Trajtimi i mjeteve juridike popullore sistemit nervor


Për fat të keq, stresi dhe lodhja janë bërë të zakonshme për njeriun modern. Dhe shumë shpesh ne mendojmë se çfarë mund të kthehet në një tension nervor të përhershëm. Shpesh, kur ne jemi të shqetësuar në lidhje me dhimbje koke - ne ankohen se ata parandalojnë bëjmë punën tonë të mirë, por ne nuk kemi ardhur në mendje se ajo është trupi ynë ka një alarm dhe kërkon pjesën tjetër.
Nervozizëm - shenja e parë e probleme në punën e sistemit tonë nervor. Nervozizëm mund të zhvillohet gradualisht në ankth dhe më pas një avari nervor. Për arsye të mirë të themi se të gjitha problemet - nga nervat.


Simptomat e sistemit nervor
 • dhimbje koke të vazhdueshme

 • marramendje

 • çrregullime të gjumit

 • stuttering

 • kalit dhe nervozizëm

 • depresion

 • duke qenë i varur nga kushtet e motit

 • ndjenjë e lodhje të vazhdueshme

 • inflamacion të ndryshme dhe nerva hequr në fytyrë

 • epilepsi


 • Ushqyerit në çrregullime të sistemit nervor  Për sistemin nervor, si sistemet e tjera të trupit, ajo është e rëndësishme për të ushqyerit e duhur. Dietë juaj duhet të përfshijë një numër të madh të ushqimeve të pasura me vitamina dhe acide yndyrore polyunsaturated dhe lecithin, që është, hani më shumë peshk yndyror ose vaj peshku në formën e saj të pastër, produkte qumështi, ushqime që përmbajnë maja, vezë, gjalpë dhe të naftës, dhe hikërror, bishtajore dhe soje.

  Përveç të ushqyerit e duhur është e rëndësishme për të vëzhguar mënyrën e të ditës, të kalojnë sa më shumë kohë jashtë. Ndikimi pozitiv do shëtitje të gjata dhe aktivitet të mjaftueshëm fizik në përgjithësi.

  Trajtimi i sistemit nervor e mjekësisë tradicionale


  Mjekësisë tradicionale mund të ofrojnë një larmi të madhe të mjeteve për t'ju ndihmuar të qetësuar, të privuar nga çrregullim gjumi dhe kuruar inflamacion të nervave.

  Trajtimi i sistemit nervor duke përdorur kone hop • kur disa HOPS kone bëhen të verdhë, dhe kjo është zakonisht në gusht, zagotovte ato për përdorim në recetave tradicionale - që mbledhin dhe të thatë

 • pastaj duke përdorur këto kone bërë çaj medicinale - dy kone duhet të derdh një gotë me ujë të valë dhe të presin për rreth 5-10 minuta derisa nastoyitsya automjeteve

 • për shije karakteristike e hidhur e çajit

 • një pije do t'ju shpëtojë nga pagjumësia, hiqni humor dhe nervozizëm

 • Pini 1-2 gota të këtij çaj në ditë


 • Fondet nga inflamacion i nervore trigeminal
  Hikërror • Filxhan Masa hikërror

 • elbi skuq në një tigan, pastaj derdh në një qese me material pambuku dhe të bashkangjisë në vendin e inflamacionit

 • Zona e pacientit të ngrohtë deri hikërror në qese fitilin poshtë

 • Përsëriteni këtë ngrohja dy apo tre herë në ditë
 • Margaritë • Merrni një lugë ëmbëlsirë e kamomil

 • derdh një gotë me ujë të valë

 • prisni derisa supë ka ftohur pak dhe nastoyitsya

 • pastaj në mënyrë të përsëritur të thirrni një kafshatë e supë dhe të mbajë të lëngshme në gojën tuaj pa gëlltitjes

 • kur lëngshme fitilin - vыplevыvayte


 • Korrigjuar inflamacion zverku nervore • copëtuar limon gjethet balsame dhe tharë lëvozhgë portokalli

 • Mix këto përbërësit në proporcione të barabarta

 • pastaj një lugë gjelle e përzierje derdh një gotë me ujë të vluar dhe të mbuluar kapak enë

 • prisni rreth dhjetë minuta derisa supë të gatuar

 • pastaj shtoni lugë një ëmbëlsirë e tretësirë ​​Valerian

 • mori drogë në pije dy apo tre herë në ditë pjesë e 200 ml

 • një medikament mund të shtoni sheqer ose mjaltë për të përmirësuar shijen e saj

 • trajtim në një zierje të tillë të muajit


 • Ilaç dhimbje koke


  Nëse houseplant juaj në shtëpi rritet barbarozë - përdorin një mënyrë popullore për të trajtuar dhimbje koke të rregullta:

 • shkëput disa gjethe të geraniums

 • këto gjethe të bashkëngjitni për zonat e përflakur

 • mbuluar të lartë me një leckë dhe rregullimin e tyre duke përdorur fashë

 • Pas kësaj, të përfundojë prekur shall leshi zonë

 • dy orë për të zëvendësuar gjethe të freskëta - dhe kështu 2-3 herë

 • kalojnë këtë procedurë çdo herë që të ndjeni një dhimbje koke


 • Trajtimi i sistemit nervor duke përdorur lëngun me bimeve


  Për të bërë të drogës tjetër që ju duhet përbërësit e mëposhtme:

 • Rrënjë Valerian

 • kone hop

 • gjethe mente

 • uji Shamrock • Merrni pjesë të barabarta rrënjë sanëz dhe hop kone dhe karamele mente dhe tërfil duhet të marrë dy herë

 • bluaj mirë të gjitha materialet e papërpunuara

 • pas mbledhjes së dy lugë pour rezultojnë 200 ml ujë të vluar

 • pastaj të vënë në peshë në një banjë me ujë dhe kuzhinier për një tjetër çerek ore

 • Prisni 45 minuta për nastoyitsya drogës

 • pastaj tendosje dhe shtrydh, holluar duke rezultuar me ujë të lëngshme para-tretet në mënyrë që në fund ju nga një gotë e fondeve

 • Merrni këto medikamente 1-2 herë në ditë pjesë e 50 ml pas ngrënies