Trajtimi i mjeteve juridike popullore gju artritit


Arthritis është inflamacion të përbashkët. Takohet artritit akute dhe kronike, në varësi të shpejtësisë së simptomave.
Ky inflamacion është një bazë e mirë për zhvillimin e sëmundjeve të tjera më të rënda të lidhura me nyje. Prandaj është e nevojshme për të filluar trajtimin sa më shpejt të jetë e mundur.

Shkaqet e artritit të përbashkët gju
Arthritis mund të zhvillohet për shkak të faktorëve të mëposhtëm:

 • predispozicion gjenetik

 • adiposity

 • alergji

 • lëndime të ndryshme të nyjeve

 • Stresi i rregullt në nyje

 • Aktiviteti i pamjaftueshëm

 • infeksion

 • faktori mjedisor

 • Funksionimi pahijshme e sistemit imunitar

 • dietë të sëmurë

 • probleme me metabolizmin

 • sëmundje e sistemit nervor

 • Mungesa e vitaminave


 • Simptomat
 • humbja e lëvizshmërisë së përbashkët prekur

 • ënjtje të përbashkët prekur

 • skuqje në vendin e lokalizimit sëmundjes

 • ethe

 • dobësi

 • ndjesi e ngurtësi në nyje pas zgjimit


 • Arthritis gradualisht shkatërron kërc kyçeve mund të çojë në gjë e shëmtuar të përbashkët si rezultat i ndonjë lëvizjeje që sjell dhimbje edhe pesha problematike heqjen. Kjo e përbashkët gjatë ushtrimit crunches shumë.

  Parandalimi Arthritis


  Baza e parandalimit të artritit të përbashkët gju - të ushqyerit dhe trupi kontrollin e peshës. Ajo është gjithashtu e nevojshme për të minimizuar konsumin e kripë dhe sheqer, dhe "ligët" në perime, fruta, si dhe fibra.
  Gjithashtu, nuk do të mbingarkoj nyjeve tuaja, por një gjimnastikë të veçantë do të jetë në favor të tyre.

  Trajtimin e artritit ilaçeve tradicionale


  Para së gjithash ju duhet të marrë një shënim të disa rregullave, zbatimi i të cilave do të lehtësojë në masë të madhe bashkëjetoj tuaj me artrit e gju të përbashkët:


 • shmangur lëvizjet e shumë e papritur

 • Përdorni karrige me armrests - armrests do të ju ndihmojë që të ulen dhe pastaj të marrë deri

 • ndërsa tilting përpjekje për të shpërndarë ngarkesën në mënyrë të barabartë për të gjitha nyjeve dhe muskujt - kështu që ju do të jetë më e lehtë


 • Mjekësisë tradicionale e di shumë mënyra për trajtimin e artritit. Këtu janë disa prej tyre. Por është e rëndësishme të theksohet se menjëherë trajtimi kërkon mjete përdorimi popullore zgjatura - brenda dy deri tre muaj.

  Trajtimi me rrënjë ëmbël flamurin • Merrni një gotë me rrënjët e ëmbël flamurin

 • para pour tre litra ujë të ftohtë

 • vënë kapaciteteve flamurin e ëmbël në zjarr dhe për të sjellë ujë në një çiban

 • pastaj derdh supë që rezulton në vaskë të mbushur me ujë

 • Temperatura e banjo duhet kështu perafersisht e barabarte me temperaturën e trupit

 • pastaj zhyt veten në dush për 15-20 minuta

 • Aktualisht supë përmirëson qarkullimin e gjakut dhe duke u shpëtoj prej dhimbjes


 • Trajtim me vaj bimor


  Për të bërë krem ​​mjekësore që ju duhet përbërësit e mëposhtme:

 • lule tërfili medicinale

 • Lule Hypericum

 • kone hop


 • Merrni këto përbërësit në formë të tharë dhe tërësisht të shtypur ato. Pastaj dy lugë masë rezulton të shtoni 50 g vazelinë dhe përzierje mirë të gjitha mjetet për të bërë homogjene dhe jashtë ngjante pomadë. Ky vaj përdoret për bluarje më tej artrit prekur nyjet.

  Mbështjellës terapeutik


  Mjekësinë popullore rekomandon ushtrim përfundon gjethet natën e rodhe, nënës dhe njerkës apo lakër. Kjo metodë e trajtimit do të çlirojë ty nga dhimbje.

  Supë me hudhër dhe limon • Merrni katër limon dhe tre kryetarët e hudhër

 • limon, hiqni gropa

 • pastaj lëviz atë me hudhër në një mulli mishit

 • rezultuar familja slurry mbushur gota ujë të valë dhe llokoçis

 • lënë supë mbush një ditë

 • ne fund te llojit afat droge

 • ilaç të gatshme duhet të konsumohen në pjesë të 40 ml para ngrënies një herë në ditë për një muaj

 • duhet të vazhdojë të bëjë një pushim dy-javor pas së cilës nëse është e nevojshme mund të përsërisë kurs


 • Supë me degët bredh • marrë degët bredh svizhozrubani

 • derdh ujë të valë, pastaj të lënë të mbush për gjysmë një mjet orë

 • kur ai është ftohur në një temperature rehatshme - ajo thith këmbët

 • goditi përbashkët gju, ndërsa gjithashtu duhet të jenë të zhytur në ujë

 • pas kësaj përfundojë në gju apo shall shall të ngrohtë dhe të shtrihem për të pushuar për rreth një orë, dhe mund të jetë më

 • Përsëriteni këtë proces 5-7 herë


 • Trajtimi lëpjetë • marrë 50 gram të lëpjetë dhe bluaj atë

 • pastaj derdh litër para vodka dhe vënë zgjidhje që rezulton për 12 ditë në një vend të ngrohtë

 • Mjet Daily trazim

 • kur ajo është e gatshme - hani ushqim lugë gjelle e saj dy herë në ditë, domethënë një gjysmë ore para mëngjesit me stomak bosh dhe në mbrëmje dy orë pas darke


 • Ushqimi për artrit e përbashkët gju


  Në rast se ju goditi artrit, ju duhet të reduktojë aciditetin. Për ta bërë këtë ju duhet të ndiqni një dietë:

 • Hani sa më shumë fruta dhe perime për të përfshirë ato në një shumëllojshmëri të salads të ndryshme

 • Gjithashtu përfshijnë në dietën tuaj shumë asparagus, lëpjetë, mollë, kumbulla, dhe një shumëllojshmëri të gjerë të manave