Mjetet juridike popullore që ndihmojnë nga urinim i pavullnetshëm


Mosmbajtjeje urinar tek fëmijët - është normale, sepse njeriu i vogël nuk është ende në gjendje për të kontrolluar plotësisht trupin nxis vet. Urinim i pavullnetshëm ditën ndodh mjaft shpesh, por edhe bedwetting më e përhapur. Është vënë re se djemtë vuajnë nga urinim i pavullnetshëm disa herë më shpesh se vajzat. Deri në 3 vjet bedwetting tek fëmijët nuk është konsideruar si një patologji, por në një moshë më të vjetër, sidomos pas 5-6 vjet urinim i pavullnetshëm është problem gjithnjë e më serioz në jetën e fëmijës. Nga rruga, është ide e gabuar që urinim i pavullnetshëm mund të jetë vetëm fëmijët. Në disa raste patologji të tilla mund të ndodhin në të rriturit.


Shkaqet e urinim i pavullnetshëm mund të jetë një sërë faktorësh. Më të zakonshme janë sëmundjet e sistemit urogjenital, anomalitë në strukturën e këtyre organeve (p.sh., kapaciteti i pamjaftueshëm i fshikëzës urinare) në fëmijët me zhvillim të vonuar mund të përjetojnë urinim i pavullnetshëm. Besohet se paarsyeshme dhe përdorimi i vazhdueshëm i pelena mund të shkaktojë që fëmija të urinojë zakonet veten. Një shkak i madh i mosmbajtjeje urinar, në fëmijët dhe në disa të rriturit janë psikologjike, për shkak të tronditjes të fortë emocionalisht, të tilla si frika apo në një situatë që mund të shkaktojnë trauma psikologjike. Ajo u gjet se trashëgim luan një rol këtu, dhe nëse prindërit kanë vuajtur nga mosmbajtjeje në fëmijëri, fëmija mund të vuajnë urinim i pavullnetshëm. Së fundi, mospërmbajtje rritur mund të ndodhë si pasojë e lëndimit të trurit traumatik, me dehje fortë alkoolike, etj Disa mjete popullore që ndihmojnë nga urinim i pavullnetshëm, mund të ndihmojë ata për të cilët mosmbajtjeje është një problem serioz.


1. Nuk janë mjete popullore për të ndihmuar në forcimin e fshikëzës dhe të shpëtoj nga urinim i pavullnetshëm. Merrni qepë, fshij atë në qull me miell misri, Masa 1 lugë Ata gjithashtu të shtoni 1 lugë mjaltë dhe mollë pure, përzierje mirë për përzierje ishte homogjene. Për 30 minuta. ushqimi duhet të marrin këtë drogë. Vini re se çdo herë përzierje duhet të jenë të përgatitur të freskët, ajo nuk duhet të ruhen në formë të gatuar, siç po humbet efektivitetin e saj.

Mjetet juridike 2. popullore në bazë të bimëve që ndihmojnë nga urinim i pavullnetshëm. Përgatitja e këtyre bimëve në sasinë e duhur, murriz lule (4 copë), gjethe nenexhik, bar Hypericum (2 pjesë), horsetail barishte (1 pjesë) dhe përzierje. Masa 1 lugë përzierje bari dhe i hedh ujë të valë (1 filxhan), le të qëndrojë për 15 minuta, pastaj të ftohtë, pastaj thahet, shtrydh të lëndëve të para. Merrni këtë: 5 herë në ditë për një gjysmë filxhan, metodën e fundit brenda 17 orëve.


3. Merrni përbërësit e mëposhtme: T Wort Rava Shën Gjonit, lule kamomil, fara kopër, gjethe, Kastrati, trumzë barishte, barishte Yarrow, çantë bariut bari e lule, Arnica. Të gjitha të marra në pjesë të barabarta, të përziera. Masa 1 lugë Mbledhja, derdh ujë të valë (1 filxhan), të lënë për 30 min., të marrë disa qasje gjatë ditës.

4. mjete të dobishme të bazuara në vajra esenciale. Personi dhomë që vuajnë nga urinim i pavullnetshëm duhet llak përziejnë këto vajra esenciale: vaj Korianderi (1 pjesë), i urtë (3 pjesë), livando (2 pjesë). Disa (2-5) pika e një përzierje të këtyre vajrave të përzihen me 30 ml infuzion përgatitur mbi bazën e ndonjë prej këtyre bimëve. Spërkatje duke përdorur aparat për thithje ilaçi, seancë të mbajë çdo ditë për 10 minuta.


5. Bay fletë ndihmon me bedwetting. Për ta bërë këtë, thjesht pacienti pirë një zierje bërë nga Lavrushka. Për të përgatitur lëngun e mishit, nuk e mëposhtme: Merrni 3 të mesme gji gjethet, derdh një gotë me ujë, të vënë në një zjarr të vogël dhe vlim për 10 minuta. Në fund të gatimit enë të mbuluar fort me një kapak dhe le të ftohtë në temperaturën e dhomës. Gjatë javës, të marrë 3 herë në ditë për 05 gota.

6. Së bashku me përdorimin e këtyre fondeve, mjekësisë tradicionale rekomandon paketat e veçanta të stimuluar qarkullimin e gjakut në bark të ulët. Këto compressions fshikëz relaksuar forcuar, veçanërisht të shkurtër, në të kundërt, do të zgjerohet. Për xhenxhefil kompresë do të ketë nevojë që duhet hekura, të vënë në napë dhe shtrydh lëng nga ajo. Lëng duhet të shtrydh në një para-përgatitur shishe me ujë të nxehtë (rreth 90 gradë). Më shumë duhet të bëjmë kështu: një peshqir të zhytur në ujë të ngrohtë deri ftohur dhe aplikuar në bark. Në krye është e mbuluar me një peshqir të thatë me xhenxhefil ngjyhet me hololo ujë të jetë e mundur. Peshqir ngjyhet është aplikuar e nxehtë, kështu që ju duhet të prisni. Përsëriteni manipulim, duke ndryshuar peshqir disa herë. Bërë në kohën e gjumit, nëse për një fëmijë të vogël - një ditë më parë kohën e gjumit.


7. Një ilaç i mirë popullore për urinim i pavullnetshëm është Wort Shën Gjonit, dhe për këtë qëllim mund të përdoret në mënyrë efektive si bari, dhe lulja e kësaj bime. Për infusions të marrë një përzierje e bimëve dhe luleve të Hypericum thatë në 40 oz., Hidh 1 litër ujë të vluar, të përfundojë një peshqir për 3 orë, të lejojë që të mbush, pastaj tendosje. Trajtimi duhet të jetë i dehur si çaj gjatë ditës, dhe madje edhe kur i dehur në kohën e gjumit të mbrojtur kundër bedwetting si një fëmijë dhe të rritur.

Mjetet juridike 8. popullore - gjethet dhe manaferrat, Kastrati ndihmë nga urinim i pavullnetshëm. Si në fëmijët dhe të rriturit (përfshirë të moshuarit) bedwetting trajtuar në mënyrë efektive në një supë të tillë, të marrë 1 tbsp manaferrat dhe lë Kastrati, shtoni 2 tbsp Wort Shën Gjonit, përzierje, derdh 3 gota ujë, vlim dhe le vlim për 10 minuta. Merrni tri herë: një herë në 16 orë, e fundit - para gjumit. Edhe pse fletë boronicë - diuretik i njohur, një përzierje e manave ajo ka një efekt pozitiv në urinim i pavullnetshëm. Përveç kësaj, një ndikim pozitiv ka shtuar për të korrigjuar Wort Shën Gjonit.