Trajtimi i artritit


Sot çështja e inflamacionit dhe trajtimin e nyjeve është e rëndësishme jo vetëm për të moshuarit, por për të rinjtë. Për shkak të ritmit të shpejtë të jetës, ne shpesh e harrojmë për një mënyrë jetese të shëndetshme dhe mos harroni në lidhje me sëmundjen vetëm kur ka pasur shenja të qarta. Pra, me inflamacion i nyjave (arthritis) - kur ka një sëmundje e rrallë e di, por simptomat e saj janë ndjerë në mënyrë të qartë.
Simptomat e artritit është kryesisht një dhimbje në një vend të veçantë, skuqje ose ethe në vendin e zjarrit, ënjtje apo ndjesi djegie. Mund të lëvizin dhe të vështirë për të bërë veprime të caktuara. Shkaqet e artritit mund të jetë hipotermi, lëndime të pashëruara të vjetra dhe faktorë të tjerë. Inflamacion i nyjave nuk mund të kandidojë, dhe urgjentisht duhet të trajtohen.
Ndër trajtimet për artrit dalluar recetave të mëposhtme:

  • të përgatisë një krem ​​për lehtësim dhimbje. Lëvizje verdhë veze një vezë me 1 tbsp. lugë uthull molle dhe një lugë çaji terpentinë. Kjo përzierje është rubbed në zonat e prekura për të ulur dhimbjen.  • shumë e mirë vaj të pastër bredhi. Rubbed në zonat e prekura, kompresorë tij preheated me kripë deti.  • 20 gram buds thupër derdh 100 ml 70% alkool. Përzierje këmbëngulin tre javë në një vend të ftohtë të errët. Pastaj tendosje off dhe merr 15-30 pika në 1 lugë gjelle. një lugë ujë. Mund të zbatohet jashtë për fërkim.  • të bëjë kremra me një zgjidhje 3% mumje gjatë natës. Ky produkt është i heq dhimbje në nyje.  • përgatisë asamblenë në pjesë të barabarta janë hithrat, rrënjë majdanoz, lule elderberry dhe leh e bardhë shelg. Lugë gjelle e përzierje derdh një filxhan ujë të valë dhe për të mbajtur 5 minuta për ngrohje të ulët. Cool, tendosje, të marrë në pjesë të barabarta gjatë ditës.  • ndihmon supë fasule 20 gram i copëtuar pods Bean derdh një litër ujë dhe vlim për ngrohje të ulët për rreth 40 minuta. Merrni një gjysmë gotë 3-4 herë gjatë ditës.  • 2 gota lëng të freskët e rrepkë zi shtoni 1 tbsp. l. kripë, gjysmë gotë vodka, 3 / 4stakana mjaltë të freskët. Përzierje është tërësisht e përzier dhe rubbed në nyje dhimbshme. Pastaj të përfundojë këto vende për një kohë.  • edhe banja dobishme halore dhe gjethe çaji, Kastrati, u ngrit hips dhe currants zi. Merrni lë copëtuar në pjesë të barabarta, brewed si një çaj dhe për të marrë 2 tbsp. lugë para ngrënies disa herë në ditë.