Mjetet dhe metodat e përtëritje radikale


Gjatë dekadës së fundit, një zonë e mjekësisë që është e specializuar në luftën kundër moshës lidhur me ndryshimet në pamjen e një personi, ka arritur një nivel të tillë që aktivitetet profesionale të specialistëve janë ndonjëherë në krahasim me artin e artistëve. Në të vërtetë, ndonjëherë nuk është e mjaftueshme që të ketë material pjellore "gdhend" një pamje të re, më tërheqëse, si punë krijuese. Në mënyrë që të mbajë apo të rivendosur të rinjtë janë teknika të ndryshme që sot janë të përfaqësuar mirë.
Ju mund të jetë mjaft i qetë, duke e ditur se edhe në atë moment kritik, kur anti-plakje krem, ointments dhe të ndaluar të tjera kozmetike për të ndihmuar, ka mjete të tjera, më radikale dhe metodat e përtëritje që mund të përdoren. Është sot metodat e mëposhtme të përtëritje që kombinon efikasitetin dhe sigurinë maksimale? Sa për përtëritje të fytyrës, janë metoda injectable dhe hardware e përtëritje, e cila është të flasim më në detaje. Shkeljet që ndikojnë në plakjen e lëkurës, të lidhur me shumë faktorë, më e rëndësishme e cila është femra menopauznыe menopausal, andropause në meshkuj dhe të tjerët që efektet negative toksike në qelizat e lëkurës. Kjo është për shkak të kësaj përshpejtuar procesin e plakjes dhe të gjitha manifestimet e jashtme të plakjes të dukshme në fytyrë, është dëshmi e asaj që po ndodh brenda trupit tonë. Mjete radikale dhe metodat e përdorura për rinovimin, që do të aplikohen tërësisht, kështu që është e rëndësishme për qasje në këtë çështje seriozisht.1. Mezoterapia. Kjo metodë e përtëritje është injektuar dhe në disa raste jep një rezultat të madh, sepse ka përdorur drogë që rrisin proceset rigjeneruese brenda qelizat e dermis. Është e rëndësishme që fibroblasts të prodhojë sa më shumë kolagjenit si ajo është një efekt i tillë mund të arrihet me anë të metodës së Mezoterapia, në të cilën natyrisht rrit elasticitetin e lëkurës. Nëse ju kombinoni mjete të tilla radikale dhe metoda si Mezoterapia përdorur vitamina, mund të arrijë rezultate mahnitëse në rastin e përtëritje të lëkurës.

Deri më sot, në rastin e përtëritje theks më të madh në përdorimin e cosmetology hardware, Mezoterapia lënë në hije, e cila është shumë e padrejtë. Ajo manifestohet mjaft mirë, sidomos kur përdoret së bashku me rëndë, pastrim, lehtë fytyrën e rënuar.

2. Futja e acidit Hyaluronic. Injeksion të tilla radikale do të thotë dhe metodat e përtëritje provuar mjaft mirë, ajo duhet të japë atyre për shkak të tyre, sepse ata kanë praktikisht nuk ka efekte anësore. Nëse keni simptoma të butë, plakjen e lëkurës, të dhëna acid Hyaluronic manifestohet si dhe të jetë e mundur, personi bëhet i ri, pamja lëng, lëkura bëhet më e qetë. E gjithë kjo çon në rezultatin kryesore: një ndjenjë e kënaqësi, rehati, duke eliminuar lëkurë të thatë. Është e rëndësishme për të lidhur rrudhat që në mënyrë të pashmangshme ndodhin me kalimin e kohës në fytyrë. Ajo është me anë të futjes së acidit Hyaluronic, disa punctures delikate, mund të arrijë lëkurë të butë. Rrudhat dhe folds janë të mbushur, personi i rrafshoi, dhe rezultati është ruajtur aq sa duhet.


3. Botox. Mendimet e ekspertëve të ndryshëm për përdorimin e injeksione Botox për përtëritje të fytyrës ndryshojnë. Disa besojnë se këto mjete radikale dhe metodat e përdorura për rinovimin e rrezikshme për shëndetin, të tjerët të gjejnë ata mjaft interesante dhe të ketë një të drejtë të ekzistojnë. Duke përdorur injeksione të Botox mund të hequr rrudhat, në fakt, për këto qëllime, kjo metodë është aplikuar. Nëse faqe birë dhe doza do të merren siç duhet, ju mund të merrni rezultate të shkëlqyera, pa rrezik për shëndetin, për të shmangur efektet toksike në muskujt e fytyrës.


4. heqjen pishtar. Këto Facials janë në gjendje për të visually eliminuar të metat që pa ndryshim rezultojnë nga plakjes. Temat futur në vendet ku rrudhat janë formuar, e cila pengon thellimin e tyre të mëtejshëm. Efekti është i ngjashëm me ata që kërkojnë aplikimin e kirurgjisë plastike, por ajo është duke u bërë mënyra shumë më të butë. Temat janë të vendosura në indin nënlëkuror dhjamor dhe fikse në lëkurë e kokës, sipas rastit, në qoftë se me kalimin e kohës Efekti mbështetjen fillon të jetë e humbur, ajo është e mjaftueshme për të tërhequr fijen e një personi Zona vkorotyvshy. Në shumicën e rasteve nuk ka nevojë për të tërhequr të gjithë fytyrën, të mjaftueshme për të bërë atë 2-3 zonave dhe të shtoni disa efekt injeksione përshkruar më sipër.


5. Kirurgjisë Plastike. Ndoshta metoda më radikale e përtëritje. Sigurisht, gjithkush e kupton se mjekësia në këtë fushë arritur lartësi të konsiderueshme dhe rreziku nuk është shumë e madhe, por shumë njerëz janë ende të frikësuar për të shkuar në këtë hap radikal. Arsyeja është nevoja për anestezi, frikësohen se shtrembërimet diçka dhe kanë kohë për të shërohen, përveç kësaj, shumë njerëz nuk duan të ndjekin kurse të gjatë periudhë tonik postoperativ. E gjithë kjo ka një arsye të caktuar, por kirurgët moderne janë aq mjeshtri që trauma indet është reduktuar pothuajse në minimum. Megjithatë, askush nuk është imun nga gabimet.


Në përfundim, do të thosha se para se të shkoni në çdo mënyrë radikale për të arritur efektin e përtëritje duhet të vlerësojmë rrezikun, peshojnë pro dhe kundër. Nuk është çudi mjetet të përshkruara më sipër janë quajtur "radikal", që do të thotë se përdorimi i tyre vetëm si mjetin e fundit.