Antidepressant bimor pa recetë


Në botën moderne mendja e njeriut është e prirur për një ndikim të fuqishëm negativ nga jashtë: stresi i shpeshtë, lodhje, stresi, mungesa e vitaminave dhe ushqyesve të tjera kryesore të zhvillimit gradual dhe jo çrregullime të rënda. Shumë njerëz të fillojë të vërehet një veçori të tilla që më parë nuk ishin të veçantë për ta, ata bëhen fjetur, apatike, mundosh ankthin e tyre të paqartë, ankthi pandërgjegjshme, frikën pashpjegueshme. Kështu, zhvillimin e depresionit, nga të cilat nuk është aq e lehtë për të gjetur veten. Ndonjëherë njerëzit nuk e kuptojnë fare se çfarë po ndodh me të, sëmundje në dukje e rëndë si e tillë nuk është, por ka ankth, phobias, me të cilën vendi ynë tradicionalisht nuk ka marrë për të parë një mjek.


Shumë njerëz janë të interesuar në atë që bimor ilaqet kundër depresionit pa recetë mund të blihen në farmaci, dhe se si ata mund të ndihmojnë. Mjaft efektive, në mënyrë të sigurtë dhe thjesht mund të luftojë depresionin duke përdorur ilaqet kundër depresionit bimor, të cilat janë shitur pa recetë nga mjeku. Depresioni shpesh zhvillon për shkak të mungesës së qelizave të trurit të substancave të caktuara që shërbejnë si ushqim për ta. Vjet Ngordhje e qelizave të trurit përjetojnë stres të rëndë, përkeqësimit të shëndetit, atyre u mungon vitamina esenciale. Është e nevojshme që duhet të ushqyer qelizat e trurit, të cilat i përdorin ilaqet kundër depresionit bimore, të cilat, ndryshe nga ilaçet më të rënda sintetike në dispozicion mbi counter pa recetë. Por ne nuk duhet të harrojmë se pavarësisht origjinës së saj të perimeve, antidepressant ende një droge, zgjedhja e të cilit duhet të trajtohen me kujdes maksimal. Gabim organizoni produkt mund të përkeqësojnë situatën dhe do të keqësojë shëndetin. Ende mundësisht paraprakisht të konsultoheni me një specialist.


Terren i favorshëm për zhvillimin e shteteve depresive e krijuar për shkak të mungesës së në trupin e disa vitamina, duke përfshirë vitaminë C, vitamina B dhe të tjerët. Kjo është arsyeja pse është e rëndësishme për të plotësuar përmbajtjen e trupit të këtyre ushqyesve, hahet si duhet dhe duke marrë komplekset vitaminë natyrore. Megjithatë, disa vitamina ndonjëherë të merren me problemin është mjaft e vështirë për shkak se shumë faktorë negative rreth nesh vazhdojnë veprimin e tyre shkatërrues. Këto janë zakone të këqija, stresi, lodhje, etj Kështu që shumë njerëz është e rëndësishme të dini se ilaqet kundër depresionit bimor janë relativisht të sigurt për shëndetin, kur siç duhet zbatimin e tyre, ju mund të bleni pa recetë dhe të përballen me ankth dhe depresion.


Është e rëndësishme të theksohet se shumica e drogës antidepressant mbi efektet në psikologjinë e njeriut janë të ndarë në qetësues dhe stimuluese. Është shumë e rëndësishme që të mos bëjnë gabime dhe për të gjetur ilaçe të drejtë, ose ju mund të përkeqësojnë gjendjen tuaj. Kjo është arsyeja pse ajo nuk është e rekomanduar për të vetë-mjekoj. Ilaqet kundër depresionit stimuluese efekt gjendje për të përballuar me simptoma të tilla si apati, një ndjenjë të malluar. Ilaqet kundër depresionit të ndihmojë me qetësues ndikimit ankth të paarsyeshme, merak, nervozizëm.
Ilaqet kundër depresionit bimor veprim stimulues, të cilat zakonisht mund të blihet pa recetë në farmaci.


1. Prozac dhe ekuivalentet e saj. Quite antidepressant zakonshme që ka veprim shumë të efektshme. Ndihmon me anorexia nervosa, heq panik, ankthi, ndihmon gratë me çrregullime premenstrual, ngulët në gjendje për të hequr qafe mendimet shqetësuese dhe stresi emocional. Personi bëhet më i balancuar, emocionalisht stabil, i mjaftueshëm.
2. maprotiline dhe analoge të saj. Ndihmon në përmirësimin e disponimin, të shpëtoj nga apati, ankth, psikomotorik vonuar. Ka contraindications të veçanta mund të merren për epilepsi, mosfunksionim të veshkave, mëlçisë, nuk duhet të merren me kushte të krizave konvulsive dhe gjatë shtatzënisë.

3. Zyban dhe analoge të saj. Shpesh e përdorur në trajtimin e stresit emocional që dalin nga vidyazyka pirja e duhanit, ndërsa duke u shpëtoj e varësisë ndaj nikotinës.
4. Despres. Krijuar mbi bazën e bimëve të dobishme të tilla si Wort Shën Gjonit. Kjo është një mënyrë e sigurt për të rritur efikasitetin dhe për të përmirësuar gjendjen shpirtërore.
5. levzei Ekstrakt. Përdoret me lodhje, stimulon efikasitetin në rritje.
6. xhensen tretësirë. Lejon trupit për të përballuar me situata të vështira, heq depresioni dhe disa sëmundjeve të sistemit nervor.

7. Tretësirë ​​djalli. Mund të përmirësojë performancën, heq pagjumësi shkaktuar nga depresioni.

Ilaqet kundër depresionit bimor qetësim që mund të blihen pa recetë.
1. Novo Passit. Ai përfshin bimë të tilla si sanëz, Wort Shën Gjonit, lule pasion, murriz, HOPS, ca balsam, oe limon, Plaku i zi. Ju lejon për lehtësimin e stresit, ankthit, ndihmon me dhimbje koke, dhe me sindrom premenstrual klymaktycheskom.
2. Persen. Si pjesë e kësaj përgatitje është sanëz, karamele mente, ca balsam, oe limon. Ka sedativë dhe antidepressant mirë.

3. magnolia kineze hardhi, tretësirë. Ndihmon me depresion reaktive, shteti histerike, dhe është përdorur edhe në trauma.
4. Infusions e bimëve të tilla si HOPS, sanëz, kopër, ca balsam, oe limon, Motherwort, trumzë është një mjetet juridike natyror bimor për depresion, lodhje, lodhje nervor. Ata nuk dëmtojnë trupin dhe janë qetësuesit natyrore. I njëjti efekt mund të arrihet në qoftë se akuza të aplikojnë qetësues bimor kamomil, rigon, qimnon dhe kopër farë - ndihmon për depresion sezonal. Qetësuesve është Angelica.