Mjetet juridike popullore grua për të mbetur shtatzënë


Gratë moderne shpesh shtyjë lindjen e fëmijës së tyre të parë më vonë. Dhe në qoftë se, kur ajo e gjen të nevojshme për të filluar për të marrë një arsim, një karrierë dhe pastaj ngritjen e një familje, është e qartë se disa vajza të reja janë të motivuar refuzimin për të lindur që nuk e ka nahulyalysya nuk përjetuar të gjitha gëzimet dhe charms " të lirë "nga detyrimet e jetës. Kjo qasje shpesh lë shumë pasoja të pakëndshme, më të zakonshme të cilat - infertilitetit, paaftësia për të krijoj.
Është e qartë se në qoftë se një grua e të gjithë të rinjtë e tij çuar jetë të lirë seksuale, duke ndryshuar partnerët si doreza, jo tsuralasya cigareve dhe alkoolit, pësoi disa aborte dhe, Zoti na ruajt, sëmundje veneriane, duke folur për mundësinë për të mbetur me barrë dhe të lindë pasardhës të shëndetshëm, për fat të keq, nuk është e nevojshme. Pra, rezulton se gruaja, ndërsa, në parim, në moshën e saj shumë të riprodhimit, të marrë këtë mundësi nuk është më në gjendje për të, sepse ajo ka disa probleme me shëndetin e grave të saj. Përveç kësaj, të shpeshta në gratë sëmundje të ndryshme inflamatore gjenitale lindin çrregullime menstruale, çrregullime të mundshme dhe shumë më tepër endokrine, e cila është një pengesë serioze për shtatzëninë shumëpritur. Nëse mjekët japin parashikimet zhgënjyese, nuk do e humbni shpresën, sepse ka edhe një mjete popullore për të marrë gratë shtatzëna, ato mund të ndihmojnë.Është e qartë se mjetet e njerëzve - jo vetëm për të marrë grua shtatzënë dhe duhet të fillojë me një vizitë në gjinekologu. Mjeku do të shqyrtojë, të dëgjojë ankesën, të emërojë analiza të duhura, të përcaktuar një diagnozë. Kjo nevojë është gjithashtu për të përcaktuar varg të tërë të problemeve të mundshme, pasi rasti nuk mund të kufizohet vetëm në një inflamacion. Në përgjithësi, të gjitha këto probleme shëndetësore duhet të fillojë menjëherë të adresohet përmes profesional dhe në të njëjtën kohë ju mund të filloni për të aplikuar dhe mjetet juridike popullore, në mënyrë që të krijoj me sukses.


1. Para së gjithash, nuk janë mjete popullore që do të stimulojnë funksionin seksual, si në gratë dhe burrat: një grua për të mbetur shtatzënë, ju keni nevojë për të përmirësuar punën e të gjitha organeve të brendshme, veçanërisht nga vezoret. Kjo kërkon vitaminë E, dhe kjo është konsideruar si një burim të pasur të trëndafilit. Me lulet e kësaj bime duhet të bëhet rregullisht pi dhe të përdorin atë, përveç kësaj, një shumë e vitaminës E në detit buckthorn. Shumë të dobishme manaferrat buckthorn për të ngrënë, pirë lëng nga ajo, të naftës dhe detit buckthorn jam. Një burim i vërtetë i paçmuar i vitaminave për ata që duan të merrni shtatzënë, kungull është - në pulpë saj është tjetër pos vitaminë E dhe shumë të tjera të elementeve gjurmë thelbësore dhe substancave që ndihmojnë në përmirësimin e trupit dhe të përgatisë atë për konceptimin. Për më tepër, edhe kur shtatzënia ndodh nuk duhet të braktisin përdorimin kungull si ajo redukton efektet e toksicitetit, dhe në gratë lactating stimulon prodhimin e qumështit të gjirit.


2. Grass knotweed - zgjidhje e shkëlqyer popullore për të marrë barrë. Kjo fabrikë ka qenë prej kohësh përdoret si një ilaç për shterpësi. Ajo krijoj dhe pini një zierje e bimëve knotweed si çaj. Duke pasur knotweed thatë bari (1 lugë) pour 1 litër ujë të vluar, të lënë për 4 orë. Ju mund të përgatisë zierje më të koncentruar, pi një gjysmë gotë i ftohtë përpara se të hahet.

3. Një pjesë e ortyliya barishte anën substanca mund të zgjidhin shumë probleme hormonale, sepse ortyliya është një nga mjetet juridike më të famshme popullore për trajtimin e infertilitetit. Një tjetër emër për këtë fabrikë - Hog mitrës me anë të mjeteve juridike popullore mund të shtypur shumë proceset inflamatore. Infusions dhe decoctions e bëra nga kjo fabrikë duhet të merret 3 herë në dembel për 3 javë. Përveç kësaj, për të rritur efektin në të njëjtën kohë me të dhe pini infuzion e bimëve zymolyubky dhe Wintergreen. Si për të përgatitur një zierje nga malore mitrës. Copëtuar bar të thatë për të matur numrin 2 tbsp, derdh ujë të valë (2 gota), le të qëndrojë për 2 orë, pastaj tendosje. Merrni 3 herë në ditë para ushqimit. Si për të përgatitur një tretësirë ​​nga malore mitrës. Masa copëtuar thatë mitrës Upland bari prej 50 g, pour vodka (05 litra), vënë mbush në një vend të errët për 2 javë. Merrni para ngrënies për 40 pika 3 herë në ditë.


4. Mjetet juridike popullore kanë qenë gjithmonë të mira për të ndihmuar një grua të bëhet me barrë, nëse diçka dështon. Megjithatë, e vërteta është një mjet mrekulli si urtë - ajo është e drejtë për të referuar si një nga mjetet më të fuqishme popullore që ndihmojnë me shumë probleme, duke përfshirë urtë provuar në mënyrë të përkryer në trajtimin e infertilitetit. Në gratë e fundit janë këshilluar për të pirë teas me herbs urtë edhe si parandalim për rritjen e pjellorisë pas luftërave dhe epidemive. Por ajo duhet të mbahet mend se i urtë mund të jetë i rrezikshëm overdosed, kështu që ju duhet të respektojnë disa masa paraprake. Supë duhet të fillojë të marrë pas ndërprerjes së menstruacioneve. Përgatitja e supë si vijon: 1 filxhan ujë të vluar 1 lugë grup fara dhe i urtë. Pranimi i kursit: mbi 11 ditë të pini 1 tbsp 3 herë në ditë, për të bërë këtë 3 muaj, atëherë 2 muaj. të thyer dhe të përsëritur në qoftë se shtatzënia nuk ka ndodhur. Pse urtë ndihmon të merrni shtatzënë? Kjo bimë përmban substanca të caktuara në përbërjen e tyre të ngjashme me femra estrogjenit hormon seksi.


5. Në rastet kur konceptim është e vështirë për shkak të shtojca inflamacion, për të aplikuar për shtatzëninë e ardhshëm recetë. Merrni 50 gram kamomil nënës bar dhe njerka, tërfili ëmbël, centaury, lule Calendula. Mbushe me ujë të valë (05 litra), le të qëndrojë për 3 orë, pi 1/3 filxhan 6 herë në ditë.