Mjete popullore Trajtimi Osteoporozën


Sëmundje të tilla si osteoporoza duket për të reduktuar densitetit të kockave, dhe për shkak të kësaj kockat bëhen të brishtë, dhe çdo, madje edhe aktiviteti i vogël, fizike mund të çojë në thyerje. Çdo frakturë është një lëndim i rëndë, por më të rrezikshme janë fraktura femurit qafën dhe frakturat compression të shtyllës kurrizore. Rëndësishmja, kockat të rriten së bashku me këtë sëmundje ngadalë.
Ndërlikuar sëmundje të tilla si osteoporoza dhe se kjo ndodh kryesisht në të moshuarit, veçanërisht e zakonshme në gratë pas menopauzës. Thyerje për shkak të osteoporozën mund të shkaktojë paaftësi apo edhe vdekje.


Trajtimi i metodave osteoporozën e mjekësisë tradicionaleMjekësisë tradicionale mund të ofrojnë një gamë të mjeteve të ndryshme për të luftuar sëmundje të tilla si osteoporozën.

Mjekimi me eggshell • mbledhur një sasi të caktuar të eggshell

 • larë atë

 • lëndëve të para e marra duhet të bluaj në masë pluhur

 • Merrni këtë peshë pjesë të ,5-025 ëmbëlsirë lugë tri herë në ditë


 • Kjo metodë e thjeshtë dhe të lira e trajtimit do të ju ndihmojë të korrigjuar mungesën e kalciumit në trup. Për të rritur efikasitetin e metodës së drejtpërdrejtë mund të jetë i holluar para se të përdorni pluhur e tij disa pika lëng limoni.

  Mjekimi ilaç popullore nga vezë, limon dhe mjaltë


  Për të përgatitur këtë infuzion veten në shtëpi, ndiqni algoritmin e mëposhtëm:

 • Merrni lëng i dhjetë Limonov

 • pour lëng të gjithë 6 vezë të papërpunuara

 • kapaciteti i drogës merret mbuluar dendur pëlhurë

 • lënë në një mënyrë të tillë dhe të presin, kur nën ndikimin e lëng shell vezë limoni të tretur

 • pastaj shtoni rezulton në masë të 300 gram dhe 150 gram raki mjaltë

 • të gjithë përzierje

 • mjet që rezulton duhet të ruhen në një vend të thatë, të errët

 • ajo duhet të merret pas çdo vakt, lugë një çaj


 • Balsam kundër osteoporozën


  Për të bërë një balsam shërimi nga osteoporozën, veproni si më poshtë:

 • Merrni një gotë e gjysmë tretësirë ​​të pikulnyka shpendëve të zakonshëm dhe alpine

 • holluar këtë tretësirë ​​me dy gota e horsetail tretësirë

 • Përzierje tërësisht dy tinctures

 • pini marrë balsam 1 lugë gjelle para çdo vakt


 • Arra Trajtimi


  Arra gjithashtu mund të ju ndihmojë të përballen me osteoporozën. Me to ju mund të bëni infuzion ose zierje. Nëse ju zgjidhni tretësirë ​​- hani 1 lugë gjelle e saj të gjysmë ore para çdo vakt, në qoftë se ju bërë supë - përdorë filxhan e tij të tretë gjysmë ore para çdo vakt.

  Mumiyo për të përmirësuar fuqinë e kockave


  Nëse keni zgjedhur trajtimin me mumje, ju duhet të jetë dy herë në ditë të tretur në 100 ml të ngrohtë copë mumje e ujit, me madhësinë e një kokë ndeshje, dhe pini zgjidhje që rezulton. Sigurisht Mummy i trajtimit duhet të zgjasë 21 ditë, ajo mund të përsëritet 2-3 herë në vit.

  Trajtimi dhe parandalimi i osteoporozën në gratë  Siç u përmend më lart, në gratë menopausal janë të prirur për sëmundje të tilla si osteoporoza. Prandaj, trajtimi i tij dhe parandalimi, mjekësisë tradicionale rekomandon gratë të marrin concoctions ose ekstrakteve nga bimë të tilla si:


 • hop normale

 • tërfili i kuq

 • Salvia officinalis


 • Trajtimi dhe parandalimi i osteoporozës në meshkuj


  Meshkujt që vuajnë nga osteoporozën duhet të marrë decoctions dhe infuzione, kanë veprim të ngjashëm me veprimin e hormoneve seksuale mashkullore. Këto barna mund të bëhen prej bimëve të mëposhtme:

 • majdanoz kaçurrel

 • AIR Marsh

 • selino

 • Woodruff aromatik


 • Trajtimi i fraktura në osteoporozën


  Siç e dini, indeve osteoporozën rriten ngadalë. Por mjekësi tradicionale e di se si për të përshpejtuar këtë proces. Shpesh frakturat shoqërues vrull muskujve që pengon krahasimin e fragmenteve të kockave dhe rritjen e drejtpërdrejtë plotësues të eshtrave. Për të hequr qafe një vrull të tillë, të përdorin këto barëra të dobishme:


 • Symphytum officinale

 • larkspur lartë

 • luftëtar ripovydnyy


 • Herbs mësipërme - toksike, për shkak se ata janë përdorur në formën e tinctures alkoolit dhe gjithmonë topically!
  Ju gjithashtu mund të lyej kockave dëmtuar holluar naftës Hypericum dhe duke e përdorur atë për të bërë fasha shpinë. Oil shpejt të çojë në përmirësime.

  Trajtimin e osteoporozës në sëmundjeve të traktit gastrointestinal


  Disa herë trupi i njeriut është kalcium deficitare nga fakti se kalciumit absorbohet dobët nga sistemin e tretjes. Kjo është për shkak të sëmundjeve të ndryshme të traktit gastrointestinal. Për të zgjidhur këtë problem, ju duhet të përdorni bimë të tilla si:


 • gjë e neveritshme

 • megalanthus Gentian

 • tsetrariya islandeze


 • Ju mund të zgjidhni hidhërim tjetër bimor dhe të bëjnë ato decoctions dhe infuzione.

  Ushqimi osteoporozën


  Në osteoporozën, ju duhet të ndjekin një dietë të veçantë që është:

 • të përjashtuar nga dietë e kafe
 • ngrënë më shumë • produktet e qumështit

 • Peshk

 • ngjyra dhe alga deti

 • bishtajore

 • vezë

 • lajthi