Temperatura Triychatka


Shpesh temperatura në 385 C ne nuk mundi, duke i dhënë trupit një mundësi për të mposhtur sëmundjen. Por në qoftë se sistemi i imunitetit është i dobësuar, dhe temperatura vazhdon të rritet, ndërhyrja është e nevojshme. Mjekësia konvencionale nuk mund të përballen? Pastaj për të reduktuar temperatura duhet të përdoret Tripharmacum.

Përbërja temperatura TripharmacumTriychatka - një nga drogat më të efektshme të përdorur në mjekësinë për të ulur temperaturën. Ky mjet do të ndihmojë edhe në sëmundje respiratore akute, ose SARS-it, dhe në sëmundje të rënda inflamatore.

Si pjesë Tripharmacum temperaturë tre komponentëve:

 • Drotaverine;

 • Diphenhydramine;

 • Analgin.


 • Në disa raste, antispasmodic Drotaverine zëvendësojë mjete të tjera - papaverine ose jo-shpoyu. Edhe për shkak të faktit se diphenhydramine nuk shitet në farmaci pa recetë, mund të përdoret në vend diazolin ose tavegil që kanë pronat e njëjtë.
  Në këtë pjesë të temperaturës Tripharmacum është përdorur si një injeksion. Shkruani këtë drogë duhet të jetë në muskujve gluteal. Është kjo metodë është më efektive. Zakonisht temperatura e trupit në normalitet brenda 15 minutash.

  Vlera e drogës në këtë përzierje për një të rrituri peshon 60 kg: 2 ml aspirina, Drotaverine 2 ml dhe 1 ml diphenhydramine. Por nëse ju jeni duke zëvendësuar një nga droga, është mirë që të kontrolloni me mjekun se si për të bërë temperaturën Tripharmacum dhe e cila dozë duhet të përdoret.

  Temperatura Veprimi Tripharmacum


  Si ka triychatka? Sepse jo të gjithë komponentët që janë të përfshira në përbërjen e tij, posedojnë fuqi antipiretik. Analgin është komponenti kryesor i shpenzimeve. Ajo ka veti të shkëlqyera antipiretik dhe të përkryer heq dhimbje dhe dhimbje. Diphenhydramine rrit efektet e aspirina. Përveç kësaj, drogës është një agjent anti-alergjik, kështu që ajo merr mucous mirë edemë. Por-spa ndihmon në eliminimin e spazma, të reduktojë presionin e gjakut dhe enët periferike të zgjeruar të lëkurës. Kjo rrit transferimit të ngrohjes dhe efekt aspirina bëhet më e theksuar.

  Me këtë strukturë ndihmon pacientin triychatka edhe në temperatura shumë të larta. Përparësia e saj të dallueshme është se përzierje mund të aplikohet në rastet kur kjo është e pamundur marrja tableta mjekësi. Për shembull, kur të vjella shfrenuar apo ndërgjegje të dëmtuar, ose në refuzimin e plotë të ilaçeve pacientit.
  Por kjo është mjaft e një përzierje serioze. Temperatura Tripharmacum duhet të përdoren me kujdes. Tre drogës në sasi të zgjedhur si duhet të trokas të nxehtit, por nëse procesi inflamator është vetëm fillimi për përparim në trup, atëherë ky ilaç do të eliminojë temperaturën për 3-4 orë, atëherë ajo do të rritet. Pra Tripharmacum përdorim vetem ne trajtimin e semundjes, dhe të bëjnë injeksione me një interval prej të paktën 6 orë.

  Contraindications për përdorimin e Tripharmacum temperature


  Ka situata ku temperatura injeksion-Tripharmacum nuk mund të aplikohet. A nuk e trajtojnë një ethe Kjo do të thotë se:

 • Temperaturë të lartë e shoqëruar me dhimbje të barkut - kjo përzierje do të largojë ndonjë dhimbje. Në rast të apendiksit akute është tepër e rrezikshme.

 • Pacienti është alergjik njërit prej drogës - kontrolluar për alergji mund të jetë i drejtë para injektimit: zakapayte një rënie të thotë qepallë të ulët. Kur ndjesi të dhimbshme apo përdorimi skuqje Tripharmacum është rreptësisht e ndaluar.

 • Në 04:00 temperaturat fundit endacakë janë droga të cilat janë të përfshira në përzierje - kjo mund të çojë në mbidozë.