Mjete trigeminal popullore trajtimit nervore


Më parë, në qoftë se njerëzit papritmas u shfaq dhemb, dhimbje e shurdhër në fytyrë, atëherë kërkoi ndihmë nga natyra.
Arsyeja nevralgji mund të ushtrojë, draftet, të ftohtë, mbingarkesë emocionale, sëmundjet infektive, patologji kronike, çekuilibër hormonal. Ndonjëherë ngulitje shkakton inflamacion nervore, dhe jo thjesht të shtyjë zhvillimin e murtajës ekzistues.
Ndonjëherë sëmundja manifestohet në sfondin e sindromi premenstrual në shtatzëni. Shpesh nevralgji zhvillon në patologjive vaskulare nervore.


Mënyra më e lehtë dobëson inflamacion i nervore trigeminal, është konsideruar si një copë toke piper.

Trajtimi hikërrorJu mund të marrë një filxhan hikërror, e cila duhet të ngrohjes pan. Dhe hudhni drithëra në një qese të leckë pambuku dhe aplikuar për ftohje lënduar vend. Bëjë procedura preferueshem te pakten tre herë në ditë.

Vajra trajtim bredhiLeshi pambuku lagur naftës bredhi në dhe pastaj butësisht fshij të nevojshme për të përsëritur procedurën gjashtë herë në ditë. Së pari, reddens lëkurës dhe shtohet, por nervore trigeminal pushon të shqetësojë pas tri ditësh.

Vezë trajtim


Dhimbje ndihmon vezë të ziera fort. Ajo duhet të jetë e qartë, pastaj prerë në gjysmë dhe e vënë vendin në nevralgji. Përsëriteni procedurën derisa dhimbja do të kalojë.

Trajtimi bimor


Herbs efektive në trajtimin e metodave të mëposhtme:

 • alte rrënjë ekstrakt: të marrë 4 orë l.. Rrënjët ALETHEIA dhe derdh ujë të ftohtë, insistojnë tetë orë. Me infuzion është compress, aplikuar në orë e gjumit. Pas kësaj, të vënë në një shall të ngrohtë dhe ju mund të fle. Ky trajtim zgjat rreth një javë. Ju mund të zëvendësojë alte tij lule rrënjë, gjethe. Atëherë ju keni nevojë për 2 tbsp. l. Althea derdh ujë të vluar, të lënë për një orë. Së bashku me paketë të alte mund të thirrni në gojë çaj kamomil tuaj, të mbajtur për aq kohë sa të jetë e mundur.

 • 3 gjethe e kuqe barbarozë, aplikuar për faqen e pacientit, presion copë të lartë të vogël prej liri dhe shall leshi.

 • 3 lugë buds thupër hapur pak për përzierje me 2 gota vodka. Mbani përzierje duhet të jetë dy javë, vetëm në errësirë. Pastaj bëri lapping në vendin e plagë.

 • Vaskë nxehtë e madhe për të ndihmuar një leh ri Aspen. Krijoj ajo duhet të jetë veç e veç.

 • lugë nenexhik jeshile kalonte në 250 ml ujë të vluar, të mbajtur në ngrohjes për 10 minuta, të kalojë nëpër një sitë. Ky mjet është i ndarë në gjysmë, një pije në ditë.

 • dhjamë derri dhe supë përzierje ftohtë e buds jargavan dhe të përgatisë krem, e cila pastaj rubbed në pika të lënduar.

 • 1 ch. L. yarrow ujë të zier, mbajtur ngrohtë filtruar. Prano infuzion vetëm para një vakt, një ditë për të pirë 1 tbsp. l. - Filxhan tretë.

 • Hidh fletë mjedër dhe vodka e saj rrjedhin (1: 3), të lënë për 9 ditë. Merrni 20-50 pika para ngrënies. Vazhdo trajtimin për 3 muaj.


 • Trajtimi i panxhar


  Panxhar nevojë për hekura dhe të vënë në një zarf, e bërë nga disa shtresa të fashë. Pastaj hyjnë në këtë pako në kanalin e veshit me inflamacion. Është e dëshirueshme që lëng panxhar mbetur në kanalin e veshit. Pothuajse i njëjti efekt gjatë nxjerrje jashtë lëng nga panxhar dhe instalacioni drejtpërdrejt në kanalin e veshit.

  Ju gjithashtu mund të hekura rrënjë rrikë, pastaj e mbështolli me një fashë (garzë) dhe të bëjë kremra.

  Vajra trajtim hudhër


  Lugë vaj hudhër holluar në një kanaçe gjysmë litër konjak ose vodka. Kjo esencë smeared ballin dhe tempujt disa herë çdo ditë, me kalimin e kohës, do të sulmojë.