Si për të kuruar sklerozë të shumëfishtë


Sot sklerozë të shumëfishtë është një problem i vërtetë për të rinjtë. Mbresëlënëse është kryesisht të moshuar, domethënë ata që janë në lule të jetës. Veçanërisht të ndjeshëm ndaj sëmundjes janë gra. Frekuenca e shfaqjes së kësaj sëmundjeje është i treti.
Si është sëmundje?
Sklerozë të shumëfishtë - Kjo është një sëmundje në të cilën qelizat e imunitetit të vrarë llojin e tyre. Në këtë rast, viktimat janë neuronet që çon në prishjen e sistemit nervor. Efektet kryesore të sëmundjes janë: • koordinimi i dobët i lëvizjeve;

 • vizion të paqartë;

 • Gjymtyrët herë pas here mpirë;

 • dështimet në organet gjenitale;

 • urinim i pakontrolluar.


 • Në fund të fundit, sëmundja mund të çojë në paralizë, në mënyrë që sa më shpejt të jetë e mundur është e rëndësishme për të kuptuar se si për të kuruar sklerozë të shumëfishtë.

  Trajtim Modern e sklerozës multiple


  Për fat të mirë, sot ka shumë trajtime për sklerozë të shumëfishtë, pak a shumë efektive, që i përkasin një mjekësinë popullore tradicionale.


 • Për trajtimin e sklerozës multiple , të ndihmojë të rivendosur qelizat imune. Varësisht nga lloji i ndarë në imunomodulatoreve dhe ymmunosupresantы.

 • Trajtimi i Multiple skleroza me qelizat burimore. Me Transplantimi i qelizave burimore mund të shpëtoj e problemit në rrënjë duke eliminuar qelizat T që neuronet dëme në të palcës kurrizore dhe trurit. Ky drejtim të ri në trajtimin e sklerozë të shumëfishtë padyshim jep rezultate pozitive, ndërsa efektet e transaksioneve të tilla kuptohet ende plotësisht.

 • Trajtimi i Multiple skleroza bletët. Në toksinave dhembjet bletët janë të aftë të pezullojë sëmundjen dhe për të inkurajuar dhjetra reagime pozitive. Trajtimi i shumëfishtë helm skleroza bee është një metodë efektive, edhe pse jo në gjendje që plotësisht të kapërcyer sëmundje.

 • Trajtimi i bimëve të shumta sklerozë të përhapur. Në këtë rast, të përgatitur infusions ndryshme dhe decoctions e hithrat, Propolisi, zhabinë dhe të tjerët. Gjithashtu, ekspertët këshillojnë që të përfshijë në dietë e manave pacientit e rrush pa fara e zezë dhe të tretë, të shëndetshme përzierje lëng qepë me mjaltë, hani shumë fruta dhe perime, si dhe fara luledielli. Shumë efekt të mirë është trajtimi i shumëfishtë mordovnykom skleroza. Grass, i quajtur sharoholovyy mordovnyk ose Gjembi i zi ka fara medicinale që këmbëngulin dhe pini një disa pika në ditë. Gjithashtu e dobishme për masazh gjymtyrët vihen përdorur këtë tretësirë.

 • Terapia Hormone . Trajtimi i sklerozë të shumëfishtë përfshin përdorimin e hormoneve glukokortikoideve. Kjo jep disa rezultate pozitive, por gjithashtu mund të shkaktojë dëme të trupit, si hormonet japin efekte anësore. Përveç kësaj, ka disa studime që tregojnë se nivelet e larta të hormoneve seksuale në meshkuj dhe femra redukton aktivitetin e sëmundjes. Kur hormon me moshë është më pak sëmundje fillon të përparojë me shpejtësi.


 • Për sa kohë që shkaqet e sëmundjes mbetet e paqartë, do të shfaqet gjithnjë e më shumë trajtime të reja për sklerozë të shumëfishtë. Por një gjë mbetet e njëjtë. Edhe me manifestimin e sëmundjes nuk duhet të humbin kuptimin e jetës.

  Qëndrim pozitiv, si përvoja e shumë njerëzve të aftë të pezullojë përparimin e sëmundjes dhe kështu të lejojë të jetojnë jetën e përbashkët. Gjithashtu, duke ndjekur një dietë të përshtatshme dhe jetese aktive, ju mund të ngadalësojnë sëmundjen sa më shumë të jetë e mundur.