Miopatia - simptomat dhe trajtimi


Sëmundje të tilla si miopatia është distrofia e muskujve. Refuzimi është për të mposhtur fibrave muskulore dhe atrofi të muskujve zhvillon.

Shkaqet e sëmundjes
Miopatia zhvillon kur muskujve është ndërprerë metabolizmin. Ajo formuar të ashtuquajturin membrana dëmtuar, nga të cilat fibrave të humbur të nevojshme për funksionimin amino acideve normale dhe enzimat. Përveç kësaj, muskujve është në gjendje të mbajë kreatinë. Të gjitha këto procese çojnë në shkatërrimin dhe vdekjen e fibrave që përbëjnë muskujt.

Simptomet e miopatiaZhvillimi i sëmundjes zakonisht fillon në një moshë të re. Sëmundja përparon në mënyrë të konsiderueshme ndikimin negativ të faktorëve të tillë si stresi të tepruar, depërtimi në infeksionet e trupit, dehje.
Në fazën fillestare të sëmundjes nuk është një dobësi e grupeve të caktuara të muskujve, ata gradualisht atrofi. Në procesin e zhvillimit të sëmundjes mbulojnë gjithnjë e më shumë fibra të muskujve të ndryshëm grupeve, në fund të fundit, ajo mund të çojë edhe në një obezdvyzhennosty plotë.
Shumica miopatia prek indet e muskujve në legen dhe sup brez, trungu, dhe gjymtyrë muskujt individuale. Muskujve atrofi janë kryesisht bilaterale, por ato janë duke u zhvilluar në mënyrë të pabarabartë, pra fazat e hershme të muskujve në një anë shumë të dëmtuara, por me kalimin e kohës shkallën e barazoi.

Miopatia përfshin një reduktim në forcën e muskujve, ton reduktuar dhe reflekset pjezë. Herë pas here disa dobësimin e muskujve të kompensuar rritje të konsiderueshme në të tjerët. Ata u rritën me yndyrë dhe indeve lidhës, dhe jo për shkak të fibrave muskulore, që është një e ashtuquajtura psevdohipertrofiya. Këto muskujt "fryrë" janë shumë të dobëta, edhe pse dendur.

Trajtimi i miopatia me ndihmën e mjekësisë tradicionale


Trajtimi i kësaj sëmundjeje përfshijnë disa lloje të ngjarjeve të veçanta, këtë procedurë terapeutike, duke marrë drogë dhe të ushqyerit e duhur.

Këshilla të përgjithshme për miopatia • Nëse miopatia është masazh shumë i dobishëm. Ajo duhet të kryhet rregullisht, duke siguruar ndikim jo vetëm në muskujt individuale të prekur, por edhe të shëndetshme.

 • Përfitime të mëdha do të moderuar stërvitje.

 • Tri herë në ditë të kalojnë procedurën e gëlltit. Rubdown duhet të kryhet me anë të leckë për të para-lagur në ujë të ftohtë dhe butësisht shtrydh. Ju mund të derdh ujë në një sasi të vogël të uthull molle. Procedura duhet të jetë me gji duke filluar, atëherë ju duhet të shkoni përsëri, pastaj në gjymtyrët e sipërme dhe të poshtme. Kohëzgjatja qyl duhet të jetë rreth dy minuta. Pas procedurës mbështjellë në një batanije të ngrohtë.

 • Plotësisht jashtë alkoolit, kufizojnë aromë konsum, ushqim yndyror dhe sylnosolonoyi dhe çdo mish.

 • Të heqë dorë nga pirja e duhanit.


 • Fërkim tretësirë ​​e Angelica medicinale • të përhap para-tokësore angelica root vodka medicinal në një raport prej 03:59 përkatësisht

 • pastaj largohen përzierje të mbush për nëntë ditë


 • Lustrim duhet të kryhet si më poshtë:

 • Vetëm para se të shkojnë për të parë krevat fshirje rrëshqitje duke përdorur leckë ngjyhet në ujë të ftohtë

 • pastaj të përfundojë veten në një batanije të ngrohtë dhe zihriytesya

 • Në vijim është tretësirë ​​rezulton të fshij mashtruese në gjoks, mbrapa, e sipërme dhe gjymtyrë të ulët

 • pastaj përsëri mbështjellë në një batanije

 • ju duhet të përsëris këtë procedurë çdo ditë


 • Kripë vaske me anglisht


  Për trajtimin e miopatia është e nevojshme çdo 3-4 ditë për të marrë banjot e nxehta me shtimin e kripërat Epsom në ujë. Salt duhet të shtohet edhe më shumë, rreth 3 kg për 100 litra ujë. Kripërat Epsom mund të zëvendësojë zakonshëm. Ju mund të përziejnë atë me hirit thupër.

  Banjot kontrast • Marrë dy lojë me birila të mëdha

 • Plotësoni një me ujë të nxehtë, të tjera - Ftohtë

 • në ujë të nxehtë mund të derdh një sasi të vogël piper

 • alternuar zhyt këmbët në një legen me ujë të nxehtë, pastaj të ftohtë

 • Mbajini ato në ujë të nxehtë është deri në jo të kuqe, pastaj të lëvizë gjymtyrët më të ulët në ujë të ftohtë për rreth 30-40 sekonda - Dhe kështu 5-7 herë

 • pastaj thith këmbët në ujë të nxehtë për 20-40 minuta, pastaj 1-2 minuta në të ftohtë

 • pas një procedurë të tillë veshin çorapet e ngrohta leshi mbi ata të mund të përfundojë këmbët e tij në një batanije ose vënë në bateri ose ngrohës, për aq kohë sa ata ishin në të nxehtit


 • Infuzion drogës me mjaltë dhe musht molle uthull • Merrni një lugë gjelle mjaltë dhe të njëjtën sasi e uthull molle

 • Mix këto përbërësit

 • pastaj Hidh përzierje 250 ml ujë të zier ftohur

 • përsëri të gjithë përzierje

 • mjet që rezulton duhet të marrë një numër 02:58 gota në ditë


 • Trajtimi përdorur Physalis konvencionale • Merrni 15-20 fruta të bimëve të freskëta dhe 20 gram fruta të thata

 • derdh dy gota me këtë ujë të papërpunuar

 • Masë që rezulton është vënë në zjarr, të sjellë një çiban, pastaj kuzhinier rreth ngrohjes ulët për një çerek ore

 • pastaj hiqni të drogës nga të nxehtit dhe të prisni derisa ajo fitilin poshtë, këtë herë supë mirë nastoyitsya

 • Merrni pjesë drogës marrë prej 50 ml 4-5 herë në ditë para ushqimit