Ishemike pash - trajtim


Pash ishemike - problemi është shumë serioz. Ky sindrom është manifestuar shqetësimin e aktivitetit normal të trurit dhe në rastet më të vështira mund të çojë edhe në vdekje. Për të shmangur pasoja negative, trajtimi i pash ishemike duhet të fillojë menjëherë. Mënyra moderne e që kanë të bëjnë me këtë problem, ka shumë.

Trajtimet kryesore për trurin ishemike goditjeGoditje ishemike ndodh për shkak të qarkullimit të dobët. Kjo është arsyeja pse qëllimi kryesor i trajtimit - shpejt dhe në mënyrë efektive normalizimin e qarkullimit të gjakut. Kjo mund të bëhet vetëm pas një shqyrtimi kualifikuese dhe të identifikojnë arsyet pse qarkullimi ishte thyer.

Sigurisht më mjekësor përbëhet nga Vasodilators dhe thrombolytics. Shumica droga për trajtimin e goditje ishemike janë si vijon:
1. Aspirina - agjent i shkëlqyer trombociteve. Përveç tij, në këtë kategori janë objektet e mëposhtme si:

 • Trental;

 • Tiklid;

 • Plavyks.


 • 2 pacientë pas goditje ishemike treguar anhioprotektory:

 • Etamzilat;

 • Prodektin;

 • Troxerutin.


 • 3. Cakto dhe ilaçe që kanë veprim neyrotrofycheskym:


 • Nootropil;

 • Piracetam;

 • Glycine;

 • Tserebromedyn.


 • 4. Mos antioksidantë të tepërta dhe:

 • acid askorbik;

 • Mildronat;

 • vitaminë E;

 • Emoksipin dhe të tjerët.


 • Për trajtimin e majtë - pash dhe right-ishemike kryesisht përdorin të njëjtën ilaçe. Por në varësi formën e sëmundjes dhe e pacientit përbërjen e gjendjes shëndetësore të barnave të ndryshojnë. Në çdo rast, trajtimi domosdoshmërisht duhet të emërohet ekspert.

  Trajtimi i mjeteve juridike popullore pash ishemike


  Trajtimi kryesor duhet të bëhet në përputhje të plotë me kërkesat specialist. Eksperiment me mjetet juridike popullore (por pa fanatizëm, natyrisht!) Mund të fillojë vetëm në fazën e rehabilitimit. Përveç të gjitha veprimet e tyre më të mirë lidhur me mjekun.
  Ndër trajtim më efektive recetë të mjeteve juridike popullore goditje ishemike janë si më poshtë:

 • Mix një gjysmë gotë me mjaltë dhe lëng qepë. Shitore në mjetet frigorifer, të marrë një lugë gjelle pas çdo vakt.

 • Shkëlqyer promovon restaurimin e urtë infuzion.

 • Në dietë në kohën e rehabilitimit është e rekomanduar për të përfshirë datat.

 • Brenda një muaji, një ditë mund të bëjë një dush me shtimin e hips supë.