Pastrimin e trupit me vaj


Ndër metodat e ndryshme të njohura të spastrim trupin e toksinave dhe substancave të dëmshme, zë një vend të rëndësishëm vajra vegjetale pastruar trupin. Pasuria e tij e çuditshme për të absorbuar ato substanca të cilat janë të dëmshme për trupin, përmirëson metabolizmin, rritjen e aftësive mbrojtëse të trupit dhe madje edhe rezorbimit e tumoreve.

Në mënyrë për të pastruar trupin, ju mund të marrë ndonjë vaj perimesh. Pronat shquar shëruese janë vaj ulliri, pluhur, luledielli, misri. Secili prej tyre ka veti e veta dhe mund të ushtrojë një ndikim të veçantë në trup. Çdo vaj vegjetal ndihmon në luftimin e simptomave të migrenë, redukton inflamacion natyrën gjinekologjik, përmirëson rezistencën e trupit ndaj viruseve dhe baktereve që shkaktojnë ftohjet. Vajra vegjetale mund të luftuar sëmundjet si trombozë, pneumoni, sëmundje të veshkave, përçarje e organeve të zorrëve dhe ndihmon tretjen e ushqimit.


Pastrimit të trupit duke përdorur vaj perimesh mund të ndihmojnë lehtësimin e disa vatra të fshehura të sëmundjes. Nëse sëmundja përkeqësohet papritur, mos kini frikë, ju keni nevojë për të vazhduar pastrimin procesit të shërimit. Rreth një muaj më vonë të gjitha simptomat duhet të zhduken.

Para së gjithash, kur pastrimin e trupit fillon vajra perimesh gjëndër tiroide të shëndetshme. Shumica metodat e trajtimit dhe metodat e tyre të njohur që nga moshat e lashtë. Të cilat janë përdorur metoda, ju zgjidhni.
Pastrimit të trupit duke përdorur vaj pluhur është kryer për prochyschenyya zorrë. Kjo metodë ndihmon për të hequr qafe të kapsllëk dhe për të eleminuar pengesat kronike zorrëve. Duke vaj pluhur për shtatë ditë, ndërsa inkurajoi gjithashtu të mbajë një dietë vegjetarian. Vaj pluhur ka një efekt të fortë laksativ, ajo duhet të mbahet mend para se të pastrimit. Mirë për të zgjedhur një fundjavë ose pushime të mos ndjehen siklet. Vaj të marrë një lugë çaji pas vakt e fundit, me një sasi të vogël të ujit të ngrohtë në të cilën ju mund të shtoni lëng limoni. Në mëngjesin para vaktit të parë është një domosdoshmëri për të pirë një gotë ujë, mundësisht të ngrohtë.


Mund të pastruar trupin dhe vajra të tjera perime - ulliri. Ajo ndihmon për të përmirësuar tretje, normalizes zorrët, përmirëson funksionin e mëlçisë. Vaji i ullirit të marrë të paktën 14 ditë. Gjatë kësaj periudhe, të marrë vetëm ushqim vegjetarian. Në mbrëmje, të marrë 1 lugë vaj ulliri, larë poshtë me disa gllënjka lëng limoni. Për 1 procedurën ju duhet të pini 150 ml vaj 1 lugë vaj, disa gllënjka lëng limoni. Kjo procedurë pastron mëlçisë. Pas marrjes së naftës duhet të shtriheni dhe relaksoheni, dhe të mëlçisë të vënë një jastëk ngrohjes ose një shishe me ujë të ngrohtë. Kjo pastrimit në këto kushte të fillojnë pas 3 orësh.

Vaj luledielli për pastrimin e trupit përdoret për qëllime të ndryshme. Ajo mund të ketë një efekt pozitiv në sistemin e tretjes, sistemin kardiovaskular. Përveç kësaj, pastrimin e trupit duke përdorur të njëjtin vaj perimesh forcon sistemin imunitar.

Vaj luledielli duhet të shpërndajë në gojë për rreth 15 minuta. Ajo gradualisht liquefies, duke u bërë e bardhë, ngjyrë pothuajse të pangjyrë. Pas shpëlarje pështyj naftës. Ju lutem vini re, në qoftë se pas shpëlarje të naftës nuk ka ndryshuar ngjyrën e saj, pije duhet të jetë më e gjatë. Kjo procedurë duhet të bëni çdo ditë. Efekti do të ndihet sa më shpejt: çehre përmirëson, ka energji dhe aktivitet, lodhje zhduket, dhe gjumi normale është pagjumësia. Ajo është e mirë për shpëlarje gojën me vajit të lulediellit në mëngjes para ngrënies ose para se të shtrat gjatë natës.

Pastrimit të trupit duke përdorur vaj perimesh liron trupin nga të gjitha të dëmshme dhe shkakton sëmundjen. Ajo normalizes microflora zorrëve, duke thyer mukozë të dëmshme, kripërat, bakteret shkatërruara dhe viruset janë excreted substanca toksike.

Pse shpëlarje vajra bimore jep një efekt mahnitëse e pastrimit? Së pari, në gjëndra gojë shumë: pranë veshit, pështymës, submandibular dhe sublingual. Së dyti, ajo është në gojën e fillon procesin e tretjes së ushqimit. Të gjitha të produkteve të dëmshme mund të vendosen në gojë, dhe vaj vegjetal është në gjendje të shpejt të absorbuar produktet e dëmshme të metabolizmit. Vajra bimore janë një lloj i adsorbents.

Procedura për pastrimin e naftës nuk mund të vijnë të gjithë, dhe është e mundur që për herë të parë do të jetë e vështirë për të kryer siç duhet. Në çdo rast, duke marrë në këtë spastrim është mirë që të konsultoheni me mjekun tuaj për contraindications dispozicion. Për një kohë të gjatë pa pushim dhe vajra bimore proces i pastër nuk mund të përdoren. Kjo mund të çojë në shkatërrimin e baktereve trupi edhe të nevojshme dhe të dobishme. Prandaj, nuk i tejkalojnë rinses specifikuara periudhë kohore dhe trupin përgjithshëm spastrimit duke përdorur vajra bimore.