Çaj me manaferrat Goji dhe performancën e aplikimit


Goji Berries, povikmy përdoret në disa vende aziatike, si një ilaç shëndetësor është i përhapur si i tillë në shumë pjesë të botës. Për më tepër, eksperimente shkencëtarët konfirmojnë efektivitetin e këtyre frutave. Kështu, shuma e rezultateve të shquar të kërkimit shkencor - nga rruga, një numër të artikujve (për shembull, në lidhje me aftësinë Goji për të shkatërruar qelizat e kancerit) hetimi është ende në proces - thonë në vijim. Sure, tani konsiderohet si një provuar efekt i dobishëm koral-kuqe berries në tretje dhe të sistemit urinar. Disa eksperimente konfirmuar se ata individë lindje fëmije moshën, menutë e të cilit janë të pranishëm, këto përfitime përmirëson ndjeshëm si epsh dhe pjellshmërisë. Gjithashtu ndikuar nga zgjedhësit e tyre të zemrës dhe enët e gjakut (normat e gjakut zvogëlohet më mirë funksionimin e "i gabuar" kolesterolit dhe sheqerit), minimizuar stresi, një person më lehtë mbushur mbrëmje. Shumë njerëz në mbarë botën përdorin manaferrat goji për humbje peshe. Rishikimet e zbatimit të tyre në këtë si konfirmuar efektivitetin e tyre - edhe pse vetëm si një ndër masat, por jo i vetmi. Veçanërisht aktiv ata janë të kombinuara me një workouts mjaft intensive (gjatë së cilës do të jetë "shkëlqim" yndyrë) dhe e përshtatshme dietë (rastësisht, Duka Pierre, një mjek francez dhe krijuesi i programit të humbjes së peshës, në të cilin frutat janë konsideruar të papranueshme, bëri për Sino-Tibetan fruta përjashtimit për shkak të aftësisë së tyre, në një numër të karakteristikave të cilat ndikojnë në mënyrë të konsiderueshme në peshë trupore - sigurisht, në drejtim të reduktimit të saj).


Me rëndësi të veçantë është një problem në atë formë që të përdorni këto dhurata natyrore të Kinës dhe Tibetit. Shumë pa menduar shumë për këtë goji thata thjesht shtoni në drithëra, supave dhe enët e tjera që përdorin çdo ditë. Ajo është, megjithatë, nuk harrojmë se sasi të mëdha të këtyre frutave janë helmuese - numrin baza e tyre e përditshme është e rëndësishme për të kufizuar maksimum 30 në 20 gram (bazuar në peshën në formë të thata). Vetëm atëherë do ata me të vërtetë të shëndetshëm dhe të sigurt. Ndërkohë, ajo është konsideruar çaj më efektive me manaferrat goji - komente, të paktën, tregojnë se është në lidhje me të. Për të përgatitur dituria e tij të veçantë është e nevojshme. Mundësisht prania e një termos ose enë të tjera të përshtatshme. Ajo derdhi një grusht fruta dhe derdh 200-250 ml (kupa) ujë të valë. Pas një gjysmë ore nastoyitsya çaj, të lëngshme shkarkohet nga ajo dhe të përdoret disa herë në ditë për rreth një gjysmë filxhan të tretë vetëm përpara se të hahet. E dobishme dhe ka mbetur mishi, sepse ajo ende mbetet në masë të ushqyesve. Kjo mund, për shembull, për të shtuar qull, sallatë, supë - në të vërtetë, çdo pjatë që vetëm duhet të gëzojnë të ditës. Në asnjë rast nuk mund të trajtojnë këto fonde si një kurë e sigurt. Nëse nuk pajtueshmërinë e tyre me rekomandimet e sakta mbi këtë temë pa zell të tepruar për të mos dëmtojë në vend të shëndetit të mirë ndaj tij.