Trajtimi Amazing receta e mjeteve juridike popullore hernie intervertebral


Nëse ju preku fenomenin e hernie intervertebral - ju mund të kërkoni ndihmë nga mjekësia tradicionale. Metodat tradicionale të trajtimit janë efektive, mjaft të lirë dhe të lehtë për t'u ndjekur.

Mjekimi në shtëpi
Trajtimi i ornytohalumom intervertebral hernie


Ornytohalum është një hark indian. Për trajtim ju duhet të marrë vetëm një llambë, e cila do të jetë në lidhje me madhësinë e një veze pule është, përveç kësaj, ajo duhet të jetë dy letra në gjatësi prej 15-20 centimetra. Kjo duhet mish i grirë qepë, pas së cilës rezulton qepë qull me miell misri duhet të shtoni 4 lugë mjaltë dhe përzierje tërësisht të gjitha materialet. Ky medikament duhet të rubbed në zonën e problemit.

Trajtimi me mjaltë dhe mumje


Për të përdorur këtë metodë të popullarizuara të trajtimit, të kryer hapat e mëposhtëm:

 • Merrni 5 gram mjaltë

 • Shpërndajë këtë mjaltë në një lugë gjelle ujë

 • atëherë zgjidhja rezulton duhet të përzihen me katër lugë mumje

 • përzierje të gjithë përbërësit

 • rezultuar fshij ilaç në fushën e hernie

 • pas fërkim duhet të përfundojë shkrirë si duhet ngastër


 • Trajtimi i balta • ju duhet së pari të përgatisë një filxhan pluhur 1 të bardhë apo të kuqe balta

 • pastaj të marrë 50 gram nga gjethet e Kalanchoe pendor domosdoshmërisht të freskët

 • grij gjethet

 • Masë që rezulton është e përzier me argjilë

 • mjetet e mëtejshme të pranuara te bashkangjitet sipërfaqe hernie për 3 orë, mundësisht në mbrëmje


 • Gjithsej pas 7 ditësh ju do të vini re një balte pozitiv efekt. Por vini re e njëjta balta nuk mund të ripërdoren!
  Rezultati do të jetë edhe më mirë nëse trajtimi me balte që ju do të bëjë fasha mjekësore, promachyvaya palosur disa herë garzë në një zierje e fortë e pelin ose qumësht i thartuar. Ju mund alternative pako supë dhe balte, duke ndryshuar shikime compress çdo tre ditë.

  Trajtimi i pluhur diskale intervertebral me tulla të kuqe


  Për të trajtuar këtë mënyrë ju nevojitet një gotë pluhur me tulla të kuqe ose pllaka të vjetra të kuqe, dy bardhë veze, një lugë ëmbëlsirë e temjanit të bardhë dhe syzet e gjysmë e verës me rrush.
  Tërësisht përzierje të gjithë përbërësit e mësipërme dhe slurry rezulton vënë në palosur disa herë garzë. Kjo garzë duhet të zbatohet për hernie tuaj.
  Kjo compress njollë lehtë veshje ose në shtrat, kështu që ju mund të rrotullohen vend me përfundojë plastike me garzë.

  Vaj kali kundër hernie intervertebral


  Nuk është një tjetër recetë e mrekullueshme e mjekësisë tradicionale kundër sëmundjeve të tilla si hernia intervertebral. Ajo është përdorur për trajtimin e yndyrë kalë. Mjekimi është si vijon:

 • para së gjithash ju duhet të prerë nga celofan apo rrip plastike matjen e rreth 10 cm e gjatë dhe 4 cm e gjerë

 • ky brez duhet të aplikoni një shtresë e hollë e kalit yndyrë

 • , Sigurohuni që vaji është aplikuar në mënyrë të barabartë

 • Përveç kësaj, yndyrë duhet të jetë e butë

 • hequr me një fetë kalë të mbuluar yndyrë natyrore apo fanellë pëlhurë

 • bashkëngjitni kompresë të përgatitur për vendin e lënduar dhe të rregulluar atë, ju mund të bëni suva zakonshme

 • lënë këtë kompresë për 48 orë


 • Ju shpejt ndjehen lehtësim.

  Trajtimi me bredh naftës dhe mumje


  Kjo metodë e njohur e trajtimit përfshin disa faza. Së pari lyej vajra bredh zonë problem. A nuk vlen shumë vaj. Tjetra, ju keni nevojë për të vënë në një vaj mjekësore hernie të veçantë, ju duhet të bëni vetë në shtëpi si më poshtë:


 • Merrni një mumje tabletë

 • shpërndajë atë në një gjysmë gotë me mjaltë

 • përzierje depo pranuar mirë - të gatshëm dhe krem


 • Kur ju aplikoni për një hernie marrë vaj nevojë për masazh shpinë. Masazh është bërë për pesë minuta si më poshtë:

 • vendin në greased lëkurë palme

 • Fondet e shkaktuara nga ana duhet të rrinë

 • dikur mbërthyer dorën e tij - një ashensor të mprehtë të lëkurës

 • ju keni dhimbje gjatë procedurave të tilla, por do të duhet të presin pak


 • Pas vaj masazh fshij trupin me një leckë të lagur, pastaj fshij lëkurën të thatë me një leckë të thatë. Pas këtyre trajtimeve duhet ukutaytesya kujdes.

  Trajtimi me tretësirë ​​Shabelnik


  Prodhimi infuzion Shabelnik veten në shtëpi, ju mund të më poshtë:

 • Merrni 300 gram Shabelnik

 • vendin e këtyre lëndëve të para në një kavanoz qelqi me një volum prej 1 litër

 • pastaj plotësoni në buzë me vodka Bankës

 • lënë përzierje të mbush për 21 ditë

 • në fund të këtij tendosje afat infuzion dhe pini atë një lugë gjelle tri herë në ditë, larë poshtë me pak ujë

 • Kur përfundoi tretësirë ​​- të ndërpresë trajtimin për 1 muaj, pastaj përsëri pi infuzion


 • Trajtuar me tretësirë ​​Shabelnik rrugën për shërim të plotë.