Mjetet juridike popullore shtrihen lidhjes


C shtrihen mund të përballet me çdo lidhje.
Për fat të mirë, mjekësia tradicionale ka grumbulluar mjaft të gjitha llojet e mënyrave për të hequr qafe këtë problem.
Këtu janë disa prej tyre.

Trajtimi i sprains paketat e patate, lakër, qepë dhe sheqer

 • hekura qepë dhe përzierje me sheqer

 • pastaj në masë rezulton shtoni patate integruar të papërpunuara dhe lakër copëtuar freskët

 • pastaj u përhap përveç balta kos

 • lidhë dy përzierjet e përgatitura në një, të gjitha përzierje

 • gjumit peshë terapeutik vënë në zonën e problemit

 • Aktualisht compress të lënë gjatë natës


 • Trajtimi i sprains ngjesh baltën dhe molle uthull
 • Merrni një litër ujë të vluar

 • shtoni 500 gram balta lëngshme dhe 5 lugë uthull molle

 • në parim, mund të zëvendësojnë uthull molle në tryezë

 • Përzierje të gjithë përbërësit tërësisht, pastaj mori peshë vënë në zonën e dëmtuar

 • para se të aplikoni zonë duhet të fshihen në zonën me një leckë të lagur shtrirë Na

 • shkaktuar një shumë të mbuluar të lartë me një leckë dhe do të forcojë përdorur fashë

 • Kini kujdes të mos rënë pecetë

 • lidhjet e mëtejshme me zonën e prekur duhet të përfundojë materiale leshi

 • kur zbatohet dries balta dhe warms - të zëvendësojë ngjesh të ri

 • Është e nevojshme për të larë plotësisht larg baltën e vjetër me ujë të ngrohtë

 • lëndëve të para për ri-kompresë mund të përdoren

 • kjo procedurë duhet të përsëritet 2-3 herë


 • Trajtimi i sprains fasha nga balta duke përdorur pëlhurë prej liri • Merrni një pambuk ose prej liri leckë

 • butësisht dele Materiali katër herë

 • pastaj në mënyrë të barabartë të aplikojnë në balta e tij

 • Vlera e kështu duhet të ngjesh pak tejkalojnë madhësinë e zonës së prekur

 • një shtresë e balta duhet të arrijë 2 centimetra

 • Nevoja e lartë për të vënë një pecetë prej çdo materiali dhe të rregulluar përdorimin e fashë compress

 • Ju mund të hiqni kompresë kur dries balta dhe warms


 • Trajtimi i sprains fasha gjethet elderberry • lani freskët lë elderberry

 • bashkëngjitni këto letra fushat me probleme dhe të rregulluar përdorimin e një fashë compress

 • pas një kohë gjethet ndryshojnë ri

 • kjo procedurë e thjeshtë duhet të kryhet tre herë në ditë


 • Trajtimi i sprains përdorur hudhër


  Hudhër - asistent juaj besnik në trajtimin e ligaments shtrirë. Ajo mund të përdoret në disa mënyra.

  Compress me hudhër dhe lëng limoni • Merrni një garzë të pastër dhe dele atë disa herë

 • kjo pastaj njom garzë me lëng limoni dhe hudhër

 • atëherë ajo duhet të vihet në zonën e dëmtuar

 • compress duhet të mbahen për aq kohë sa garzë nuk nxehet, atëherë ajo duhet të zëvendësohet me të ri

 • Përsëriteni këtë procedurë disa herë deri sa dhimbja të shkuar

 • këtë mjet si një e tërë në mënyrë efektive heq dhimbjen


 • Compress me hudhër, uthull molle dhe vodka • Merrni dy krerët e hudhër

 • derdh gjysmë litër kjo mollë papërpunuara musht uthull

 • pastaj shtoni 100 ml vodka

 • lënë përzierje të mbush në një vend të ftohtë për 14 ditë

 • në këtë periudhë tronditur ndonjëherë infuzion

 • si një nastoyitsya do të thotë - të holluar 15 pika e saj të naftës eukalipt dhe përzierje mirë

 • Tretësirë ​​tjetër është përdorur si në metodën e mëparshëm të trajtimit të - ajo Dunk palosur disa herë garzë, të vënë në një ligament shtrirë dhe compress mori një të ri, pasi ngrohur garzë


 • Vaj me hudhër dhe eukalipt lë • Përgatitja e supë me hudhër copëtuar dhe eukalipt gjethe të freskëta

 • për të bërë supë për të përdorur yndyrë të kafshëve

 • hudhër ju do të duhet të bluaj për konsistencën e pluhur

 • pas gatim supë sigurt filtër

 • atëherë ajo është përdorur për fërkim zonën e prekur


 • Lidhja trajtim duke përdorur një kompresë me ujë, kripë dhe miell • Merrni 1 filxhan kripë dhe aq miell

 • Mix këto përbërësit, shtoni pak ujë dhe gatuaj brumë

 • brumë rezultuar bashkëngjitni në vendin e tensionit dhe era fashë, atëherë çdo leckë të ngrohtë

 • Kur brumë ndërpreu - hiqni compress

 • Përsëriteni këtë procedurë për disa ditë, dhe kjo do t'ju ndihmojë të shpëtoj i dhimbjes


 • Lidhja trajtim duke përdorur barberry • Hidh një gotë qumësht në një tigan

 • Shto qumësht pluhur rrënjët, leh dhe twigs e barberry

 • Vendos pan në gaz, të sjellë një çiban dhe kuzhinier në masë për 30 minuta

 • mori drogës hani racione nga një lugë gjelle tri herë në ditë

 • Kjo do të thotë të përkryer heq dhimbjen në marrëdhëniet dëmtuara


 • Trajtimi i sprains duke përdorur vajra esenciale • Merrni 5 pika vaj esencial e livando ose kamomil

 • holluar naftës me ujë të ftohtë

 • pastaj thith në lëngun që rezulton palosur disa herë garzë

 • Aplikoni këtë garzë të zonës ndrydhje

 • compress mund të hiqet kur garzë nxehet

 • Përsëriteni këtë procedurë disa herë


 • Mos harroni të aplikoni një fashë që shtyn në ligament shtrirë. Ligaments fashë fix dhe muskujt dhe lehtësimin zonën e dëmtuar nga stresi të tepruar dhe për të zvogëluar dhimbjet. Megjithatë fashë nuk duhet të jetë shumë i ngushtë, ose ajo mund të ndërpresin rrjedhjen e gjakut - atëherë lidhjet do të shërohet shumë më ngadalë.