Trajtimi i herniation kurrizore popullore vjetër mjetet juridike recetat


Mezhzpozvonkovaya hernie - pulposus bërthamë zhvendosur këputje e unazës fibroze) i vendosur në disk intervertebral. Dukuri më e zakonshme e kësaj sëmundjeje ndodh në mesit - shpinë sakrale. Trajtimi i herniation kurrizore mund të bëjë mënyra të ndryshme popullore. Një nga më të famshme konsiderohet fasha dhe ointments. Për të përgatitur një kompresë duhet të marrë yndyrë kalë, prerë atë në patate të skuqura dhe u përhap në mënyrë të barabartë në një copë plastike, dhe të mbuluar të lartë me një leckë. Pastaj, ju duhet të aplikoni për një vend të caktuar dhe i lidhur me indet prerë trungu ose fashë normale. Pas kësaj procedure (në një çift - tre orë) lehtësim do të vijë, por kjo nuk do të thotë që ju duhet të hiqni vë llapë. Është e rekomanduar për të lënë të paktën një gjysmë dite. Yndyrë kuajve mund të zëvendësohet borsuchym apo qen. Ndryshimi duhet të compress çdo dymbëdhjetë orë, dhe të bëjë të paktën çdo ditë. Nëse një person u diskale shpinë, hudhër dhe trajtimi i alkoolit ndihmon të shpëtoj prej tij. Për të bërë këtë duhet të compress hekura në rende gjobë hudhër, të marrë një gotë (treqind gram) vodka (mund të zëvendësojnë alkool, i holluar me ujë), insistojnë në një enë të mbyllur të paktën dhjetë ditë. Ju mund të bëni kompresa. Për ta bërë këtë, lyej indet excised dhe atë në vendin që dhemb një orë. Në krye të pasme mbuluar duhet polietileni. Pas procesit të fshirë vendin, i cili ishte një kompresë. Kjo mund të jetë një leckë ose pambuku leckë të zakonshëm të thatë. Në asnjë rast nuk ka lagësht. Kjo procedurë është e rekomanduar për të bërë tre herë në javë (jo më shumë).


Një metodë e mirë është electrophoresis me karypazymom, e cila duhet të bëhet 20-30 herë. Ai emërohet nga mjeku. Ishte ai që vendos se çfarë procedura duhet. Nga rruga, sigurisht mund të jetë jo një, por dy, dhe madje edhe tre. Megjithatë, intervali midis tyre duhet të jetë të paktën 1-2 muaj. Shumë njerëz duan të mësojnë se si për të trajtuar shpinë në shtëpi, pa ndërhyrjen e një mjeku - një kirurg. Një nga metodat e famshme popullore - vaj i disa bimëve medicinale. Për të përgatitur atë, ju duhet të marrë katër lloje: Shabelnik (rrënjë), Omani (rrënjë), tërfili dhe kukutë stepë (fara). Pastaj derdh gjithë këtyre bimëve një litër vodka dhe këmbëngulin pikërisht njëzet e një ditë. Pasi ajo mori vaj rekomandohet të fshij zonën e prekur, dhe pastaj lyej me vaj anti-inflamator (zgjedhjes tuaj) dhe të përfundojë shall të ngrohtë. Kjo procedurë duhet të bëhet dy herë në ditë pa ndërprerje, deri në hernia zhduket. Trajtimi karypazymom hernia - një doktor Zhvillimin e Mjekësisë Naydyna. Ishte ai i cili zhvilloi përdorimin e duhur të kësaj droge. Pra, si mund ta përdorni atë? Karypazym prezantuar nga electrophoresis. Nga rruga, substanca e tij pluhur. Për shkak të kësaj droge janë të ndarë indet nekrotike dhe liquefies sekretet trashë. Trajtimi i karypazymom mundshme hernie vetëm në spitalet ku ka эlektroforeznыy drogës. Substancat të përfshira në këtë përgatitje janë edhe në indin kërcor, kështu që ju mund ta përdorni atë për sëmundje të tjera kurrizoret. Megjithatë, para se të ushtrimit të trajtimit të tyre duhet të konsultoheni me një mjek. Trajtimi kthyer në shtëpi mund të jetë mjekësore (tabletë) dhe vetëm mjete popullore. Pllakat mund të përdoren vetëm me efekt analgjezik. Ju duhet gjithashtu të sigurojë qetësuar shpinë, përpiqen që sa më pak të jetë e mundur për të vepruar. Pasi shtënë dhimbje, ju keni nevojë për të zgjeruar aktivitetet lëvizjet. Një recetë e mjekësisë tradicionale - një tretësirë ​​e buds pisha. Për përgatitjen e saj ju duhet të mbledhë buds pishe, bluaj, të mbushur tre-litër jar, përzierje veshkat milled me një filxhan e sheqerit, të mbyllura dhe ftoh. Kur ata bëhen ngjyrë kafe - ilaçe të gatshme. Është e rekomanduar për të marrë tri herë në ditë për tridhjetë minuta para ngrënies (një lugë çaji) deri sa banka nuk është e zbrazët. Së fundi ju mund të shtoni se nëse mjetet juridike popullore nuk ndihmojnë kurë hernie kurrizore, ajo është e rekomanduar për të kërkuar urgjentisht këshilla mjekësore, si ju mund të kenë nevojë kirurgji në trup.