Droga dhe trajtimi i radiculitis


Për terapi të pazakonta përfshijnë homeopati. Mjetet homeopatik shiten lëngshme dhe pluhur, në formën e grimcave të ngopura sheqerit dhe tableta. Kundërindikimet për trajtim homeopatik ekziston, por kërkon dozen e rreptë, e cila mund të përcaktohet vetëm homeopat. Ilaçe homeopatik mëposhtme janë efektive në trajtimin e dhimbje të nervit shiatik. Me Traumel ka anti, anti-inflamator, HEMOSTATIC, regjenerues, imuniteti dhe efekt analgjezik. Droga dhe trajtimi i radiculitis si efektive në proceset akute dhe degjenerative. Emërohet 1 tabletë 3 herë në ditë nën gjuhë. Ajo është përdorur si një zgjidhje në 2244 ampula ml


Ajo ka analgjezik, efekt anti-inflamator, ndihmon në rivendosjen e kockave, kërc dhe periosteum. Në dispozicion në 2 ml ampula 2 herë në javë, dhe tableta - 1 copë 3 herë në ditë. Revma xhel drogës është në dispozicion si një krem. Kur tensioni dhimbshme muskulor është e rekomanduar për të fshij atë 3 herë në ditë. Diskut-compositum ka analgjezik, anti-inflamator, degidratiruyuschee, qetësues, rigjeneruar, efekt imunostimulues. Veçanërisht efektive në lezione të disqe intervertebral. Në dispozicion në 22 ml shishe, ajo është e rekomanduar për të përdorur 1 ampulë 1-3 herë në javë.


Ne përsëris, kohëzgjatja e sëmundjes është e ndryshme dhe mund të marrë disa javë dhe madje edhe muaj. Kjo varet se sa shpejt ka filluar trajtimi dhe si atë në mënyrë efektive. Prandaj, në asnjë rast nuk duhet të vënë një diagnozë të tyre me pamjen e dhimbje prapa. Në fund të fundit ne kemi thënë, kjo nuk është gjithmonë dhimbje mesit janë radykulytnыmy. Më parë se të shkoni te mjeku dhe të fillojnë trajtimin, më efektive është dhe aq më shpejt ju të hequr qafe dhimbje efekte të mëdha negative. Për terapi të pazakonta dhe të përfshijë mjete popullore. Osteokondroza nisur, shumë stërvitje, hipotermi të shpeshta dhe të zgjatur, kthehet shumë të mprehta të kokës apo të trupit, në të cilën rruaza janë zhvendosur - e gjithë kjo çon në dhimbje të nervit shiatik. Trajtimi i nervit shiatik duhet të fillojë me eliminimin e shkaqeve të pamjen e saj, dhe para së gjithash - osteokondroza dhe pastaj të shkojë në trajtimin e nervit shiatik.


Mjetet juridike popullore lashtë
Rastyrky dhe ointments të cilat mund të bëhen në shtëpi me të thjeshta, përbërësit qasshme: speca të kuq, mustardë, vajguri, rrepkë, mjaltë, kripë, vodka, terpentinë dhe të tjerët. Këtu janë disa recetave.
- Lëpushkë ("vesh Bear s"). Hidh 2 lugë Flower 500 ml vodka apo 70% alkool, këmbëngulin 2 javë. Alkooli ose vodka infuzion rubbed në vendin e dhimbshme një përkeqësimin e nervit shiatik. Kundërindikacionet: ndjeshmëria individuale, reaksione alergjike.

- Tsytvarnyy Pauline. Pour 1 tbsp. l. shporta lule 300ml ujë të zier, në një termos për 2 orë. Tendosje dhe të përdorin si një analgjezik të jashtëm. Indikacionet dhe contraindications janë të njëjta dhe lëpushkë.

- Vaj luledielli, piper i kuq, vajguri. Mix 250 ml vaj luledielli, 250 ml vajguri dhe 5-10 pods e piper i kuq, kaloi përmes një mulli mishit. Mbush në një vend të ngrohtë për 9 ditë. Çdo ditë, shkundur mirë. Fshij në zonën e dhimbshme gjatë natës. Në mëngjes duhet të veshin të brendshme të ngrohtë leshi dhe çorape leshi apo stockings. Indikacionet dhe Anëshkrim - të njëjtën gjë.

- Vajguri, sapun, vaj, sode ushqim. Mix 50 ml vajguri, 1/4 filxhan vaj vegjetal, 1/4 copë sapun, hekura, dhe 1 lugë paplotë sode buke, bluaj deri sa të vijnë pomadë. Përzierje është lënë për 3 ditë, nxitje herë pas here. Rub në pika të lënduar.

Indikacionet: dhimbje radikulitnye, përsëri dhimbje dhe më të ulët mbrapa. Reaksione alergjike. Gjirin e lë, hala dëllinjë, vaj butë. Grimcuar në pluhur gji përzierje fletë (6 pjesë) dhe hala dëllinjë (Pjesa 1) kile e vajrave të freskëta gjalpë (12 pjesë). Rezultuar vaj të përdorur për fërkim si një mjet anastezik dhe një qetësues.

- Kone hop sallo pakripur freskët ose vaj gjalpë. Pound 1 lugë gjelle pluhur i kone hop 1 tbsp sallo ose gjalpë. Përzierje lyej njollat ​​e lënduar. Kundërindikimet atje.

- Rrepkë, mjaltë, vodka, proshutë. 15 kupa Mix lëng rrepkë me 1 filxhan mjaltë të pastër dhe 1/2 filxhan vodka. Shtoni 1 tbsp kripë dhe përzierje mirë. Kjo përzierje të fshij zonën e prekur, ju mund të bëni një përzierje e vendit para gjumit. Kundërindikimet nuk u gjend.

Shumë e dhimbjes mund të fshij terpentinë ose alkool denatyruara, i cili gjithashtu ndihmon në lehtësimin e dhimbjeve. Në mungesë të acarim te rastyrky lëkurës mund të përdoret çdo ditë. Pas nevojë rastyrky për të mbyllur gjoks apo bel shall të ngrohtë apo shami, edhe më të mirë - të përdorin një zonë të veçantë protyvoradykulytnыy.