Simptomat dhe trajtimi i artritit


Dhimbje të përbashkët që zgjat një kohë të gjatë mund të thotë prania e sëmundjeve të tilla si artriti - simptomat dhe trajtimi janë të ngjashme me artrit e tij, por ndryshe nga kjo e fundit me artrit përbashkët përflakur nuk është një, por disa.
Simptomat e artritit përfshijnë dhimbje të përbashkët, ënjtje dhe disa të ndryshuar formën dhe madhësinë e nyjeve, ndjenja e ngushtësi në to. Në fillim të sëmundjes dhimbje të përbashkët shfaqet vetëm gjatë lëvizjes, dhe pastaj bëhet e vazhdueshme. Në mënyrë tipike, dhimbje supercooling intensifikuar. Shkaqet e kësaj sëmundjeje mund të jenë të ndryshme - nga sëmundjet infektive dhe reumatizma në çrregullime metabolike dhe alergjitë. Poliartriti mund të lindin si pasojë e lëndimit.


Si për trajtimin e artritit njohur dhe mjekët dhe healers. Herbs, tarifat, TEAS dhe disa ushqime të ndihmuar të përballen me dhimbjen e nyjeve dhe të japë përsëri lirinë dhe lehtësimin e lëvizjes.
Për shumë vite me sukses të trajtuar Arthrosis dhe artritit përdorur Shabelnik kënetë. Ajo mund të marrë një tretësirë ​​20% -noy ose si një pluhur të thatë me herbs copëtuar (05 gram në ditë). Të marrë e tij të paktën dy javë.
Gjithashtu përdoret leh e Aspen, shelg apo plep, me degët e reja të pemëve me trungut të trashë jo më shumë se një leh gisht është marrë, ajo mund të përdoret si një vetë-pirja, dhe si pjesë e tarifës mjekësore. Herbs për trajtimin e artritit: Wort Shën Gjonit, buds pishe, fara e lakër lë nënën dhe njerka, magazinier, gjethe delli, lule jargavan, tërfili, pyll barbarozë, trumzë, yarrow, tufë nettles. Të gjitha këto barëra apo vetëm disa prej tyre janë të përziera, një lugë gjelle e përzierje për të mbushur një gotë me ujë të zier për një orë dhe pini për 2-3.

Në sëmundje të tilla si trajtimi mjetet juridike popullore artritit reumatoid ofron një mënyrë si infuzion ose zierje e horchavky rrënjë të verdhë. Supë është përgatitur me 10 gram e horchavky rrënjë dhe gota me ujë të valë, insistojnë se netornoe kohë dhe për të marrë një lugë gjelle tri herë në ditë për orët kat përpara se të hahet. Seal ch lartë gjysmë horchavky. L. Rrënjët pour dy gota me ujë të valë dhe të insistojnë 8 orë, atëherë filtruar dhe të marrë një gjysmë gotë 4 herë në ditë para ushqimit.

Si lëndë e parë për banjot dhe kremra në nyje dhimbshme përdorura boronicë barishte dhe zierje e fidaneve të gjelbër të kënaqur. Ju gjithashtu mund të marrë dush me kashtë tërshërë freskët (2 kg kashte në një banjë).