Tenoten - Shqyrtime, udhëzimet për përdorim, homologët e çmimeve


Pllakat "Tenoten" - ilaç homeopatik rus që është përdorur për stresi dhe ankthi. Sot është një nga më të popullarizuar barnave të përshkruara terapistët e tij e qarkut dhe doktorë shkencash, të këshillojë në klinikat e paguara.
Unë, si shumë mijëra pacientëve marrin drogë përshkruara. Sot unë dua të ndaj risjell tim Tenotene. Ju gjithashtu do të gjeni në këtë artikull Tenotena udhëzimet për përdorim dhe informacion në lidhje me çmimin e saj.


Tenoten: Udhëzim mbi zbatimin
DozimMerrni 2-4 herë në ditë 1-2 tableta;
Kursi i trajtimit 1-3 muaj;
Shkrihet në gojë, derisa të tretur, por jo gjatë ngrënies.Nëse brenda një pilulë muaj nuk do të ju ndihmojë, ju duhet të shkoni te mjeku përsëri.
Contraindicationmosha 18;
Ndjeshmëria individuale të komponentëve.Pyes veten se sa shumë njerëz e dinë se si trupi i tyre toleron "antitrupa mozhospetsyfycheskomu të proteinave S-100"?
Side Efektet
Udhëzimet tha se efektet anësore të dozimin subjektit është gjetur, por komente Tenotene tregojnë koke e mundshme dhe të qenët i përgjumur pas një përdorimi të vogël.

A mund të aplikoj Tenoten gjatë shtatzënisë dhe laktacionit?
Kjo pyetje nuk ka qenë prodhuesit studiuar.
Bashkëveprimi me droga të tjera
Deri më sot, rastet e papajtueshmërisë u gjet.
Udhëzimet për përdorim Tenotena tha një pikë e rëndësishme - ju mund të merrni tableta të paktën 2 orë para gjumit!


Rishikimi ime e tableta Tenoten

Unë nuk kam depresion ose ankth, Gjendja ishte mjaft e mirë. Por është rritur tensionin nervor - flet per mua.
Kryetari vazhdimisht të zënë me disa probleme dhe gjetjen e zgjidhjeve të tyre. Dhe problemet nuk janë negative, ato janë të lidhura me punën dhe, anasjelltas, interesante.


Pra Tenoten është projektuar për të ndihmuar trurin tim për të mësuar për t'u çlodhur dhe përballuar plotësisht me këtë detyrë.
Sa kohë unë isha duke marrë pilula?
Mjeku përshkruar për të marrë 1 tab. 3 herë në ditë për një muaj. Por unë zgjati vetëm 2 javë.
Javën e parë nuk kishte efekt, as keq, as mirë. Dhe në javën e dytë unë u bë edhe më i emocionuar dhe i zënë, të përqëndrohet në diçka ishte thjesht e pamundur. U vu re gjithashtu për të rritur presionin e sipërme 140/145.
Nuk është gati për të kërkuar me besim se gjithçka është rezultat i Tenotena, sepse ndjenja ime gjëra të çuditshme ndodh gjithmonë. Por ajo që Tenoten unë nuk e ka ndihmuar - kjo është një fakt.

Disa ditë pasi të keni ndaluar duke përdorur pilula, pozita ime ishte e pandryshuar.


Tenoten: komente e mjekëve dhe pacientëve të tjerë


Çfarë të tjerët thonë se pacientët?
Nëse ju lexoni komentet në forume, është e qartë se unë nuk jam i vetmi që nuk është ndihmuar këtë drogë. Ju lutem vini re se ne po flasim për Tenotene për të rriturit!
Shumë ankohen se nuk kanë marrë efektin e pritshëm të përdorimit të tabletave. Stresi në punë, pas lindjes, situata të vështira familjare - në situata të tilla, njerëzit që kërkojnë ndihmë për Tenotenu, por shumica nuk kanë marrë kthim.

Por bijtë e Tenotene komente më të lumtur. Të kënaqur me nënat në mënyrë të qartë më shumë se i zhgënjyer.
Pse Tenoten kështu si mjekët?
Me sa duket, reagime pozitive nga mjekët që lidhen kryesisht me mungesën e efekteve anësore. Shumë analoge Tenotena pas aplikimit të çojë në të qenët i përgjumur. Ky medikament është tolerohet së shumti pa pasoja.
Pra, kam shkruar më lart në lidhje me dhimbje koke e mundshme dhe të qenët i përgjumur, por të shqyrtojë ankesat e ngjashme ishte shumë pak.


Tenoten: Çmimi


Çmimi i farmacive Tenoten e Novosibirsk shkon 150-200 rubla.
Çmimet më të ulëta janë gjetur në farmacitë e mëposhtme:Ladushka - 144 rubla.
Farmakopeyka - 151 rubla.

Analogët Tenotena


Një efekt i ngjashëm ka dhjetra e përgatitjeve qetësues: Novo Passit, afobazole, Persen. Pra Glycine lirshëm të quhet një analog
Por substancat aktive Unë e di vetëm një ilaç të ngjashme - një Proproten 100.
Të nderuar lexues, unë kërkoj nga ju që të lënë komentet dhe reagimet ndaj drogës Tenoten. Përveç kësaj, nga sot unë jam duke filluar të pranojnë reagime për ndonjë ilaç popullor. Nëse ju doni që të ndajnë tërheqjen tuaj, ju lutem më kontaktoni me e-mail.