Antibiotikët natyrore apo drogat sintetike


Shumë njerëz as nuk hezitoni të fillojë trajtimi është drogat sintetike, sepse nuk është një alternativë e mirë - një antibiotik natyror. Rreth nesh janë një shumëllojshmëri të bimëve, manaferrat, fruta, erëza që kanë kapacitetin shëndetësor. Një person ka të drejtë të vendosë që ai të zgjedhë antibiotikët natyrore ose drogë sintetike, por të gjithë duhet ta dinë se ekziston një alternativë e mirë.
Shumë bimë përdoret për të trajtuar ftohjet, të rritur imunitetin, etj Droga farmaci janë të njohur për të kanë kohë dhe për të sjellë dobi dhe dëm trupit, sepse ata kanë një numër të efekteve anësore. Antibiotikët sintetike pothuajse shkatërruar plotësisht bakteret e dobishme në zorrë dhe vrasin microflora.Prandaj, mjekët e përcaktuara me antibiotikë është përshkruar gjithmonë probiotics për të ruajtur microflora. Edhe pas këtij trajtimi pacienti ka nevojë për kohë për të shërohen. Pse nuk e provoni një trajtim natyror duke përdorur ilaçe natyrore që kurrë nuk do të ketë një efekt negativ në trup si antibiotikët sintetike.
Ilaçe natyrore janë në pothuajse çdo shtëpi. Disa ju përdorni çdo ditë, dhe në disa thjesht nuk e di, kjo është arsyeja pse në këtë artikull ne do të dini që ushqimi është me vlerë një vëmendje e veçantë.


Mjaltë konsiderohet si një prej antibiotikëve më të mira natyrore. Dobishme e saj për të përdorur për njerëzit me ulcera në stomak dhe ftohjet. Ajo përmban një sasi të madhe të vitaminave dhe mineraleve. Por mjaltë nuk është i përshtatshëm për ata që janë alergjik në të. Në këtë rast është e nevojshme që të i kushtoj vëmendje të ilaçeve të tjera në mënyrë të barabartë të dobishme natyrore, të tilla si lakër turshi . Ajo është e pasur me vitaminë C kështu me sukses lufton me mikrobet e ndryshme. Është e dëshirueshme për të ngrënë çdo ditë që nga rënia dhe duke përfunduar në pranverë.
Qepë gjithashtu shkatërron bakteret. Kjo është e natyrshme antiseptik. Gjithashtu madhe forcon sistemin imunitar. Kanellë gjithashtu ka veti medicinale. Sidomos zaparyuvaty dobishme dhe pini atë sa më shpejt që ju mendoni shenjat e para të një të ftohtë apo grip. Rozmarinë ballafaqimin me çrregullime nervore, dhe ndihmon me sëmundje të traktit gastrointestinal.


Koriandër heq dhimbje, cramping, vjellje. Kopër përmirëson proceset metabolike në trup dhe shkatërron patogjene. Borzilok lufton infeksionet, ka antibacterial dhe dezinfektues pronat. Echinacea stimulon sistemin imunitar, ul inflamacionin, shkaterron viruseve.
Shafran i Indisë është një nga antibiotikëve mirë natyrore. Ajo forcon sistemin imunitar dhe ndihmon viruseve luftën trup. Xhensen Root e dobishme për të përdorur për njerëzit me diabet. Për meshkujt është gjithashtu e dobishme, sepse ajo është e aftë të restaurimit erections dhe për të rritur apelit seks. Xhensen tretësirë ​​është e rekomanduar për ata që kanë presionin e ulët të gjakut, dobësi dhe lodhje. Përveç kësaj rrit imunitetin.


Rrënjë xhenxhefil përkryer rrit imunitetin. Me përdorim të rregullt kjo mund të praktikisht nuk sëmuren në kohën e ftohjet. Rrënja e xhenxhefil me vlerë dhe që ndihmon të shpëtoj peshë të tepërt. Ju duhet të bëni një pije me xhenxhefil, limon dhe mjaltë. Vaj nga farat e sinapit është një agjent antiparazitik. Ajo gjithashtu shkatërron viruset që shkaktojnë sëmundje dhe bakteret.
Antibiotikët natyrore duhet të merren kryesisht për parandalimin, për të forcuar sistemin imunitar. Ajo duhet të mbahet mend se sëmundja e rëndë duhet të kontaktoni një mjek, por nëse sëmundja nuk është serioze, këta antibiotikë natyrale të ndihmuar njerëzit të shërohen më shpejt.


Boronica të kuqe është një antibiotik të fortë. Ajo shkatërron viruset dhe bakteret. Sukses pastron sistemin urinar. Kastrati kanë anti-inflamator dhe diuretik. Megjithatë, njerëzit me presionin e ulët të gjakut duhet të jenë të kujdesshëm, sepse ajo ul presionin e gjakut, presionin e lartë të gjakut, por në të kundërt përdorimi i saj do të përfitojnë vetëm. Lëng boronicë është i përgatitur kështu, 3 pjesë boronicë të përzier me 1 pjesë sheqer, 2 tbsp përzierje gati derdhur kate litër ujë të vluar, të pini atë gati për përdorim. Në vend të sheqerit të dobishme për të shtuar mjaltë, por ajo duhet të shtohet vetëm në pije të ftohtë.

Rrënja e rrikë e dobishme për të përdorur për parandalimin dhe trajtimin e hundës dhe të fytit. Rrikë mund të trajtoni bronkit, tracheitis dhe kollitjes. Ju mund përzierje rrikë integruar me panxhar rrënjë dhe hani rregullisht të jetë e mundur.

Hudhër vlen edhe për antibiotikët natyrore, sepse ajo shkatërron parazitët, worms, viruset, bakteret. Shkëlqyer pastron gjakun dhe sistemin e qarkullimit të gjakut. Ajo përmban një shumë të ushqyesve, kështu që të paktën një karafil të hudhër duhet të hyjnë në menynë e përditshme. Borzilok dhe boronica gjithashtu janë antibiotikët natyrore.

Të gjitha ushqimet e listuara më sipër kanë pronat e tyre unike që forcojnë sistemin imunitar dhe të shkatërrojë të gjitha viruset dhe bakteret patogjene. Pra, hani një nga një të gjitha prej këtyre antibiotikëve natyrore të sëmuren më pak, dhe gjatë sëmundjes shërohen shpejt.