Mjete Gonarthrosis Trajtimi popullore


Gonarthrosis është një sëmundje e gjurit përbashkët. Shkaku i kësaj sëmundjeje është që të veshin kërc.
Nëse ju gjeni se ju jeni të paturit e vështirësi me lëvizjen, ka pasur një përtyp në dhimbje gju përbashkët ose lëvizshmëri të kufizuar, të gjitha mund të tregojë gonarthrosis zhvillimit dhe nevojën urgjente për të ndërmarrë veprime.
Ju mund të përdorni metodat tradicionale të trajtimit të kësaj sëmundjeje. Ata janë të përballueshme dhe të lehtë për t'u përdorur.

Trajtimi i balte të kuqe ose blu

 • fillimisht të përgatisë balta e kuqe ose blu, mos harroni se ajo duhet të rekrutojë një lugë druri, jo metalike, përndryshe ajo do të humbasë të gjitha pronat e saj medicinale

 • pastaj fshij zonën e prekur të përbashkët gju me një leckë të lagur

 • pastaj të shpërndajë baltën me ujë në mënyrë që në masë rezulton ishte konsistenca e salcë kosi

 • Aplikoni një shtresë të trashë prej argjile marrë masë për leckë pambuku

 • Trashësia duhet të jetë rreth dy centimetra

 • pastaj vendin e pecetë në këtë nyje dhimbshme

 • të siguruar atë me një fashë dhe të mbyllë materiale leshi nga lart

 • largohet nga kjo compress dy orë

 • kur e saj të qartë - pije me të ngrohtë bilanceve ujore balta

 • leckë mund të lahen pas procedurës, kështu që mund të ripërdoren

 • por argjila nuk mund të përdoret dy herë


 • Trajtimi i gonarthrosis përdorimit dandelions  Luleradhiqe është përdorur shumë gjeresisht për trajtimin e gonarthrosis. Problemi i vetëm është se ju mund të merrni materiale të freskëta para vetëm në fund të pranverës dhe në fillim të verës, kështu që ju duhet të mësojnë për të korrjes luleradhiqe që të jetë në gjendje të përdorin këto veti të shkëlqyera për trajtimin gjatë gjithë vitit.


 • prish çdo ditë për pesë gjethe luleradhiqe

 • trajtimi është më e mirë për të marrë gjethe, e rregulluar në rrjedhin krye

 • Lahen me ujë të mbledhura tërësisht zier papërpunuara

 • Fletat e të dhënave përdoret në një mënyrë të pazakontë - ata razzhevыvayutsya

 • por ata nuk kanë nevojë për të gëlltitni si ata yzmelchatsya gojën për konsistencën e llapa - vыplevыvayte

 • paralel razzhevыvanyem me nevojën për të rritur aktivitetin e tyre fizik çdo ditë të kalojnë 3.000 hapa


 • Nuk është një tjetër mënyrë popullore e përdorur dandelions për të trajtuar gonarthrosis:


 • Përgatitja pesë shishe qelqi të errët

 • Narva kokat luleradhiqe verdhë

 • plotësoni të gjitha këto shishe kokat gjysma qelqi

 • pastaj plotësoni shishe deri në Këln shishe trefishtë

 • rezulton leje në masë të mbush për një muaj, pas së cilës infuzion duhet të thahet

 • infuzion përgatitur përdorur për fshirje gju prekur para gjumit

 • Përdorimi mjet për shërim të plotë

 • Shitore në një vend të thatë në temperaturë dhome


 • Trajtimi me zierje e lë dhe rrjedh e Angjinarja • Përgatitja 1.5 kilogramë lë dhe rrjedh e bimëve artichoke

 • tërësisht të shtypur të papërpunuara dhe vendin në një tenxhere të madhe smalt

 • pastaj derdh artichoke dhjetë litra ujë të vluar

 • zierje merret lënë të mbush për aq kohë sa uji është i ngrohtë

 • Pastaj ju dip përbashkët e prekur në këtë supë për 30 minuta

 • Trajtimi është dhjetë procedurat


 • Trajtimi përdorur hooves viçi dhe kolinets • vendosni në një tenxhere të hooves viçi dhe gjunjë

 • gatuaj ato derisa mishi është i ndarë lehtësisht nga kockat

 • marrë nga supë gatim duhet të merret brenda pjesë të gjysmë filxhan për 30 minuta përpara se të hahet

 • Mjetet duhet të merren për shërim të plotë


 • Trajtimi me limon, hudhër dhe selino


  Për të prodhuar automjetin kombëtar e mëposhtme që ju nevojitet:

 • 3 limon

 • 120 gram hudhër

 • 50 gram selino


 • Ilaçet e këtyre produkteve janë bërë si më poshtë:

 • të gjithë përbërësit janë të grimcuar duke përdorur një mulli mishit

 • Masë që rezulton është vënë në një kavanoz tre-litër

 • Banka derdh ujë të valë deri në buzë

 • Banka Mbylle kapakun dhe të mbyllë në një batanije të ngrohtë, pastaj të lënë të drogës mbush brenda natës

 • mori drogës marrë 30 minuta para se një vakt një pjesë filxhan të tretë

 • Ju mund të filloni me një pritje të vetme në ditë, gradualisht duke e çuar në tre pritjet ditën

 • Kjo do të thotë trajtim është tre muaj

 • në vend që të selino mund të përdorni nettles


 • Trajtim me uthull molle dhe mjaltë • Mix një lugë gjelle mjaltë dhe tri lugë uthull molle

 • marrë një masë të përhapet ajo goditi gonarthrosis përbashkët

 • top bashkëngjitni gjethe të freskëta lakër ose rodhe

 • pastaj compress sigurt duke përdorur polietileni dhe të përbashkët okutayte në leshi të ngrohtë

 • një kompresë duhet të bëhet para gjumit

 • nëse është e mundur, nuk hiqni atë deri atëherë, deri sa të lë thatë

 • në qoftë se kjo nuk është e mundur - të lënë compress vetëm gjatë natës

 • Përsëriteni këtë procedurë brenda një muaji


 • Trajtim duke përdorur rodhe • larë gjethet e rodhe

 • Prisni derisa të lagështisë që thatë, me gëzof dhe të bashkangjisë në anën e joints prekur


 • Në mënyrë të ngjashme, ju mund të përdorni lë thupër.