Potentilla bardhë me goiter dhe contraindications


Çrregullimet tiroide zakonisht trajtohen me hormone apo procedure kirurgjikale në raste veçanërisht të ndërlikuara. Rezultate të mira mund të japin metodat terapi popullore, por mjekësia moderne shpesh e injoron këtë lloj trajtimi. Dhe unë duhet të them se pajustifikuar. Herbs mund të shërbejë si një plotësues për drogë tradicionale dhe për të zvogëluar simptomet, të cilat do të zvogëlojë dozën e hormoneve.
Ky artikull do të flasim për Bloodroot bardhë. Kjo është e rrallë në pronat e saj jetëdhënëse të bimëve ka një reputacion të merituar në të gjitha mjekësi zyrtare vetëm tre dekada, edhe pse healers përdoret në mënyrë të sigurtë në praktikën e tyre për disa shekuj.
Cinquefoil Aplikimi bardhë me goiter


Bloodroot bardhë dëshmuar i suksesshëm në trajtimin e ndërprerjeve të ndryshme në funksionimin e gjëndrës tiroide. Medikamente me përdorimin e tij ndihmon të kapërcyer hyperplasia e gjëndrës tiroide, tirotoksikozë, adenoma. Pas një muaj e mjekësisë bimore janë të zhdukur shenjat që tregojnë problemet në sistemin endokrin: palpitations zemrës, gulçim, djersitje. Përdorimi i zgjatur zhduken nyjet janë shkelje të përhapur dhe restauruar gjëndër normale të punës.

Si nuk kemi të shpjegojë vetitë e mrekullueshme që lidhen me përdorimin e Potentilla bardhë me goiter? Bimë është konsideruar si një qendër e natyrshme saponins, taninet, flavonoids, acide fenolkarbonovu. Në mesin e bimëve shumë që janë të njohur të shkencës moderne, Bloodroot zhvillohet brenda kuptimit të silikonit të avancuar, zink, mangan. Ajo përmban jodit dhe jodur acid - një kurë për kancer tiroide.
Në trajtimin përdorur cinquefoil fazat e hershme të kancerit tiroide dinamikën pozitive. Kur Bloodroot goiter e bardhë mund të kombinohet me furçë të zezë dhe të kuqe arra. Ata kanë aftësinë për të hequr carcinogens që shkaktojnë shfaqjen e tumoreve.

Pjesa më e madhe e elementeve të dobishme të depozituara në pjesën nëntokësore të impiantit, kështu që është përdorur zakonisht në rrënjë bimore nuancë. Make it nuk është e vështirë. Ajo duhet të jetë 50 gram cinquefoil rrënjë mbuluar bardhë 0.5 litër. vodka dhe për të përcaktuar një vend të errët të ftohtë për tre javë, nxitje herë pas here. Kursi i trajtimit të dizajnuara për një muaj, gjatë së cilës duhet të marrë infuzion tridhjetë pika para ngrënies tri herë në ditë. Pastaj rekomanduar një pushim për një gjysmë muaji dhe pastaj të përsëritur kursin. Nëse është e nevojshme, kurse trajtimi mund të vazhdojë deri në gjashtë muaj.Potentilla bardhë me goiter, contraindications


Në farmacistët klinike Analiza zbuloi se një ekstrakt nga rrënjët dhe gjethet e cinquefoil bardhë nuk është e karakterizuar nga toksicitetit. Fillimisht, trajtimi i sëmundjeve të caktuara endokrine mund përkeqësimi takikardia, kështu që gjatë riorganizimit funksionin kardiak duhet të monitorohet dhe nëse është e nevojshme doza të reduktojë në minimum. Efekti zakonisht nuk ulet, por mund të vijë vonë.
Cinquefoil bardhë ka tendencë për të ulur presionin e gjakut, duke shkaktuar ilaçe e saj nuk mund të pini hipotension.

Në përgjithësi, duke marrë Bloodroot me goiter, pa contraindications, si bari jep efekt jashtëzakonisht pozitiv në këtë gjëndër.
Duke përmbledhur, duhet theksuar se Bloodroot bardhë është e rekomanduar për të përdorur jo vetëm në proceset patologjike në gjëndrën tiroide, por edhe në qëllime parandaluese.