Pash mini - trajtim


Konsideroni se si për të trajtuar goditje mini dhe çfarë të bëni më pas. Përveç kësaj, këto materiale do të gjeni se cilat droga janë përdorur për të rivendosur shëndetin dhe ilaçe tradicionale që mund të përdoren.

Çfarë duhet të bëni kur mykroynsulte?Direkt kohe qarkullim të dobët në indet e trurit, të bëjë të gjitha procedurat e mundshme dovrachebnыe. Si për të trajtuar goditje mini ndodhur, specialist do të përshkruajnë ambulanca Arritja dhe diagnostifikimit në klinikë. Por, para se të merrni të shpejtë:


 • Para së gjithash, është për të vënë një njeri në shtrat, është e dëshirueshme që të pozicionohet kokën mbi podium, pushimi disa pillows.

 • Pastaj ju të shpëtoj nga të gjitha rrobat dhe aksesorëve të afërta me asgjë nuk e pengon frymarrjen normale dhe e qarkullimit të gjakut.

 • Është e rekomanduar për të hapur dritaret dhe të sigurojë ajër të pastër.

 • Në asnjë rast nuk mund të japin pacientit ndonjë ilaç, sidomos Vasodilators medikamente. Përjashtim mund të jetë droga në mykroynsulte që lejohet mjekut të kujdesit mjekësor emergjent.

 • Këmbët e viktimës duhet të jetë e ngrohtë, kështu që ajo është vënë në një bllok ngrohje apo mbuluar ato me një batanije.

 • Gjithashtu, ju duhet të bëni të sigurtë që njerëzit nuk e humb vetëdijen, gjithmonë të përpiqet për ta sjellë atë në jetë.

 • Nëse të sëmurëve pacientit, ju duhet të tërësisht të pastër gojën nga të vjellat që lëngshme nuk goditi në trake apo mushkëri.


 • Goditje mini - trajtimi i sëmundjes


  Pas mbërritjes viktima në spital, mjeku përshkruan një numër të laboratorike dhe radiologjike studime për të konfirmuar diagnozën paraprake. Zakonisht mini goditje zbuluar në MRI, ku zona e qartë të dukshme errësuar e indeve të dëmtuara të trurit.

  Regjim më tej:

 • mjete për të përmirësuar qarkullimin dhe metabolike proceset e gjakut në enët e gjakut (anhioprotektory): Nymopydyn, Tanakan, Bylobyl;

 • Medikamente vasodilator: instenon, Xantinol nikotinati i etilit, pentoxifylline;

 • Përgatitjet për përmirësimin e metabolizmit: Meksykor, Aktovegin;

 • do të thotë për të zvogëluar aftësinë e qelizave të kuqe të gjakut në mpiksjen e gjakut në enët (antiplatelet), tiklopidina, aspirina, dipiridamol;

 • ilaçe për të përmirësuar aktivitetin e trurit (nootropics): cinnarizine, VINPOCETINE, Cerebrolysin, Piracetam.


 • Pash mini - mjete Trajtimi popullore


  Receta Efektive:

 • Në një filxhan me ujë të valë që të krijoj një bit (majë) Marino grimcuar rrënjë. Merrni ilaç 30 ml tri herë në ditë para ushqimit.

 • Pini TEAS bimor e hithrat, murriz, gjethe delli, sanëz (1 lugë gjelle fytosыrya 400 ml ujë të valë). Këto barëra të ndihmojë në rritjen e elasticitetit të enëve të gjakut, parandalojnë mpiksjen e gjakut dhe koagulimit të gjakut.


 • Receta e paraqitura janë ngadalë por të prodhojë efekt të qëndrueshme, veçanërisht në lidhje me ilaçe.

  Pash mini - Rimëkëmbjes


  Pas ndikimit, natyrisht, ndryshimet e nevojshme të jetesës për të shmangur pasojat e pakthyeshme pas goditje mini. Ne duhet të heqin qafe e të gjithë veseve, në qoftë se ata ishin të fillojnë ushtrimin, gjumë të mjaftueshëm dhe vizita të rregullta te mjeku.
  Rehabilitimi i veçantë ndodh në një ushqim në mykroynsulte. Zakonisht ndjekin një dietë të veçantë nuk është e nevojshme, por të jetë i sigurt për të eliminuar ushqimet yndyrore, si ato të përmbajnë një shumë të kolesterolit. Është gjithashtu e rekomanduar kafe vidyazykatysya, çaj të zi dhe pijeve të tjera tonik, duke preferuar TEAS bimor, lëngje natyrale që përmbajnë vitamina dhe minerale komplekset.

  Edhe gjatë goditje mini nuk është dëmtuar zona të mëdha të indet e trurit dhe funksionimin e sistemeve të ndryshme të trupit nuk e zhvendos në mënyrë dramatike, kjo patologji kërkon ndërhyrje të veçanta terapeutike.