Bimore unike pafuqi yarsahumba


Për burrat, mbetet ende një çështje urgjente e dobësisë dhe gjithçka në lidhje me çështjen e rritjes së dëshirën seksuale. Unë jam i kënaqur që të tilla një çështje e rëndësishme jo vetëm për njerëzit, por për gratë, përgjigja është në natyrë. Zbuloni yarsahumba veçantë bimore nga impotenca, e cila quhet Himalayan Viagra.
Gjatë gjithë kohës, nga mesi i pranverës në fund të qershorit, vendasit Tibet, Nepal dhe pjesët veriore të Indisë kushtuar mbledhjen e bimëve unike. Ajo është një lider në mjekësi alternative lokal dhe është e njohur jo vetëm si një përforcues natyrore, por edhe një mjet për shumë sëmundje.


Thashethemet e një kurë mrekulli u përhap përtej habitatin e saj. Disa vite më parë ajo u bë e njohur se yarsahumbu përdorin atletët kineze për akuzat e tyre. Natyrisht lind pyetja e asaj që është se si të këtë fabrikë mrekulli, dhe informacion se sa të besueshme në lidhje me pronat e saj, të cilat i atribuohen atij.

Informacione të përgjithshme
Ne tashmë e dimë se populli i Kinës dhe Tibetit kanë njohur gjatë në lidhje me pronat e pazakontë yarsahumbы. Si një nxitës i natyrshëm filluar duke e përdorur atë edhe 1500 vjet më parë. Si një tonik është përdorur perandorëve të dinastisë Ming.

Fjala Yarsahumba formuar nga dy fjalë tibetian, njëra prej të cilave do të thotë "bimë të verës," i dytë - ". Insekt zyyazykay" Kjo është me të vërtetë një fabrikë të veçantë, në mënyrë të ndryshme nga të kuptuarit tonë të zakonshme të fjalës. Dhe të gjithë për shkak se ajo është një hibrid i bimëve dhe insekteve.
Në periudhën fyese vegjetative, sporet e kërpudhat Cordyceps (kërpudha Track), futur në krye të Himalayan shushunjat flutur. Ushqimi sulmuesi, ai mumifikuye saj duke zhvilluar vetë. Ky proces është disa centimetra nën tokë, dhe ai kërpudha rritet vetëm në Tibet, në një lartësi prej 3500-5000 metra mbi nivelin e detit.

Yarsahumba Duket mjaft origjinale. Nga njëra anë ajo është e tharë vemje verdhë, por në të njëjtën kohë, ajo shkon nga modë ngjyrë kafe të errët.
Rritja e popullaritetit dhe kërpudhat aktive workpiece çuar në se në vitet e fundit, korrja është zvogëluar me pothuajse 50%. Në fund të fundit, për të arritur pjekurinë e saj.

Pronat medicinale e bimëve yarsahumbы
Fakti që kjo bimë ka veti të veçantë shëruese është i njohur në Indi, Kinë, Kore, Japoni dhe vende të tjera fqinje. Pronat e saj janë përdorur gjerësisht në mjekësinë popullore.

Yarsahumbu quajtur jetën e bimëve, sepse ajo atribuohet shërimin e shumë sëmundjeve, duke përfshirë tuberkulozin, leukimi, sëmundje të mushkërive, veshkave dhe mëlçisë. Ajo i ndihmon me dhimbje të barkut, sëmundjet e dhëmbëve dhe zgavrën me gojë, depresioni dhe stresi, për impotencë, parandalon ndotjen, rrit dëshirën seksuale të grave, e përdorur për të trajtuar spermatoreyi. Kandrra-kërpudhat përdoren për të trajtuar kollë, astma, ajo tonet dhe forcon trupin dhe ndihmon rinovimin pas një sëmundjeje të gjatë.


Produkti medicinal "Yarsahumba"
Për një njeri është e rëndësishme për të kryer një jetë të plotë normale seksuale. Në se kjo nuk varet vetëm lindjen, por edhe për shëndetin fizik. Çdo devijim çon në mosfunksionim të organeve të ndryshme, tensioni nervor dhe problemeve në jetën e tij personale.
Ka polunasekomoho poluhryba drogës-bazë e cila plotësohet rrënjët xhensen, tonhat ullinj Aliut dhe fruta. Veprimi i saj synon rritjen potencë seksuale në meshkuj, të ngrerë shërim të qëndrueshme, të parandaluar derdhje e parakohshme, duke kohëzgjatjen e marrëdhënieve seksuale. Ajo është në gjendje për të rritur aktivitetin seksual, të rritur ndjenjat erotike, t'i bëjë ata të ndritshme.


Duhet të theksohet se yarsahumba ndikon pozitivisht gratë, rritjen dëshirën e tyre seksuale. Efekti i tij është i bazuar jo vetëm në atë për të sjellë përsëri gëzimin e jetës intime, por edhe për të përmirësuar trupin si një e tërë. Hulumtimi zbuloi vetitë e mëposhtme të kërpudhat:
- ajo është një antibiotik natyral, sepse pengon riprodhimin e mikroorganizmave patogjene. Ajo ka veti anti-inflamator dhe nga hydrocortisone e tij të lartë të efikasitetit;
- stimulon funksionet mbrojtëse të trupit dhe rrit rezistencën e tij ndaj sëmundjeve;

- përmirëson metabolizmin;
- promovon sekretim e substancave toksike, duke përfshirë përdorimin e drogave të përcaktuara;
- ul kolesterolin në gjak;
- përmirëson qarkullimin e gjakut, mesatarisht dilates enët e gjakut;
- ndihmon në lehtësimin e mpiksjen e gjakut dhe pengon formimin e tyre të ri, rregullon numërimin e trombociteve;
- normalizes mushkëritë, veshkat dhe mëlçinë;
- ka aktivitet antitumor, redukton efektet anësore të radio - dhe kimioterapia. Rrit aktivitetin e qelizave të bardha të gjakut dhe rregullon numrin e tyre në gjak;

- normalizes sistemin nervor, rrit efikasitetin, ofron një efekt rinovimin.

Me një gamë të gjerë të veprimit terapeutik, yarsahumbu rekomanduar:
- në sëmundjet e gjakut;
- Sëmundjet e mëlçisë (duke përfshirë kesh dhe hepatiti);
- në sëmundjet e zemrës dhe enëve të gjakut;
- sëmundjet respiratore;
- në sëmundjet autoimune;
- në sëmundjet virale dhe fytit;
- në të sëmundjeve të sistemit urogjenital;
- për dhimbje të natyrës reumatoid;

- në kundërshtim me potencë dhe dobësimin e dëshirës seksuale, ndotjet;
- neoplasms malinje karakterit të shërohen pas kimioterapi;
- me rritjen e tendosje fizike dhe rozuyazykah;
- në overstimulation nervor dhe stresi;
- akute dhe helmim kronik, të qëndrojnë në zonat ekologjikisht të pafavorshme;
- në plakjen wilting dhe e parakohshme të lëkurës.

Contraindication
Pranimi i kësaj bime gjatë shtatzënisë dhe epilepsia të jetë e mundur vetëm pas konsultimit me doktorin tuaj.