Pezmatim nervi radial nervore


Neurit është një sëmundje inflamatore neurologjike. Ka lloje të ndryshme të pezmatim nervi, njëra prej të cilave është pezmatim nervi radial nervore. Kjo sëmundje ndikon në gjymtyrë e sipërme të njeriut.

Arsyet pezmatim nervi radial nervore
Pezmatim nervi mund të zhvillohet me sa duket nga askund. Për shembull, një shkak i zakonshëm i pezmatim nervi është e thjeshtë mbi-rrjedh duart në gjumin e tij, kur një person është në gjumë, duke e vënë dorën nën jastëk apo nën trup. Kjo ëndërr duhet të jetë shumë i thellë, si kur një person është i dehur. Tepruar shtrat compression nervore radiale gjithashtu mund të shkaktojë zhvillimin e pezmatim nervi.

Arsye të tjera që shkaktojnë pezmatim nervi rrezatimi:

 • gërshet tepruar compression

 • thyerje e humerus

 • Procedura e pahijshme të injektimit në sup

 • infeksionet e ndryshme

 • dehje


 • Për infeksionet, promovon pezmatim nervi rrezatimit përfshijnë gripin, pneumonia, tifoja. Helmimi Alkooli mund të shkaktojë dehje, e cila, nga ana tjetër, do të shkaktojë sëmundje.

  Si për të identifikuar pezmatim nervi radial nervore  Për diagnozën e pezmatim nervi radial nervore përdorin teste të thjeshta që dikush mund të kryejnë në shtëpi. Ju duhet të pyesni personin që dyshohet prania e kësaj sëmundjeje, të bëjë disa stërvitje të lehta dhe të shikojnë atë. Gjetjet duhet të bëhet në bazë të fakteve të mëposhtme:


 • kur tërhequr armët midis pacientit horizontalisht përpara pezmatim nervi mund të zhvillohet paralelisht tij palme në dysheme dhe vetëm në lartësi furçë

 • thumb pezmatim nervi pacienti praktikisht presion kundër indeksi nuk mund të thuhet për një njeri të shëndoshë, kur dora e tij është në pushim

 • pacienti nuk mund të bëj bërryl

 • pacienti nuk është në gjendje ta shpjegoj duart dhe parakrahët, dhe ndjeshmëria e shpatullën është normale

 • sëmundje të mpirë gjymtyrë e prekur

 • gishtat nga i madh dhe të mesëm për të humbur ndjeshmërinë

 • kështu që pacienti nuk mund të rregulluar gishtat e gjymtyrë të prekur, për shembull, për të gjithë ata në të njëjtën kohë prek pjesën e prapme të dorës tuaj

 • dore mbi një sipërfaqe të sheshtë horizontale me pëllëmbë tuaj poshtë, nervore radial neurit pacienti nuk mund të lëvizë me gisht mesme në drejtim të indeksit ose unazë


 • Trajtimi i nervore radiale pezmatim nervi mjetet juridike popullore


  Trajtimi i Propolisi


  Propolisi ka një numër të madh të pronat medicinale. Për të përdorur këto prona në trajtimin e pezmatim nervi rrezatimit, të marrë atë në shumën prej 40 gram, bluaj tërësisht dhe derdh 100 gram 96 për qind alkool. Vendos zgjidhje duke rezultuar në një vend të errët për 7 ditë. Gjatë kësaj kohe të drogës duhet të shkundur çdo ditë. Pas një jave të përgatitjes duhet Strain dhe të holluar me vaj ulliri ose misri në mënyrë që të naftës ishte pesë herë më shumë. Tërësisht përzierje të gjithë. Ky mjekim është përdorur për të compress që mund të vënë një ditë të tërë. Kjo procedurë është e nevojshme për dhjetë herë.

  Mjekimi me balte


  Merrni balta e kuqe ose përndryshe qeramikë dhe holluar me uthull në mënyrë që një përzierje mund të bëjë një tortë. Tortë rezultuar vënë në vendet e trazuara dhe të lënë gjatë natës. Kjo procedurë duhet të bëhet brenda tri ditëve.

  Mjekimi me raspberries


  Malina gjithashtu mund të jetë përkrahës i juaj në luftën kundër pezmatim nervi radial nervore. Nëse ju doni të përfitojnë nga vetitë e saj shëruese - të marrë një lugë gjelle e gjeth grimcuar të bimëve dhe 250 gram para pour ujë të vluar. Pastaj vendin mjet në një zjarr të ngadaltë për 5 minuta. Pastaj le të drogës me të butë krijoj për gjysmë ore. Pas gjysmë një mjet orë mund të konsiderohet gati. Merrni atë tri herë në ditë për gjysmë ore para të hahet ushqim tre lugë.

  Me raspberries mund të jenë të përgatitur dhe ky ekstrakt: përqindja e tre me një holluar lë dhe rrjedh nga vodka bimore. Ju lutem prisni nëntë ditë deri nastoyitsya anë, pastaj tendosje për të hequr qafe të lë dhe rrjedh, 9 ditë vodka mori përsipër të gjitha vetitë shëruese të raspberries. Merrni këtë drogë duhet të jenë si më poshtë: 20 pika para të tretësirë ​​tri herë në ditë për gjysmë ore para ushqimit për 10 ditë. Në 10 ditët e ardhshme tashmë të marrë 20 pika në të ardhmen - 30 pika, pastaj 50 pika per qasje. I gjithë kursi pijë 30 pika në një kohë. Kursi i trajtimit duhet të zgjasë 12 javë.

  Disa receta të dobishme: • Për trajtimin e pezmatim nervi radial nervore fshij problematike vend Bear proshutë çdo ditë për katër javë.

 • Treat pezmatim nervi, duke pacienti lë zonën e rrikë dhe dredha-dredha e tyre në krye të ngrohtë shall leshi apo shall.

 • Përdorni infuzion i shelg-çaj 500 ml në ditë për gatim në shtëpi është e nevojshme një lugë gjelle e lëndëve të para nga bimët holluar 250 gram ujë të vluar dhe të lënë për 8 orë në një termos për të korrigjuar nastoyalosya.