Dystonia - trajtim


Dystonia nuk është një sëmundje, por edhe për shëndetin nuk mund ta përfshijë atë. Njerëzit të cilët janë diagnostikuar me VSD patjetër të ndjehen një siklet të fortë dhe më të prirur për sëmundje të sëmundjeve të ndryshme kardiovaskulare.

Trajtimit IRRDystonia - është një nga këto sëmundje ku trajtimi varet nga pacienti. Nuk ka kurë specifike për këtë sëmundje, ndihmat, por nuk është një grup i procedurave për të ndihmuar në mënyrë efektive 100% për të fituar IRR.
Metodat e trajtimit IRR në shtëpi:


 • Optimizmi dhe angazhimi për shërim.

 • Dita Aderimi: gjumë të shëndetshëm në të ventiluar dyshek shtëpie dhe ortopedike (të paktën 8-10 orë).

 • Alternimi mes punës mendore dhe fizike.

 • Breaks në punë në kompjuter.

 • Duke ecur në ajër të pastër.

 • Sport në mënyrë të lirë, të qetë, ritëm të matur (artet kundërindikuar klasave, mësimet, gjatë së cilës kreu është gjoksi më i ulët që përdorin hedhje dhe lëvizjet tjera të papritur).

 • Respektimi dietë. Nëse jeni mbipeshë, ju duhet të shpëtoj prej tij nëse ju ligët shumë - nuk duhet të thirrni kg - si mbipeshë dhe mungesa e ushtrimit të rrisë simptomat e VSD. Hani ushqime të pasura me kalium dhe magnez dhe vetëm harrojmë për ëmbël, i kripur, yndyrë dhe miell.

 • Trajtimet me ujë, duke përfshirë forcim, vorbull, dush. Vetëm mos të jetë shumë e vështirë për të marrë në procedurat e kundërta, në mënyrë që mos të shokut trupin.

 • Akupunkturë.

 • Masazh është aktive në tipit parasympatykotonycheskom VSD, qetësues masazh treguar për llojin sympatykotonycheskom. Masazh përzier mirë të trajtimit për VSD tipit të përzier.

 • Trajtimi IRR homeopati. Bimë të ndryshme: qetësues barishte (Leonurus, nenexhik, rrënjë bozhure, agnushe), diuretics (boronicë, bearberry), stimuluesve (xhensen, Rhaponticum) dhe të tjerët. Trajtim bimor IRR e zakonshme, por kjo nuk është rruga më e shkurtër për shërim - trajtim i tillë kërkon kohë dhe përpjekje.


 • Si për të trajtuar IRR?
  Si për të kuruar Dystonia mirë tregoni mjekut. Ndoshta ajo do të jetë e mjaftueshme për të bërë mënyrë jetese e duhur apo nevojë për të plotësuar terapi Phytotherapy. Disa pacientë ende përshkruajnë ilaçe IRR. Zgjedhja e drogës kryen një mjek, por shpesh ato kanë për qëllim luftimin e sëmundjeve të mëdha. Nuk mund të jenë të destinuara vitamina, qetësues drogës ilaqet kundër depresionit.
  Trajtimi IRR efektiv - në thelb është gjithmonë trajtim gjithëpërfshirës. Aktualisht plotësuar korrigjimin tradicionale terapi psikologjike. Pas këtyre seancave shumë pacientë të fillojnë një mënyrë jetese të shëndetshme, ata restauruar gjumë, oreks, përmirëson disponimin.

  Pacientët Dystonia vegjetativ vaskulare duhet të mbahet mend se sëmundja ata kanë fituar për veten e tyre dhe vetëm në vete do të jetë në gjendje për të shpëtoj prej tij. Nuk ka mjekë, nuk ka mjete moderne nuk mund ta bëjë atë që mund të bëjë pacienti, pasi vendosi të shërohen. Filloni të kuptuarit tuaj të shërimit vetë, të përcaktuar shkakun fillestar të sëmundjes, të përpiqet për të përballuar me ankth, stres, më shumë pushim, shkoni, më në fund, sportive, duke kërkuar në jetën me optimizëm dhe besim në fitore. Në rrugën për fitoren e të gjithë të mirë, veçanërisht i mirë në rrugën e fitores mbi Dystonia vaskulare gjumë qetësues vegjetative, një dietë të shëndetshme dhe shpërndarje të arsyeshme të kohës.