Puçrra fytyre FlemoclaveHome / Shëndeti / Medicines dhe droga / Flemoclave fytyre
Flemoclave fytyre - është një antibiotik me një spektër të gjerë të veprimit që ju doni të pini brenda për të të hequr qafe puçrra urryer.
Kur lëkura është e mbuluar me një shumë të puçrra fytyre, mjetet përhershëm nuk mund të përballen me këtë problem. Prandaj, mjeku mund të pini Flemoclave puçrra fytyre. Gjëja më e rëndësishme - ajo nuk është vetë-përshkruajnë një trajtim. Ju duhet të konsultoheni me një mjek i cili do të përshkruajë trajtimin efektiv dhe të duhur.


Trajtim fytyre zakonisht përbëhet nga rregullat e mëposhtme:
Droga përdoret përdorim në natyrë. Këto barna përfshijnë xhel skinoren, chlorhexidine dhe të tjerët;
Nëse skuqjen shkaktojnë - janë probleme të brendshme në trup, është e rëndësishme për të marrë drogë brendshme që çhelmoj trupin;
Është e rëndësishme që të përmbahen në një dietë të veçantë.
Fytyre Flemoclave duhet të merret dy herë në ditë, pas ngrënies, me ujë ose qumësht pije. Kohëzgjatja trajtim për dhjetë ditë. Prandaj, një kurs të trajtimit të duhet për të blerë dy pako të drogës për dhjetë tabletochek.

Që Unidox - një antibiotik të fortë, së bashku me të është e rëndësishme për të pirë drogë që rivendosur florën e brendshme të trupit. Për shembull, Hilak Forte Эnterozhermyn. Këto barna duhet të pini një herë në ditë me ushqim. Ata nuk i japin zhvillimit dysbiosis.
Flemoclave fytyre kundërindikuar pije:
Në shkelje të funksionit të mëlçisë ose veshkave porphyria;
Gjatë shtatzënisë dhe laktacionit;
Fëmijët nën tetë vjet;
Me rritjen e ndjeshmërisë apo rezistencës ndaj antibiotikëve ndaj ndikimit të tyre.
Gjatë trajtimit të akneve përshkruar drogës mund të kenë efekte anësore të cilat manifestohen si vjellje, rritje e presionit intracranial, të vjella, dobësi në të gjithë trupin, sleepiness, alergji, diarre. Kundruall sfondit të drogës mund të zhvillojnë candidiasis, stomatiti, vaginitis. Gjithashtu shumë të mëlçisë mund të vuajnë administratën kronike.

Nëse ndonjë nga këto simptoma duhet menjëherë të konsultoheni me një mjek. Ju mund të kenë nevojë për të reduktuar dozën ose plotësisht vidyazykatysya e pilula.
Gjatë trajtimit rreptësisht e ndaluar për të pirë alkool!
Sipas ekspertëve, dhjetë ditët e Flemoclave fytyre mjaftueshme për të fituar skuqje. A nuk merrni përfshirë! Që nga antibiotiku mund të shkundur shëndetin, imunitet, sepse trupi nuk mund të rezistojë viruset dhe mikrobet. Prandaj, është e rëndësishme të dini se kur për të ndaluar trajtimin. Një dozë duhet të zgjidhni një mjek.

Shumica e njerëzve thonë se ata ndihmuan të drogës. Megjithatë, ka njerëz që kujdesen Soljutab shpërtheu, dhe ata kishin për të rimarrë në mënyra të ndryshme. Për kohë sistemi imunitar nuk ka pësuar trajtim fytyre, është e rekomandueshme të përdorni mollë, portokall dhe fruta të tjera. Gjithashtu e dobishme për të pirë kos dhe hani produkte të tjera të qumështit.
Tani ju e dini se çfarë përbën Flemoclave aknet si duke marrë atë, që ishte rezultat të mirë të mundshme.