Mjete Arthrosis Trajtimi populloreNëse ju jeni ballafaquar me këtë sëmundje si coxarthrosis, ju mund të vijnë në ndihmë të provuar ilaçeve tradicionale.
Këto janë fasha të ndryshme, ointments, përgatitjet për përdorim të brendshëm, i cili do të heqë dhimbjen dhe të kontribuojnë në shërimin tuaj.

Trajtimi i Arthrosis përdorur kompresa me gjethe lakër dhe mjaltë

 • Lakër veçantë lë në kalli

 • larë ato tërësisht dhe furçë me mjaltë

 • Pasi të keni bërë këto fletë të përbashkët prekur

 • compress lartë duhet të jetë fikse duke përdorur filmi plastik dhe të mbyllë materiale të ngrohtë leshi

 • Kjo procedurë është kryer gjumit përfundojë dhe të lënë gjatë natës

 • kur zgjoheni - hiqni lë dhe të larë të përbashkët

 • pastaj menjëherë të përsëritur dhe të mbajë vë llapë e gjethe të freskëta në mbrëmje

 • kjo metodë trajtimi është një muaj


 • Trajtimi me mjaltë, bile, glicerinë, jod dhe amoniakut
 • Merrni pjesë të barabarta mjaltë, bile, jod, amoniakut dhe glicerinë

 • siç përzierje këto komponentë

 • në përzierje thith një palosur disa herë garzë, pastaj e përdorin atë si një kompresë

 • fasha duhet të ndryshohet në mëngjes dhe në mbrëmje

 • çdo ndryshim të lajë zonën e dhimbshme të përbashkët

 • trajtuar në këtë mënyrë është dy javë

 • atëherë duhet të qëndrojnë për dy muaj, pas së cilës trajtim mund të përsëritet


 • Trajtimi me supë me limon, hudhër dhe selino


  Për prodhimin e supë terapeutike kundër Arthrosis ju duhet përbërësit e mëposhtme:

 • 250 gram selino

 • 120 gram hudhër

 • tre limon • Muzik këtyre përbërësve duke përdorur mulli mishit

 • pastaj të lëvizin ato në një vëllim kavanoz qelqi të tri litra

 • atëherë në masë rezulton duhet të derdh ujë të valë

 • pastaj të mbyllni kapakun enë dhe të mbyllë në një batanije të ngrohtë

 • Droga duhet të lënë gjatë natës të mbush

 • do të thotë të gatshëm për të pirë në një stomak bosh çdo mëngjes në pjesë të 70 gram

 • pas marrjes së drogës mos hani për gjysmë ore

 • Trajtimi - tre muaj


 • Trajtimi përdorur hooves viçi • Merrni 1 kilogram e viçi këmbë

 • derdh dy litra ujë të ftohtë dhe vendin në një pjatë

 • kuzhinier për 3-4 orë këmbë, si rezultat i kësaj ju duhet të merrni diçka të ngjashme me pelte

 • Përdoreni këtë pelte brenda pjesë e 200 gram gjysmë ore para ngrënies çdo ditë


 • Trajtim duke përdorur yndyrë derri dhe perestupnya bardhë rrënjë • Merrni 200 gram perestupnya bardhë rrënjë

 • tërësisht të shtypur bimore

 • pastaj plotësoni atë me 300-400 g mish derri brendshme yndyrë

 • pastaj në masë rezulton në furrë dhe kuzhinier për 5-7 minuta në ngrohje të ulët

 • kur masa ka ftohur poshtë - e përdorin atë si një vaj

 • Mjetet duhet të rubbed në të përbashkët prekur para gjumit


 • Trajtimi përdorur celandine naftës


  Celandine vaj është shumë e përshtatshme për ata që tërheq muskujt dhe tendons.

 • pres lë dhe rrjedh e bimëve

 • pastaj të marrë 8 lugë dhe derdh rezulton në masë të litër e parë të vajit të ullirit

 • atëherë një përzierje e kapacitetit të thotë në një vend të errët për dy javë - ku ajo ka një birrë mirë

 • në fund të termit përfunduar produktit medicinal duhet të thahet

 • Përdorin atë si një vaj

 • Pas fërkim të përbashkët prekur kjo do të thotë ukutыvaytes një batanije të ngrohtë


 • Trajtimi me Angjinarja, pisha, kripë deti, mjaltë dhe gomë terpentinë


  Do të prodhojë përzierje e mëposhtme:

 • Merrni Angjinarja ekstrakt

 • shtoni supë para-gatuar me degë pishe

 • pastaj shtoni një tjetër 1 kg kripë, një lugë çaji me gomë terpentinë dhe dy lugë mjaltë

 • Përzierje të gjithë përbërësit tërësisht - dhe ju do të përzierje për banjot terapeutike


 • Kryerjen e procedurave mjekësore:

 • përzierje duhet të përdoret për të marrë banjot 10-12

 • pasi ju të shpërndajë në një përzierje me ujë të ngrohtë, dip joints prekur në ujë dhe do ta mbajë atë atje për 15-20 minuta

 • pas një procedurë e tillë duhet të aplikojnë në nyje dhimbshme vaj të nxehtë yndyrë derri vendas, mjaltë dhe jod

 • pastaj të përfundojë përbashkët në materiale të ngrohtë leshi dhe për të hequr atë gjatë gjithë natës


 • Trajtimi me një kompresë të rrikë dhe mjaltë • rrikë copëtuar

 • mjaltë rezultuar holluar slurry natyrore

 • Pastaj aplikoni përzierje në të përbashkët prekur

 • dy orë agjent pije dhe fshij një përzierje e vajit të përbashkët dhe Tea Tree naftës bredh

 • atëherë mbyllë atë në një material të ngrohtë leshi


 • Për një trajtim të ngjashëm mund të përdoren komponentët e mëposhtëm:

 • përzierje comfrey me mjaltë

 • perestupnya mix, vaj të freskët dhe mjaltë në një raport prej 2: 4: 2


 • Trajtim me vaj me manaferrat dëllinjë, lë hithër dhe derri yndyrë • për të bërë ointments ju duhet të marrë derri yndyrë në mënyrë të barabartë, gjethe hithër dhe manaferrat dëllinjë gjelbër

 • manaferrat dhe hithrat duhet të bluaj për konsistencën e llapa

 • atëherë kjo duhet të jetë slurry përzier me yndyrë

 • substance rezultuar është përdorur si një krem ​​per trajtimin e Arthrosis


 • Trajtimi përdorur eukalipt, karamele mente dhe lëng aloe


  Në numër të barabartë të marrë komponentët e mëposhtëm:

 • Lë eukalipt

 • lëng Aloe

 • nenexhik


 • Kombinuar ato dhe të përdorin substanca të lyej të përbashkët prekur

  Trajtimi me rrepkë, mjaltë, kripë dhe vodka


  Për të prodhuar vajra ardhshëm ju duhet të përzierje me produktet e mëposhtme:


 • gjysmë filxhan mjaltë

 • e njëjtë para-integruar në një rrepkë gjobë rende

 • 50 milliliter vodka

 • një lugë gjelle kripë


 • Ajo është gjithashtu e dobishme për të fshij në të përbashkët të pacientit në bazë vaj zymolyubky dhe karafil dhe pini vitamina për të forcuar joints.