Simptomat dhe trajtimi i mjeteve juridike popullore krizë nervash


Krizë nervash ndodh shpesh për shkak të tendosje mendore dhe lodhje mendore. Kjo është manifestuar në rritje excitability dhe nervozizëm e pacientit. Simptomet e krizë nervash ardhshëm - prish gjumin dhe oreksit, dobësi, palpitations, dhimbje koke të shpeshta dhe nervozizëm, reagimi i papritur për të qeshur, lëshojnë zë të lartë dhe të lehta. Pacientët krizë nervash shpesh nuk janë në gjendje të përqëndrohet, përpjekje mendore dhe të shkaktojë atyre dhimbje koke.
Krizë nervash mund të shfaqet në dy forma të kundërta. Në rastin e parë, një person është tepër aktiv dhe energjik, ai merr një shumë gjëra të ndryshme, reagon me dhunë të ndonjë lajm, por humor po ndryshon, sepse çdo minutë. Në fakt, njerëzit janë shumë të lodhur dhe të rraskapitur mentalisht, prandaj nuk është në gjendje për të kontrolluar emocionet e tyre, prandaj këtë sjellje. Forma e dytë e krizë nervash manifestohet në pasivitet tepruar dhe letargji. Njeriu dëshiron asgjë dhe asnjë interes, por nëse diçka është duke u përpjekur për të bërë, atëherë ajo nuk funksionon, çdo gjë bie nga dora. Dhe në krizë nervash parë dhe të dytë të rastit të shkaktuara nga lodhja e tepërt dhe lodhje morale.


Siç e dimë parandalimi është më efektive se sa trajtimi. Për të parandaluar një situatë të tillë, është e nevojshme, së pari, për të vëzhguar orarin e punës dhe pjesa tjetër, për të shmangur Rework dhe si duhet të pushoni. Nuk është tani një aktivitete të njohura në natyrë, nëse ju jeni i lodhur, është më mirë që të preferoni relaksim të qetë dhe paqësore. Ajo është gjithashtu e nevojshme për të rregulluar orarin e ditës, për të shmangur një situatë emergjente, mos punë jashtë orarit, nëse është e mundur - punë alternative mendore nga puna fizike.

Trajtimi i bimëve krizë nervashPër trajtimin e krizë nervash duke përdorur tarifat e ndryshme dhe teas bimor qetësues.

  • Lë Peppermint (15 g), lule kamomil dozë (20 g) dhe rrënjë sanëz (15 g) derdh 05 litra ujë, vlim për dhjetë minuta, tendosje off dhe të pirë një filxhan tremujorin e 3 herë në ditë.

  • Çaj qetësues. Përbërësit: u rrit hips (4 pjesë), gjethe dhe lule rigon (5 pjesë), medicinale tërfili fletë (3 pjesë), lë karamele mente (2 pjesë), gjethe zi rrush pa fara (2 pjesë), lule kamomil (Pjesa 1), ferrë lë blertë në të kaltër (3 pjesë). Një lugë çaji derdh një gotë me ujë të zier, gjysmë ore, filtër dhe për të marrë 1 mëngjes qelqi dhe në mbrëmje. Ju mund të shtoni mjaltë ose sheqer në shije.

  • Bari Leonurus pyatilopastnoho (pjesa 1), gjethet Peppermint (1 pjesë), rrënjë sanëz (1 pjesë) dhe të shikojnë gjethet trifletësh (pjesa 1) Hidh një filxhan me ujë të nxehtë insistojnë orë dhe filtruar. Merrni një gjysmë gotë në ditë.