Mjetet juridike popullore për depresion


Depresioni - një dukuri e përhapur në botën moderne. Kur një person bie në kthetrat e fshehtë në depresion, ai depresion, humor, depresion. Ka pafuqi, humbjen e veprimtarisë dhe iniciativës. Në këtë gjendje një person nuk është i gjallë, por thjesht ekziston. Kur njerëzit janë në depresion janë në gjendje të veprimeve doganore për veten e tyre.

Shkaqet e depresionit
Shkaku kryesor i depresionit është stresi i rregullt emocionale dhe fizike. Në thelb, ata duhet të merren me ndonjë të rrituri, por kur kupa është e plotë - ajo kap të shtypurin, gjendjen depresion quajtur depresioni.

Depresioni mund të jetë për shkak të ndryshimeve hormonale, ajo është shumë tipike për gratë gjatë menopauzës. Përveç kësaj, shteti ynë mendor varet direkt në përmbajtjen në trupin e vitaminave të nevojshme. Për shembull, rezultatet vitaminë B6 mangësi në uljen e serotoninës në tru, të tilla si serotonin, përgjegjës për formimin e disponimin tonë. Depresioni mund të ndodhë në qoftë se trupi juaj nuk është dorahuyetsya vitamina B1, B2 B12 S. Hekuri mangësi dhe yndyrore Acidet do të formojnë depresioni dhe depresioni të njerëzve.

Simptomat e depresionitSimptomat e depresionit janë të njohur mirë, këto përfshijnë:

 • jam i zymtë

 • Ndjenja e pavlefshmëri, pafuqisë, vetmia

 • ndjenja e fajit

 • Vendimet vështirësi duke e bërë

 • paaftësia për të përqëndrohet në ndonjë gjë

 • Humbja e interesit në çdo gjë që e rrethon

 • dobësi

 • dhimbje koke

 • humbja e oreksit

 • pagjumësi

 • Humbja e dëshirës seksuale


 • Shumë e zakonshme është depresioni sezonal. Nuk është zakonisht nga shtator-prill - një kohë kur njerëzit nuk kanë dritë, diellin dhe ngrohtësi. Moti jashtë popullit të dëshpëruar zvogëlon kapacitetin e tyre, duke shkaktuar swings shpeshta dhe dramatike humor.

  Simptomat e depresionit sezonal


  Ju mund të llogarisim depresion sezonal simptomat e mëposhtme:

 • Ndjenja konstante që ju nuk merrni mjaft gjumë

 • vështirësitë në mënyrë që të zgjoheni herët në mëngjes, ose pagjumësi

 • ndjenja e vazhdueshme e lodhjes

 • të kryejnë punën e tyre normale shumë më të vështirë

 • ndjenja e pafuqisë, shpresës, pavlefshmëri, fajit

 • Mungesa e dëshirës për të komunikuar me dikë dhe të bëjë diçka

 • Mungesa e dëshirës seksuale


 • Në rastin e trajtimit të depresionit sezonal është e nevojshme. Ne jemi vetëm një kohë - dhe kjo do të jetë vetë.

  Trajtimin e depresionit me anë të mjekësisë tradicionale


  Dietë


  Ironikisht, por disa ushqime dhe enët mund të rrisë depresionin. Dhe këto janë enët që kemi përdorur për të besuar heqë disponimin tonë dhe të na shpëtojë nga problemet. Gjegjësisht, konsumi i tepërt i kafe, ëmbëlsira, ushqime të pasura me yndyrna shtazore - e gjithë kjo vetëm përkeqëson gjendjen mendore. Pra, nëse ju doni të pjesë me depresion - kufi ushqime të tilla në dietën tuaj.

  Rubdown me ujë të kripur


  Bëni rubdown në mëngjes me një zgjidhje të ujit dhe kripës - dhe një humor të mirë për ditën që ju e dhënë! Solucion bëhet si vijon: një lugë ëmbëlsirë kripë për litër e ujit.

  Supë me kashtë tërshërë


  Çuditërisht, kashtë tërshërë shpëton nga depresioni. Merrni tri lugë kashtë para-copëtuar dhe derdh atë pintë parë me ujë të valë. Atëherë, pritni derisa nastoyitsya supë, pastaj tendosje atë. Të gjitha mjetet e marra duhet të pini gjatë ditës.

  Një zierje e lule e Aster • Merrni një lugë gjelle lule kamomil asters

 • bimore derdh 250 ml ujë të vluar

 • Kur supë është ftohur poshtë - kjo tendosje

 • atëherë ajo duhet të përdoret në pjesë të një lugë gjelle 3-4 herë në ditë


 • Një zierje e knotweed • Marrë rreth dy të tretat gjelle knotweed

 • derdh një gjysmë litër ujë të vluar barit

 • Prisni derisa të drogës nastoyitsya

 • ilaç të gatshme duhet të konsumohen përpara se të hahet ndonjë ushqim rëndësishmja - pini atë gjatë ditës


 • Zierje e Cowslip • Merrni pesë gram para-copëtuar lë dhe rrënjët e Cowslip

 • vendin e materialeve në një termos

 • pastaj derdh 250 ml ujë të vluar

 • pastaj të mbyllë termos dhe të lënë atë për 2-3 orë përgatitje

 • i gatshëm të thotë që ju duhet të marrë një lugë gjelle 2-3 herë në ditë


 • Supë me mente


  Mint - qetësues më të famshme. Ja se si të përdorin atë për të luftuar depresionin:

 • Merrni një lugë gjelle e lë Peppermint

 • para pour 250 ml ujë të vluar

 • pastaj vendosni automjetin në zjarr, të sjellë një çiban dhe kuzhinier për 10 minuta

 • Aktualisht supë duhet të përdoren në gjysmën e një gotë para gjumit dhe në mëngjes


 • Xhensen tretësirë • xhensen tretësirë ​​është përgatitur nga 50 për qind alkool

 • alkoolit duhet të jenë të përziera me xhensen në përmasa të 10 me 1, respektivisht, në qoftë se ju përdorni rrënjët e bimëve, dhe në proporcion prej 10 në 2, respektivisht, në qoftë se ju përdorni gjethet e xhensen

 • përfunduar tretësirë ​​të marrë 15-20 pika pjesë


 • Supë me xhensen • Për të përgatitur supë me bimë rrënjët xhensen ose gjethe të përdorura

 • papërpunuara derdh ujë të valë në një raport prej 1 deri 10, ndërsa pastaj infused

 • të gatshëm për të pirë një zierje racione lugë ëmbëlsirë