Mjetet juridike popullore për inflamacion i shtojca


Mitra - vezoret dhe tubat fallopiane mund të bëhet i përflakur, dhe sëmundja është një inflamacion më të zakonshme gjymtimit gjenital. Ky inflamacion quhet adnexitis, dhe shkaqet e saj janë faktorë të tillë si hipotermi, stresi, lodhje, splashes të shpeshta emocionale, arsyet negative dmth që janë quajtur nganjëherë jo-specifike.
Një nga më të rëndësishme, e karakterizuar nga simptomat e saj qëndrueshmëri janë dhimbje, të lokalizuara në poshtme të barkut dhe otdayuschayasya shpesh në të ulët mbrapa dhe shpinë. Edhe pas shenja të tjera të inflamacionit zhduken, dhimbja mund të vazhdojë të sigurojë dini për veten e tyre, bëhet ndonjëherë e ftohjes, mbingarkesë (të dy fizike dhe emocionale), sëmundjet më të forta të caktuara dhe kështu me radhë.Një e katërta e grave që vuajnë nga inflamacion kronik të mitrës vërejtur bardhë - pidhi ose shkarkimin i lëngshëm, numri i të cilave është e ndryshme dhe varet kryesisht në inflamacion si akut. Nëse ndonjë nga simptomat e inflamacionit të mitrës duhet të apelojë për të gjinekologu për të ndihmuar në diagnostikimin e sëmundjeve dhe të përshkruajnë trajtim. Megjithatë, është e dobishme të dinë se çfarë popullore mjetet juridike në inflamacion të mitrës mund të përdoret shumë në mënyrë efektive çfarë metoda do të jetë shumë e dobishme në shërimin e sëmundjeve të grave.


1. Mjetet juridike popullore për të ndihmuar me inflamacion të mitrës, dhe belyah kanë në arsenalin e shumë receta për të ndihmuar gruan. Një nga këto mjete është Berry dëllinjë, e cila është e dobishme për të marrë një formë tjetër. Ju mund të bëni një supë që ju doni të dëllinjë manaferrat në shumën e një lugë gjelle. Ky është numri i frutave të derdh një gjysmë litër ujë dhe kuzhinier. Douching perdorura. Gjithashtu, ju vetëm mund të bëj frytet e dëllinjë, duke filluar me katër fruta përditshme dhe kokrra të kuqe duke rritur një, për të arritur 13 njësi, atëherë rënie nga një, për të ardhur përsëri në shumës origjinale.


2. fushë bari Talabani. Shumë gra që shëruar në sajë të kësaj bime, e quajnë atë bar magjike. Në të vërtetë, infuzion i kësaj bime është shumë e dobishme në sëmundje të caktuara, kjo është veçanërisht e mirë në trajtimin e inflamacion të mitrës. Për ta bërë këtë ju duhet të merrni infusions e terren të thata me bar Talabani, derdh një gotë me ujë të valë dhe katër orë mbush në një enë të mbyllur më parë përfundoi peshqir e tij të ngrohtë. Pas katër orë e infuzionit duhet të thahet dhe do të marrë 30 minuta para një vakt, një çaj lugë 3-4 herë në ditë. Është supozuar se kursi marrjen e drogës për dy muaj është i mjaftueshëm për të shëruar dhe të bëhet me barrë. Pra, kjo dëshmon se mjetet juridike popullore nganjëherë mund të jetë shumë më efektive në shtojca inflamacion se droga.


Shumë gra e di se inflamacion mund të çojë në lloje të ndryshme të komplikimeve të rënda, trishtuara prej tyre, ndoshta, është e infertilitetit. Paaftësia për të krijoj dhe të mbajnë një fëmijë mund të çojë një grua të dëshpëruar, sepse çdo gjë mund të korrigjohet mjaft lehtë duke përdorur mjetet juridike popullore që janë efektive në inflamacion të mitrës.

3. Merrni dy lugë gjethe të thata dhe Wintergreen rotundifolia derdh atyre një gotë me ujë të valë, pastaj të përfundojë mirë dhe për të mbajtur për dy orë, pastaj tendosje. Tri herë në ditë, të marrë një filxhan çerek e infuzion. Ne mund të përgatisë një tretësirë ​​e kësaj bime, e cila përveç lë rotundifolia Wintergreen përdorur dhe rrjedhin saj. Ajo duhet të marrë 50 gram të bimëve dhe i hedh një gjysmë litër vodka ose i holluar në 40 gradë alkoolit mjekësor. Mbush në një vend të errët për dy javë, pas së cilës ju mund të filloni trajtim. Për ta bërë këtë, të marrë tri herë në ditë për 40 pika. Mjete Folk bazuar rotundifolia Wintergreen mund të përdoret jo vetëm në inflamacionit të mitrës, por gjithashtu ne trajtimin e infertilitetit, pengimin tubave, pezmatimi i uterusit, fshikëzës dhe sistemit urinar.


4. Marrja tarifë trajtimi, që përfshin komponentët e mëposhtëm: barishte Mugwort, Veronica, kamomil në pesë pjesë dhe një pjesë tërfili verdhë përzierje. Në një litër ujë të zier të marrë pesë lugë mbledhjen dhe mbush për gjysmë ore. Ndërsa rruga e gjatë brewed, të bëjë një klizmë për pastrimin e zorrëve, dhe pastaj të përdorin infuzion si vijon: pije të nxehtë gjysmë litër supë në sasi, 300 ml duhet të përdorni douching, 150 ml duhet të hyjë në zorrën e trashë dhe pastaj të marrë pozitën mbështetur në anën e . Këto procedura të zgjasë dy muaj, dhe ata duhet të bëjnë tri herë në javë.


Arsyet mund të jenë shumë mikrobe patogjene adnexitis, Staphylococcus, Bacillus gungë, Escherichia coli, steptokok. Ndonjëherë shkaku i sëmundjes është prania e substancave të caktuara në natyrë kimike mitrës, për shembull, ndonjëherë disa arsye injektuar në alkool mitrës, jodit. Kjo është bërë nga gratë që duan të ndërpresin shtatzëninë në një mënyrë të tillë barbare, pa menduar për pasojat dhe shëndetin e tyre. Infeksioni kap në abortit, veçanërisht jashtë klinikë gjatë lindjes së fëmijës, shumë sëmundje të tjera.


5. tërfili verdhë dhe nënën dhe njerka për përzierje në proporcione të barabarta, pres. Për infuzione të marrë një lugë gjelle e kësaj përzierje për të mbushur një filxhan ujë të valë, të sjellë një çiban dhe për të mbajtur në zjarr disa minuta. Mbush për një orë, pastaj tendosje. Ajo duhet të marrë tri lugë, pesë herë në ditë. Sigurisht Pranimi zgjat tre javë do të thotë, është e dëshirueshme në këtë kohë të përjashtojë seks.

6. Përveç mjeteve të tjera, ajo është e rekomanduar për të ngrënë një shumë të ushqimit dhe pumpkins në bazë të tij. Shumë lëng të dobishme kungull ju doni të shtrydh më, përmes mincer.