericum perforatum, pres, mas 1 tbsp dhe derdh ujë të valë - 1 filxhan. Cover tas me një kapak dhe të vënë në makinën në një banjë me ujë për 15 minuta, pastaj të ftohtë dhe tendosje. Përdor në 1/4 filxhan 4 herë në ditë para ushqimit.

7. kimik copëtuar rrënjë jamball masë lakuriq në sasi prej 1 lugë dhe pour 1 filxhan ujë të vluar, të vënë në një banjë me ujë, të mbajë për 20 minuta, pastaj të ftohtë në temperaturën e dhomës dhe tendosje. Përdorni vjellje 4 herë në ditë për 1 st. l. përpara se të hahet.


8. Në sëmundje të ndryshme, duke përfshirë edhe të përzier ndihmon karafil (erëz). Ajo duhet të marrë një formë pluhur tri herë në ditë për 05 gram. përpara se të hahet. Ndihmon rivendosur tretje, heq shurdhim në stomak, heq erë nga zorrët dhe stomaku.