Receta tradicionale nga bimore aloe


Receta tradicionale nga centrali aloe jo vetëm rivendosjen e shëndetit tuaj të përgjithshëm, por gjithashtu mund t'ju japin neyyazytsirnu ndihmojë në trajtimin e shumë sëmundjeve të rënda të cilat mund të ndikojnë në trup të shëndetshëm të njeriut.
Astmë
Përgatitja e një përzierje të recetë popullore: 15 g lëng agave, 100 gram sallo derri apo patë yndyrë, gjalpë pakripur, mjaltë, 50 gram pluhur kakao. Përbërësit janë të përziera tërësisht deri sa të qetë. Merrni 1 tbsp 2 herë në ditë, me ose holluar në një gotë me qumësht të nxehtë për të ndjehen më mirë.Bronkit kronik, bronkopneumoni
Merrni 1 lugë Lëng agave (qumësht), 3 herë në ditë. Trajtimi Kursi - 20-25 ditë. Pastaj merr një pushim për 2 javë dhe të përsëritur procedurën.

Pneumonia, pleurit
Pini 1 tbsp Lëng agave 3 herë në ditë 1 orë para ushqimit.

Tuberkulozi i mushkërive
Për trajtimin marrë 100-150 g të lë grimcuar dhe bimëve ngrënë aloe, 05 kg nutryanoho shkrirë mish derri ose Badger yndyrë, 50 g kaloi nëpër një buds thupër mulli mishit, 50 g mjaltë, 25 gram hudhër pure, grimcuar në shell pluhur 6-8 vezë (të bardhë). Të gjitha komponentët pastaj të përziera tërësisht në një ndryshim homogjene masive në bankë dhe të lënë në një vend të ngrohtë me një temperaturë të lartë (25-30 ° C) për 6 ditë. Përzierje Daily masë. Merrni 1 tbsp 1 herë në ditë për 30 minuta përpara se të hahet. Në sëmundje serioze pije kurative përzierje 2-3 lugë me një interval prej 6 orësh.


Rinitit akut
Do të ndihmojë infuzion të veçantë. Merrni 200 g të lë grimcuar e Aloe bimore 1 lugë kripë dhe përzierje tërësisht. Përzierje këmbëngulin në një vend të ftohtë të errët për të paktën 12 orë. Çdo trazim orë infuzion. Merrni 1 tbsp 2 herë në ditë, pas ngrënies. Shitore në frigorifer deri në 3 ditë. Një e ftohtë e fortë rekomandojmë futur në çdo vrimë hunde, 4-6 pika e lëng të freskët aloe. Procedura kryhet 3-5 herë në ditë në intervale të rregullta. Kursi i trajtimit - për zhdukjen e ftohtë të përbashkët.


Ftohtësi
Lënduar bimëve shpëlarje fyt aloe lëng holluar me ujë të zier në një raport prej 1: 2. Ose një gotë qumësht të shtoni 1 lugë Lëng paholluar dhe agave pini 3 herë në ditë, duke vonuar gëlltitjes. Kjo gjithashtu do të thotë të trajtuar kullojnë hundët, burrowing në vrimat e hundës një lëng pak i holluar me ujë.

Angjinë
Shtrydh lëng nga një fletë e vetme e agave, përzierje me mjaltit në raport 1: 1. Merrni 2 tbsp. l. 30 minuta para ngrënies 1-2 herë në ditë.

Inflamacion i hundës
Në këtë rast, tul nga bimët aloe fletë e mesme çdo 4 orë aplikuar në zonat e prekura për 15-20 minuta. Një tjetër opsion - hundës shpëlarje lëng të freskët çdo 2 orë. Kursi i trajtimit në të dy rastet - 2 javë.


Balsam për imunitetin
Merrni 100 ml lëng aloe, 200 ml verë të kuqe dhe 150 gram mjaltë të lëngshme. Të gjitha përzierje, derdh në një kavanoz (shishe) të qelqi të errët, të mbuluar dhe të lënë për 7 ditë në temperaturën e dhomës (shkundur çdo ditë). Merrni mbi ftohjet e shpeshta, mangësi vitamina, imuniteti dobësuar (p.sh. pas një operacioni të rëndë) dhe sindromi i lodhjes kronike 3 herë në ditë për 2 orë përpara se të hahet. Një javë pije 1 lugë Pastaj një tjetër 5 javë - 1 tbsp Dyqan infuzion në frigorifer.


Marazëm
Shumë njerëz të dëmtuar për rehabilitim të shpejtë ndihmon njerëzit mëposhtme Receta: 100 g lëng Aloe, 50 g kernelit grimcuar arre, 30 g mjaltë dhe lëng limoni (shtrydh gjysmë limoni). Përzierje masë tërësisht dhe të lënë për jo më shumë se 4 orë, të marrë para ngrënies tre herë në ditë, të rriturit - 1 lugë gjelle, fëmijët - 1 lugë Nëse problemet me traktin gastrointestinal duhet së pari të shkoni të konsultoheni me mjekun. Fakti se lëng të freskët agave, duke rezultuar në shtëpi, përmban të ashtuquajturin oleoresin. Komponenti kryesor i saj - një substancë aloyin (në sasi minutë matur rreptësisht largon toksina nga trupi) dhe derivatet e saj. Pra, nëse përqendrimi i rrëshirë në lëng e aloe lart kufijve (50-300 pjesë për 1 milion), ajo mund të sigurojë dhe shpesh të ketë një efekt negativ në qelizat dhe organizmin si një e tërë. Mbani në mend se muret në shtëpi nuk mund të merret lëng agave përkryer pastruar prej rrëshirë. Prandaj, për të shmangur efektet anësore duhet të jenë të preferuar drogë vetëm farmaceutike. Përveç kësaj, është e rëndësishme që të jenë të kujdesshëm kur të marrë lëng brenda dhe në mënyrë rigoroze të ndjekin rekomandimet e mjekut.


Stomak ulçerë
Vlim Agave lëng 3 minuta dhe të marrë 1 lugë 3 herë në ditë 30 minuta para ngrënies. Shënim: ruajtjen e kësaj droge nuk mund të jetë. Nuk është një tjetër recetë popullore: të marrë 1 lugë të freskëta apo të konservuara lëng Aloe tri herë në ditë për 30 minuta përpara se të hahet.

Gastrit me hyperacidity
Merrni lëng të freskët të pastër Aloe 2 herë në ditë 30 minuta para ngrënies për 2 lugë për 1-2 muaj. Ju gjithashtu mund të përgatisë përzierje të shëndetshme të agave lëng 100 g dhe 100 g mjaltë. Merrni të njëjtin model.


Gastrit me aciditet të ulët
Pini 1 lugë pastër Lëng Aloe tri herë në ditë për 20-30 minuta para ngrënies.