Mjete Trajtimi popullore - IRR


Dystonia (IRR) është ndoshta sëmundja më misterioze, pasi që deri më tani nuk e zbuluar shkakun e saktë të zhvillimit dhe faktorët që kontribuojnë në pamjen. Kjo sëmundje ndikon në të dhënat e rreth 70% të popullsisë, shpesh pa marrë trajtim të kualifikuar. Ky artikull do të diskutojnë se si të organizojmë trajtim në vvd shtëpi mjetet juridike testuar popullore.

Trajtimi IRR homeopatiNjë nga simptomat më të zakonshme të dystonia është një mundi të parregullt të zemrës, nga e cila nganjëherë ka një të mprehtë, plagosjen dhimbje në zemër, ekziston një mungesë e ajrit. Pra, para së gjithash, trajtimi i VSD në shtëpi, duhet të i kushtoj vëmendje të barnave homeopatik që normalizuar ritmin e zemrës dhe kanë efekte antiarrhythmic. Efekte të ngjashme të sigurojë mjetet e mëposhtme:


 • KardyoYKA.

 • Эdas-906.

 • Kardyomyl-Эdas.


 • Të gjitha këto ilaçe janë lëshuar në formën e drithërave dhe të merren me stomak bosh. Është interesante se ilaçe homeopatik janë efektive jo vetëm si një trajtim të planifikuar prej kohësh, por gjithashtu edhe të ndihmojë për sulme akute të dhimbjes dhe të zemrës palpitations. Përveç kësaj, fondet janë të sigurta dhe mund të jetë projektuar edhe gjatë shtatzënisë.

  Metodat tradicionale të trajtimit dhe kostot e IRR


  Ashtu si çdo sëmundje tjetër, distonia duhet të trajtohet masa komplekse. Mjekësisë tradicionale në vvd rekomandon një trajtim regjim të përfshijë:


 • forcim, derdhje ujë të ftohtë;

 • lavazheve vagjinore;

 • rimbushje dietë perimet jeshile apo edhe një tranzicion të plotë në një tryezë vegjetarian;

 • ushtrime të frymëmarrjes të praktikës yoga;

 • duke marrë banjot terapeutike.


 • Përveç kësaj, është e domosdoshme për të fjetur, pagjumësi mbrëmje çdo ditë të pini një gotë qumësht të ngrohtë me mjaltë. Është gjithashtu e rëndësishme për të marrë një sasi të mjaftueshme të vitaminave, veçanërisht kalium, e cila është e pasur me patate, banane, lakër, kajsi, kumbulla të thara dhe lakër.
  Për shërim me shpejtësi, mundësisht të shpëtoj trupin e ushtrimit të rënda, të ndaluar pirjen e alkoolit, çaj të fortë të zezë dhe kafe, lë.

  Si për të kuruar mjetet juridike popullore IRR?


  Dystonia - është kryesisht një çrregullim të sistemit nervor. Prandaj, trajtimi IRR në bazë të marrë barishte concoctions qetësues e bimëve me funksionin e normalizimin e presionit të gjakut dhe muskujve të zemrës.
  Recetë e lehtë është përdorimi i farmacisë sanëz tretësirë. Medicines holluar 50 ml ujë të zier në temperaturë dhome në një sasi prej 30 pikave, pini pavarësisht ngrënies tre herë në ditë. Të njëjtin efekt është tableta mirëpritur agnushe.

  Një tjetër mënyrë efektive - Mbledhja bimor. Për përgatitjen e tij është e nevojshme në proporcione të barabarta, për shembull, 1 lugë gjelle, përzierje copëtuar gjethe të thata karamele mente, lule murriz, gjethe tërfili dhe mëtrik. Katër lugë përzierje gati Hidh një litër ujë të vluar dhe mbush për gjysmë ore në një gotë. Pas kësaj, supë duhet të filtrohen, të marrë 100 ml e ilaçeve 2 herë në ditë, në çdo kohë të paktën 2 muaj.
  Efekti pozitiv i shpejtë gjithashtu ofron një përzierje e lëngjeve me verë dhe mjaltë. Për këtë produkt duhet të përzihen me 200 ml Cahors natyrore verë, mjaltë dhe lëngje të freskëta karrota, hudhër, limon, rrepkë dhe panxhar. Droga të tilla marrin 15ml (gjelle) gjysmë ore para mëngjes, drekë dhe darkë.