Trajtimi i sëmundjes Alzheimer Phytotherapy


Kjo është një sëmundje misterioze që të çon në atrofi të rëndë të sëmundjes trurit të quajtur Alzheimer dhe zhvillohet kryesisht në njerëz pas moshës 50-55 vjeç. Pavarësisht progresit në fushën e mjekësisë ende nuk kanë arritur të gjejnë një kurë për shërimin e plotë të burrit, por droga kujdesit të veçantë në kombinim me fytosredstvamy lejon të paktën ngadalshëm procesin.

Alzheimer Sëmundjeve - Parandalimi dhe trajtimiSëmundja konsiderohet është një kompleks, i vështirë për të studiuar natyrën, që përfshin moshën dhe faktorët gjenetike. Kështu, në gjendje për të ndaluar plakjen ose korrigjojë informacionin në parandalimin gjenet e sëmundjes Alzheimer, edhe pse është e mundur, por nuk mund të garantojë mbrojtje absolute nga kjo sëmundje.

Masat që do të merren:

 • Nëse është e mundur, të mbajë një mënyrë jetese të shëndetshme.

 • Kontrollimi i sheqerit në gjak dhe nivelin e kolesterolit, të monitoruar gjendjen e enëve të gjakut dhe zemrës.

 • Kushtojnë aktivitet fizik kohë.

 • Normalizimin e presionit të gjakut.


 • Si për të trajtuar sëmundjen Alzheimer?


  Terapi aktualisht e kësaj sëmundjeje vjen për korrigjimin e çrregullimeve të aktivitetit të trurit të cilat tashmë janë duke u zhvilluar dhe parandalimin e mundshëm të zhvillimit intensiv të atrofi. Përveç kësaj, ajo ka mbajtur një kurs vitaminë, është caktuar duke marrë ilaqet kundër depresionit për stabilizimin humor e pacientit.

  Duhet të theksohet se trajtimi konservativ duhet të përfshijnë komunikimin ditor jetojnë me të afërmit, rozyazyka shumë të dobishme me të gjatë specifikim kujtimet, detaje zhvillimet e fundit të së kaluarës ose të pranishëm.
  Trajtimi i sëmundjes Alzheimer - droga
  E vetmja drogës që është miratuar për trajtimin e patologjive neurologjike me sëmundjen - tacrine. Për fat të keq, ajo është efektive vetëm në fazat e hershme të sëmundjes dhe ka një efekt të fortë toksike në indeve të mëlçisë.
  Në trajtim regjim përfshin edhe antidepresantë si nortriptyline apo Dezypramyn. Këto droga të ndihmojë për të përballuar me pacientin vazhdueshme mosbesim dhe periudhave të shkurtra të depresionit.

  Në praninë e simptomave të caktuara mund të përshkruhen ilaçe për lehtësimin e gjykatës, pagjumësi luftarake dhe halucinacione, sjellje agresive.
  New në trajtimin e sëmundjes Alzheimer
  Kryer rregullisht studimet laboratorike në zhvillimin e një vaksine të veçantë nga kjo sëmundje. Pozicionet në efektivitetin dhe nuk ka efekte të rrezikshme anësore dhe për të marrë drogë CAD106 MDA7 kryesor, por ata kërkojnë studim të mëtejshëm dhe rishikim.
  Trajtimi i sëmundjes Alzheimer Phytotherapy

  Sërë masash për përmirësimin e pacientit përfshin mjete natyrore. Alzheimer Trajtimi mjete popullore ngadalësuar proceset e plakjes, prandaj, të zvogëlojë intensitetin e proceseve atrophic në indet e trurit.
  Alzheimer e Sëmundjeve - mjetet juridike popullore
  Powder Mjekësi:

 • Rrënjët grimcuar e shafran i Indisë dhe mashtrim në numër nga 375 g përzierje, vlim për 10-12 minuta në uthull (tabelë).

 • Zhduket lëngshme përbërësit e mbetur thatë.

 • Merrni para ngrënies 2 herë në ditë) për 185 g.


 • Shërimi çaj:

 • Një lugë gjelle e myshk islandeze përzier me të njëjtin numër të flaxseed.

 • Hidh përbërësit 300 ml (2 gota) ujë të vluar, të mbështjellur zgjidhje ndërgjegjshëm metalike për 2 orë.

 • Pirë gjatë gjithë ditës në vend të çajit të ftohtë ose të ngrohtë.


 • Përveç kësaj, rekomandohet Phitopreparation tilla si xhinko biloba. Besohet se ai ka një efekt të fortë antioxidant dhe mund të ngadalësojë në mënyrë efektive poshtë atrofi të indit të trurit.