Kreu dridhje


Dridhje është tipar kryesor i sklerozë të shumëfishtë dhe shpesh provokon sëmundjet e gjymtyrë e sipërme. Dridhje ndodh vetëm litarët si vokale, trungu. Dridhje kokë - një shenjë e një sëmundjeje të rëndë neurologjike. Pacientët ankohen për ethe kokat, duart dhe shumë pjesë të tjera të trupit. Sëmundja nuk sjell aq shumë nga dhimbje si siklet. Kjo, mundësi të paktën të përshtatshëm për të ngrënë, pije, veshje veten.
Shkaqet kryesore të kokës dridhje:

 • Drogës apo alkoolit abuzimi, përdorimi i tepruar.


 • Faktorët gjene të trashëgueshme.

 • Sëmundja e tru i vogël.

 • Përdorimi i tepruar i ilaçeve të ndryshme për qëllime të tjera.

 • Stresi i shpeshtë i shkaktuar nga frika dhe dhimbje.

 • Lodhje konstante pa pushim, punë e vështirë.


 • Gjithashtu, ka shumë raste ku ka një dridhje e eksitim në kokë. Këta faktorë mund të ndikojnë në fillimin e përhapjes së sëmundjes. Stresi i shpeshtë dhe shumë faktorë të tjerë negative që kontribuojnë në zhvillimin e sëmundjes. Ne mund të themi se shkaku më i zakonshëm është pikërisht çrregullime të sistemit nervor.

  Kreu dridhje mund të ndodhë për sëmundjet e mëposhtme:

 • alkoolizmi;

 • Sëmundja e Parkinson-it;

 • hyperthyroidism;

 • frymëmarrjes ose pamjaftueshmëri renale.


 • Trajtimi i dridhje kokë


  Trajtim të drogës nuk është dridhje efektive kokë. E njëjta gjë mund të thuhet për terapi të ndryshme të tjera të utyazhelytelnыe. Pacienti zakonisht mund të menaxhuar në mënyrë të pavarur të të dhënave simptomat, si për të parandaluar plotësisht përhapja e sëmundjes është përmes trajtimit të plotë. Shumë dëshira e rëndësishme e pacientit.

  Kur simptomat e para të sëmundjes menjëherë këshilluar që të kontaktoni një neurolog. Mjeku, bazuar në tablonë e përgjithshme e pacientit, përshkruajnë trajtimin e duhur. Pre-Nevoja që do të shfaqen dhe vetëm atëherë trajtimi projektuar saktë komplekse do të jetë e dobishme.

  Trajtimi mjete popullore dridhje kokë • Kur një dridhje të duarve dhe kokës ndihmojë në mënyrë efektive lule të tansy. Ju duhet të marrë veten arra dhe bëj ato tërësisht. Është e rekomanduar për gëlltitje vetëm lëng dhe të nxjerr nga goja e tërë vakt. Lëng tansy është mjaft efektive dhe rezultati është i dukshëm pas një jave. Pacientët ndihen shumë më mirë.

 • Ka infuzion efektive e bimëve. Për të përgatitur nevojshme tri pjesë kryesore Motherwort, fruta Murriz dy pjesë dhe një rrënjë sanëz pak. Këtu ju mund të shtoni gjethe nenexhik. Kjo përzierje mirë deri sa të qetë. Për t'u përgatitur për një ditë është e mjaftueshme dy lugë përzierje derdh dy gota me ujë të valë. Lini mbi dritat për 15 minuta, pastaj derdh në një termos dhe të lënë për rreth dy orë. Ky infuzion është e rekomanduar për të marrë tri herë në ditë për gjysmë ore para ngrënies. Kursi i trajtimit të vazhdojë për një muaj, dhe pastaj ju mund të merrni një pushim. Nëse përmirësim ndodh më parë, ju mund të bëni një pushim pas dy javësh të pranimit.

 • Po aq efektive është një ekstrakt nga lofanta lule tibetian. Për ta bërë këtë, tre lugë barishte pour 300 ml ujë të nxehtë. Mbush për rreth një orë, dhe pastaj tendosje. Ky infuzion duhet të merret një gjysmë gotë tri herë në ditë. Pavarësisht nga vakt.


 • Mbi të janë receta mund të përdoret si një trajtim shtesë. Terapia kryesor është përshkruar nga mjeku. Kreu dridhje në osteokondroza qafës së mitrës duhet të ndodhë vetëm mjek, kështu që në këtë rast, mjekësisë tradicionale është e pafuqishme. Në mënyrë tipike, pacientët të caktojë gjimnastikë speciale si një terapi shtesë.