Dribnokvitkovi kumak dhe përdorimin e tyre në trajtimin e sistemit të tretjes


Kumak dribnokvitkovi - bimëve pakërkues që rritet në fusha dhe në male, në kopshte dhe dashamirët e ngjyra të ndritshme. Kumak tharë lëndën e parë përmban një varg të ushqyesve që lejon bimë në mjekësinë popullore për të trajtuar një shumëllojshmëri të sëmundjeve. Në periudhën e lulëzim të bollshme rreth mesi i korrikut, shporta korrur lule, të thata në një vend të errët dhe të mbahen në qese prej letre ose materiale pëlhurë.


Struktura dhe vetitë e kumak dribnokvitkovyh
Pronat e dobishme e vajrave thelbësore bimore përcaktuar që përfshin substanca të tilla si otsymen, linalool, citral, mirtsen. Në lulëzim shporta përmban alkaloide, komponimet e squfurit, acide organike.
Marigolds supë dribnokvitkovyh pronat e mëposhtme:Sweatshop.
Diuretics.
Tonik.
Anti.
Biliare.Zierje të përgatitur e materialit të thata përdoret me sukses në fillim të ftohjet - rrit djersitje çon në eliminimin e shpejtë të toksinave dhe patogjenëve, të cilat në mënyrë të konsiderueshme lehtëson shëndetin e përgjithshëm. Kumak infuzion ka efekt qetësues, kështu që ajo është këshilluar për të aplikuar në overstimulation.

Perdorimi i përhapur marigolds dribnokvitkovi gjendet ne trajtimin e semundjeve te tretjes, aplikimit shkëmbimin supë treguara në sëmundjet pankreatik, konstipacionit, helmintiasis. Në mënyrë që të uzinës solli dobi dëshiruar në funksionimin e rimëkëmbjes së nevojës traktit digjestiv të dini se çfarë efekti lind nga trajtimi dhe sëmundjes që të zvogëlojë intensitetin e tyre nën ndikimin e ushqyesve marigolds.


Përdorni me problemet e tretjes

Në rast se shkelni funksionimin e sistemit të tretjes në trup në mënyrë të pashmangshme të zhvilluar mostretje, dhimbje barku mund të ndodhë, kapsllëk, ndjenja e trishtim. Gjendja e përgjithshme është përkeqësuar dhe nga parazitët që jetojnë në zorrët, mëlçisë, helmintiasis, për fat të keq, nuk është e rrallë dhe mund të zhvillohet në çdo moshë.

Në trupin e toksina e akumuluara që të pengojë funksionimin e të gjitha organeve dhe gradualisht çon në çrregullime të rënda metabolike - ushqyesve në një gjendje të tillë praktikisht nuk asimiluar dhe ka sëmundje të ndryshme. Plotësisht të shërohen shëndetin nëse trajtimi vetëm mund të fillojnë për të eliminuar problemin themelor, që të organizojë punën e të gjithë sistemit të tretjes dhe për të rivendosur metabolizmin trazuar.
Pronat medicinale e marigolds supë të ndihmojë për të përballuar me probleme të tilla, një kurs të trajtimit do të çojë në një përmirësim të dukshëm në shëndetin e përgjithshëm në vijim:
Zhduken ndjenjë të rëndë pas një vakt.
Do të ulet vanitet.
Lëvizje zorrë është e rregullt.Të gjitha këto efekte janë për shkak choleretic, anthelmintic dhe tonik kumak veprim shporta lule.


Mënyra për të përdorur kumak vogla-gjethegjerë

Ju duhet të marrë një gotë me shporta të thata, të mbushur me ujë të vluar në një sasi prej një xhami. E gjithë kjo duhet të vendosen në një tigan smalt, vlim disa minuta në ngrohje të ulët. Rezulton supë infused të paktën një orë, tendosje nëpërmjet një sitë dhe shtoni ujë të vluar të nxehtë për një litër. Është e rekomanduar për të pirë 250 ml në mëngjes në një stomak bosh 15 minuta para mëngjes dhe në mbrëmje. Trajtim jo më pak se dhjetë ditë, i përgatitur kështu efekte supë të dobishme në strukturën e qelizave të mëlçisë. Nëse pancreatitis dhe diabeti i theksuar efekti jep çaj me marigolds. Një ose dy shporta lulesh derdhi një gotë me ujë të zier për 15 minuta dhe çaj pije në vend.

Rikthe microflora në zorrë dhe të shpëtoj i baktereve do të ndihmojë çaj të veçantë bërë nga kumak dhe meadowsweet. Duhet të marrë dy lugë lule kumak të thata dhe një lugë e meadowsweet. Kjo lëndë e parë brewed me ujë të vluar në një sasi prej një xhami, filtri dhe pije para ngrënies së paku tri herë në ditë. Permireson metabolizmin 10 - 15 ditë të terapisë të tillë.Chornobryvtsi trajtimi duhet të konsiderohen Kundërindikimet, ndryshe bima nuk do të përfitojnë dhe dëm. Mos përdorni marigolds gjatë shtatzënisë dhe tepër i ndjeshëm, të prirur ndaj sëmundjeve alergjike njerëzit mund të jetë reagimi i padëshirueshëm. Prandaj, aplikimi i parë i dozës duhet të përgjysmuar dhe të regjistrojë çdo ndryshim në shëndetin e përgjithshëm. Shfaqja e skuqje të lëkurës, kollë, kongjestion i hundës konsiderohen efektet anësore të ndonjë trajtim për të marr një tjetër fabrikë.