Trajtimi i mjeteve juridike Parkinson popullore


Ka shumë metoda që trajtohen sëmundjen e parkinsonit: Trajtimi i mjeteve juridike popullore, ilaçe, stërvitje, etj Për fat të keq, mjekim që do të krejtësisht vylikovuvaly sëmundja e Parkinsonit nuk është gjetur, por këto metoda janë të dizajnuara për të ruajtur qëndrueshmërinë dhe për të parandaluar sëmundje të zhvilluar më tej.
Kjo është një sëmundje mjaft e zakonshme e sistemit nervor hapur në vitin 1917, mjek anglez i quajtur Parkinson. Ai e quajti atë "drozhatelnыm paralizë." Kjo sëmundje është për shkak të vdekjes së qelizave nervore në tru përgjegjëse për prodhimin e dopamine substancë. Ai është përgjegjës për transmetimin e impulseve mes qelizave nervore dhe rregullon shpejtësinë dhe varg e levizjes njeriut. Shkaku i sëmundjes nuk mund të quhet, por besohet se shkas mund të shërbejë si arteriosklerozës, encefalit dhe infeksione të tjera.


Simptomat e sëmundjes së Parkinsonit përfshijnë: shtrëngimi i duarve dhe këmbët, lodhje, kufizimin e lëvizjes dhe ndalesa të shpeshta që ecin.
Që nga sëmundja mund dhe duhet të luftojë. Kjo ndihmon optimiste, fizioterapi dhe disa ilaçe tradicionale. Këtu janë disa prej tyre:

  • për të lehtësuar spazma e muskujve dhe dobësimin Rekomando banja me trumzë. Për këtë dy grushta e bimëve hedh pak ujë, vlim për 10 minuta dhe të insistojnë rreth 2 orë. Pastaj tendosje off to lëngun e mishit dhe derdh në vaskë. Duhet të marrë një dush për 20 minuta, dhe ju mund të mbani një masazh të lehta. Pastaj fshij thatë, thahet dhe fshij në Hypericum naftës lëkurës.

  • i rëndësishëm në luftën sëmundje kapsllëk, dhe kjo përzierje përgatitur të frutave të thata: 100 gram fiq, kajsi të thata, kumbulla të thara derdh ujë të valë dhe të lëvizni nëpër një mulli mishit ose blender. Pastaj shtoni 100 g mjaltë dhe 7 g Senna Senna. E gjithë kjo është e nxiti tërësisht deri bankën dhe të vendoset në frigorifer. Merrni 1 tbsp. lugë përzierje, përhapur atë në gjysmën e një gotë me ujë të zier. Pini zgjidhje brenda natës.

  • Gjethe të freskëta janë larë Kislitsy dhe të kalojë ato përmes një mulli mishit apo shtrydhëse frutash e perimesh. Lëng rezulton marrë çdo orë 3-5 pika çaj me yarrow. Tij e përgatitur si vijon:. Një orë L. lule yarrow brewed me ujë të valë, pak insistojnë dhe pini 4-5 herë në ditë.

  • një shtresë të dyfishtë të qese napë derdhur 300 g urtë, i lidhur fort dhe të zhytur në kovë emaluar. Ai derdhi ujë të vluar në krye të pjerrta, mbyllni kapakun fort dhe të lënë gjatë natës. Pastaj ditën tjetër duke fituar dush me temperatura nën 40 gradë dhe pour infuzion rezulton atje. Merrni një dush për 30 minuta, zhytje në ujë pothuajse tërësisht, duke përfshirë edhe në kokë. Merrni këto banja një ditë, një kurs 5 trajtime. Efekti më i mirë mund të arrihet duke marrë Salvia supë brenda.