Trajtimi i gju sinoviti përbashkët


Kur fëmijët është inflamacion të përbashkët. Shumica e kësaj sëmundje vuan përbashkët gju. Shkaqet e kësaj sëmundje shumë të ndryshme: ajo mund të jetë një lëndim të përbashkët dhe reaksion alergjik. Simptomat pothuajse gjithmonë e njëjtë - dhimbje në të përbashkët prekur dhe kufizimin lëvizshmërinë e tij.

Masat e para për të parandaluar simptomat
Para së gjithash, e përbashkët e dhimbshme duhet të sigurojë pasuri të plotë të vërtetë, që nga sëmundje të tilla si sinoviti kishte nevojë për pushim. Ju mund të përdorni për këtë qëllim të veçantë presion apo patellar fashë.

Trajtimi i gju sinoviti përbashkët mjetet juridike populloreTrajtim duke përdorur mbledhjen e bimeve


Në këtë sëmundje si sinoviti është e rëndësishme për të kapërcyer infeksionit. Për këtë ju mund të përdorni një koleksion të veçantë barishte, e cila përbëhet prej bimëve të mëposhtme:

 • veshtull

 • Hypericum

 • rigon

 • trumzë

 • yarrow

 • Echinacea

 • lë thupër

 • eukalipt

 • bearberry

 • arrë

 • lule Calendula

 • myshk

 • i përjetshëm

 • celandine bari

 • cottonweed Marsh

 • Rrënjë Valerian

 • AIR

 • alte

 • i ëmbël


 • Nga zierje mësipërm bërë nga bimeve. Të gatuaj atë vetë në shtëpi, të kryer hapat e mëposhtëm:

 • Merrni një koleksion lugë gjelle

 • para pour dy gota ujë të vluar

 • Vendoseni këtë përzierje në gaz dhe të sjellë një çiban

 • do të thotë vlim për dy minuta

 • pastaj hiqni atë nga të nxehtit dhe të lejojë që të qëndrojnë për një orë

 • kur nastoyitsya drogës, tendosje atë


 • Përdoreni këtë drogë kështu: një ditë, pini të gjithë lëngun e mishit të, shtrihen për disa qasje. Merrni atë në mes të ngrënies. Kursi i trajtimit të kësaj të drogës - 3 muaj ose më shumë.

  Trajtim duke përdorur Comfrey


  Comfrey është një mjet shumë efektiv për zgjidhjen e problemeve të ndryshme me nyje, kështu që nuk janë mjete të ndryshme popullore sinoviti me disa lloj comfrey. Ne paraqesë në vëmendjen tuaj disa prej tyre.


  Alkool tretësirë ​​e rrënjës comfrey për trajtimin e sinoviti kronike • Merrni terren rrënjë Comfrey

 • vendin e tyre në një kavanoz qelqi

 • pastaj derdh në vodka anijes

 • ndërsa vodka të jetë katër herë më e madhe se rrënjët e comfrey

 • këmbëngulin më tej mjet për dy javë

 • pranuar medikament duhet te dehur në pjesë të 30 pika tre herë në ditë
 • Një zierje e rrënjët e comfrey për sinoviti kronike • Merrni një lugë gjelle rrënjë comfrey

 • vendin e materialeve në një termos

 • comfrey derdh 250 ml ujë të vluar

 • do të thotë të lënë të mbush për një kohë, termos fort mbyllura

 • pastaj mori të drogës duhet të thahet

 • gjatë ditës ju duhet të pini të gjitha drogat plotësisht, duke e ndarë pritjen në disa qasjeve

 • Trajtimi kjo zierje është 1 muaj


 • Nga rruga, ky mjet mund të përdoret për të compress.


  Vaj i rrënjë comfrey


  Vaj rrënjë Comfrey bërë shumë e thjeshtë: Merrni Comfrey dhe përzierje me sallo pakripur papërpunuara në pjesë të barabarta - dhe krem ​​mjekësore është gati. Ajo është përdorur për lustrim nyje problematike. Efekti më i madh i përdorimit të mjet që ju mund të arrihet me kryerjen e procedurës lustrim dy herë në ditë, dhe dredha-dredha zonën e trajtuar me një fashë.

  Dafinë vaj lë për të trajtuar sinoviti • Merrni gjethe dafinash dhe e presin si duhet

 • pastaj dy lugë gjethe të grimcuar në vend një enë të mbyllur qelqi dhe i hedh atyre një gotë vaj luledielli, vaj ulliri mund të përdoret

 • Mbylle enë me përzierje dhe të lënë të mbush mjet brenda 7 ditëve

 • në fund të mandatit me kujdes llokoçis drogës

 • pastaj tendosje atë

 • vajra që rrjedhin duhet të fshij joints prekur sinoviti gjumit

 • gjithashtu shkon në favor të lustrim gjatë ditës


 • Thekra për trajtimin e gjurit sinoviti • Merrni 1 filxhan drithëra Thekër

 • thekër derdh dy litra ujë dhe të vënë në anë të zjarrit

 • vlim për një e katërta e një gjëra orë

 • Tjetër duhet të prisni derisa ajo fitilin poshtë, pastaj tendosje përgatitje

 • Pas kësaj masë rezulton duhet të shtoni 1 kg mjaltë, gjysmë litër vodka dhe tri lugë ëmbëlsirë rrënjë barberry

 • të gjitha përzierje dhe të vënë të drogës në një vend të errët të mbush

 • ju jeni gati për të përdorur në tre javë

 • Hani marrë pjesë drogës 3 lugë për 30 minuta përpara se të hahet

 • Trajtimi i kësaj sinoviti popullore drogës konsiderohet i plotë kur të drogës plotësisht përfundon

 • Trajtimi duhet të kalojë tre kurse


 • Edhe të efektshme kundër sëmundjeve të tilla si sinoviti është një tretësirë ​​të arre të zezë.

  Parandalimi i sinoviti


  Për të shmangur zhvillimin e sinoviti, në përputhje me këto rregulla të thjeshta:

 • para së gjithash, veshin këpucë të rehatshme - kjo do t'ju ndihmojë të shmangur dëmtimin e nyjeve

 • në qoftë se ju të ushtruar - të jetë i sigurt për të rregulluar nyjet me zakonshëm të veçanta dhe pads