Herbs qetësimin


Të gjithë e dinë barëra qetësues si një mënyrë për të rivendosur ekuilibrin dhe gjendjen normale të sistemit nervor. Në ditët e sotme herbs janë përdorur shpesh dhe dëshmia e mjekëve dhe ashtu si parandalimin e stresit. Komi sanëz njohur, nenexhik, Leonurus të përdoret si qetësuesve shumë bimëve dhe tarifat.

Këtu janë disa bimeve më pak të njohur me qetësimin pronat:

  • Tre nga kamomil, fruta qimnon 5 pjesë dhe rreth 2 pjesët e rrënjë sanëz, mix, marrin 2 lugë përzierje hedh 2 gota me ujë të nxehtë. Insistojnë gjysmë ore, tendosje dhe të ftohtë. Merrni një gjysmë gotë dy herë në ditë, mundësisht në mëngjes dhe para gjumit.

  • Përgatitja e një përzierje prej 15 g lule murriz, 15 g barishte të thata lule, herbs Leonurus 15 g dhe 5 g kamomil. Një lugë gjelle e përzierje me ujë të zier dhe insistojnë 8 orë, ju mund të lënë gjatë natës. Pas lodhje të marrë 05 filxhan 3 herë në ditë, mundësisht një orë pasi të hahet. Kjo recetë është shumë e mirë nga çrregullime nervore, marrje mendsh dhe të dobësisë së zemrës.

  • 2 bobivnyka gjethet trifletësh e karamele mente dhe HOPS 1 Pjesa (kone) dhe rrënjë sanëz. Dy shekuj. lugë e lëndëve të para deri në 2 gota me ujë të zier, gjysmë ore, filtri dhe të marrin pagjumësi dhe nervozizëm në rritje në 05 gota e mëngjesit dhe të mbrëmjes.

  • Përgatitja e një çaj qetësues: 25 g rrënjë sanëz, 20g gjethe nenexhik, pesëdhjetë gram tërfili drogës, murriz lule dhe rrjedh rigon. Dy lugë pour 05 litra ujë dhe të sigurojë vendas të mirë. Merrni çdo ditë për një gjysmë gotë para ngrënies.

  • Mix në një raport prej 1: 1 panxhar integruar dhe mjaltë dhe të bëjë një qetësues dhe pak laksativ.

  • Mix dhe tretësirë ​​sanëz e murriz në sasi të barabarta dhe të marrë 30-35 pika e produktit në ujë para gjumit. Vepron si një forcimin e përzemërt dhe qetësues.

  • Mbledhja lugë e tansy, rigon dhe Calendula derdh një gotë me ujë shumë të nxehtë, infused për të paktën një orë dhe për të marrë 05 filxhan 3 herë në ditë. Trajtimi vazhdoi dy ose tre muaj.

  • Ju mund të marrë dush qetësues me gëlqere, rozmarinë dhe pelin. Për kilogram e tyre të përgatitjes së barit derdhur katër litra ujë të ftohtë, të vënë në ngrohje të ulët dhe zierje 5 minuta. Insistojnë 10 minuta dhe derdhi dialed ottsezhyvaetsya në në gjysmën dush. Më mirë të marrin këto banja para krevat një herë në javë.