Trajtimi Essential dridhje


Trashëguar (e domosdoshme) dridhje është konsideruar si një sëmundje neurologjike që është shkelja më e shpeshtë e trurit. Konsideroni terapive ekzistuese për këtë sëmundje.

Simptomat me dridhje thelbësoreKryesor dhe pothuajse vetëm shenjë e këtij lloji të nevralgji - shkundur myyazytsilne. Dridhje Essential prek duart, këmbët, kokën apo bust. Rritja Lëvizja me stres fizik dhe psikologjik. Kjo dridhje zhvillohet gradualisht, duke u bërë përfundimisht shumë intensive pa trajtim në kohë. Tërhequr shpesh litarët vokale, e cila shtrembëron gjuhën e pacientit. Si rezultat, një person fillon të shmangur vendet publike, i mbyllur në vetvete, e cila shkakton simptoma të tilla si depresioni në mënyrë të tërthortë.

Si të Treat dridhje Essential?


Për fat të mirë, sëmundja edhe për terapi të drogës, veçanërisht në qoftë se ajo filloi lëkundjen e hershme.
Dridhje thelbësore e duarve - një dridhje mirë - trajtohen duke përdorur drogë e mëposhtme:

 • sedatives;

 • medikamente anticonvulsant;

 • përgatitjet anti-sklerotike;

 • droga vasodilator.


 • Nëse pacienti theksuara simptomat e çrregullimit depresive, pastaj shkurtimisht për të stabilizuar gjendjen mendore emëruar ilaqet kundër depresionit.

  Kjo është e arsyeshme për të kombinuar trajtim mjekësor me dridhje thelbësore me mjetet juridike popullore. Këto përfshijnë tretësirë ​​alkoolit e sanëz, Leonurus, rrënjë sholomnytsi Baikal, rrënjë bozhure. Përveç kësaj, ajo është e dobishme për të pirë çaj me herbs antispasmodic, të tilla si nenexhik, ca balsam, oe limon, murriz, Astragalus.
  Trajtimi me kokë dridhje thelbësore - një detyrë e vështirë. Së pari i kryer terapi të drogës, i cili kombinon drogat e mëposhtme:

 • mysalyn (Primidone), tregon efekt anticonvulsant;

 • propronolol , i cili është një beta-bllokues, e cila relakson muskujve të butë;

 • topiramate (Topamaks) siguron efekt antiepileptic;

 • benzodiazepine (Lorazepam, clonazepam, diazepam), normalizimin e muskujve të zemrës;

 • neyrontyn , përmirëson proceset metabolike në qelizat nervore të trurit.


 • Ku trajtimi i zgjatur konservator nuk ndihmojnë pacientit dhe cilësinë e jetës është përkeqësuar në mënyrë të konsiderueshme për shkak të operacionit rekomanduar dridhje. E vetmja mënyrë efektive për të njohur aktualisht nga talamotomyya Stereotactic.