Periarthritis Trajtimi plechelopatochnoho


Periarthritis Humeroscapular është një proces inflamator që ndodh përreth përbashkët sup, përkatësisht të përbashkëta kapsulë, tendons dhe ligaments.

Shkaqet e
Shkaku kryesor i kësaj sëmundjeje është lëndimi i sup përbashkët. Dhe për të lëndimit mund të konsiderohet jo vetëm lëndime të rënda, por barrë banale tepërt mbi supe dhe e goditi, duke rënë me krah të shtrirë dhe fenomeneve të tjera, të cilat ne zakonisht nuk i kushtoj vëmendje.
Gjithashtu keni shfaqjen e sëmundjeve të tilla si periarthritis humeroscapular mund të shkaktohet nga probleme me shpinë qafës së mitrës apo sëmundjeve të organeve të brendshme.

Periarthritis Simptomat plechelopatochnohoRëndësishmja, simptomat e sëmundjes nuk do të ndodhë menjëherë, por janë ndjerë vetëm disa kohë pas traumave ose sëmundjeve të tjera të proceseve në trup.
Para së gjithash, sëmundje të provokojë dhimbje që mund të lindin në procesin e implementimit të lëvizjeve të ndryshme të dorës, dhe prishin viktimën edhe në pjesën tjetër. Ndonjëherë dhimbja kufizojë lëvizjen e përbashkët.
Gjithashtu në disa raste ka një rritje në vëllimin e sup përbashkët për shkak të ënjtje të saj, dhe mund të rrisë temperaturën e trupit.

Plotësisht të hequr qafe këtë sëmundje nganjëherë nuk është e mundur inflamacion "në gjumë" në atë kohë, por herë pas here bën vetë ndihet. Dhe pacientët shpesh janë të shqetësuar në lidhje me dhimbje, sidomos gjatë natës. Kështu një person vuan plechelopatochnыm peryartrytom përgjithmonë kufizon lëvizjet në sup përbashkët për të shmangur dhimbjen.

Trajtimi plechelopatochnoho periarthritis ilaçeve tradicionale


Para së gjithash, ju duhet të sigurojë pjesën tjetër shpatullën prekur nga sëmundja. Shmangni barrë të tepërt mbi supe, gunga dhe bie. Gjithashtu, të jenë të kujdesshëm me sport. Edhe pse përfitim fizioterapi.

Efekti pozitiv i trajtimit me Leeches mund të jepni. Ata duhet të vihet në zonën e prekur dhe supet substancave të përbashkëta terapeutike të sekretuara nga këto krijesa, të përmirësuar microcirculation dhe të përshpejtojë shërimin tuaj.
Ju gjithashtu mund të bëjë ushtrime të veçanta kundër plechelopatochnoho periarthritis.
Për shembull, ju mund të bëni në vijim: Vendos duart në bel e saj dhe kryen një lëvizje rrethore në shpatullën përbashkët. Sigurisht, amplituda e lëvizjeve tuaja nuk do të jetë shumë i madh, por këto ushtrime të thjeshta do të përfitojnë.

Gjithashtu, duke i vënë duart belit të saj, ju mund të kryejnë lëvizjet në sup përbashkët mbrapa dhe me radhë.
Ushtrimi ardhshëm: Vendos dorën e viktimës mbi shpatullat e tij të shëndoshë, dhe dora e të shëndetshme butësisht të tërheqë duart dëmtuara bërryl lart.
Pastaj lidhin duart prapa kështjellës dhe butësisht tërheq peryartrytom prekur me dorë, drejt mollaqe.
Rregullisht kryejnë këto ushtrime të thjeshta, ju do të lehtësojë në masë të madhe gjendjen e plechelopatochnыm peryartrytom.

Trajtimi i supë Hypericum • Merrni Wort një lugë gjelle e Shën Gjonit

 • bluaj atë

 • para pour 250 ml ujë të vluar

 • Lini të mbush mjet

 • gjysmë ore nga një gjuetarët e drogës do të jetë gati

 • Ky mjet duhet të marrë një lugë gjelle katër herë në ditë


 • Mjekimi me acaroj • Ju duhet të marrë acaroj tharë

 • bimore shtrydhje, pastaj derdh në një enë të thellë madhësi të mesme të para

 • hithër derdh ujë të valë

 • Në vijim është një mjet për të mbajtur një e katërta e një orë në një banjë me ujë, dhe është e gatshme për përdorim


 • Përdorni Pjesë produkti medicinal 1 lugë gjelle 3-4 herë në ditë.

  Trajtimi manaferrat rrush pa fara e zezë • Ju duhet të marrë 5 gram rrush pa fara e zezë

 • Kjo lëndë e parë e shtypur, pastaj derdh ujë të valë

 • do të thotë një leje të tretë të mbush orë

 • Pastaj ju mund të filloni të përdorni

 • mjet që rezulton duhet të pini një gotë e gjysmë 2-3 herë në ditë


 • Trajtimi lugë gjelle rrikë


  Ajo rezulton se tabela rrikë mund të jenë të dobishme në luftimin e plechelopatochnыm peryartrytom. Perdorimi mund të jenë si me poshte:

 • Rub rrikë integruar tryezë të marrë një slurry

 • Kjo slurry duhet të ngrohet dhe të mbyllë palosur disa herë garzë

 • pastaj bashkëngjitni rrikë mbyllur në zonat problematike, duhet në formën e nxehtësisë


 • Trajtimi vodka tretësirë ​​e Calendula


  Për të bërë këtë veten infuzion ju duhet:

 • Merrni 50 g lule Calendula

 • derdh 500 ml vodka

 • le të qëndrojë për 15 ditë mjete


 • Pas përgatitjes nastoyitsya, fshij ato zona plechelopatochnuyu.

  Supë mjekësore për bluarje


  Për rëndë gjithashtu mund të aplikohet zierje e bimëve të mëposhtme:


 • buds thupër

 • gjethe nenexhik

 • koriandër

 • rrënjë luleradhiqe


 • Merrni të gjitha këtyre bimëve në numër të barabartë dhe mbush ato me ujë të valë. Lini një mjet për një kohë, që ai nastoyavsya. Përfundoi produkt fshij sup përbashkët tri herë në ditë.
  Një supë e ngjashme për bluarje gjithashtu mund të bëhen prej mente, rrënjë rodhe, kamomil dhe gjethe delli.

  Mjekësi fasha në periarthritis humeroscapular • Merrni gjethet rodhe

 • ngrohjes e tyre

 • Aplikoni në sup prekur përbashkët