Si për të përballuar me sulmin e nervit shiatik


Sulmi i nervit shiatik shoqërohet me dhimbje të forta, të cilat mund të eliminohen nga droga intramuskular analgjezik. Megjithatë në dorë nuk është gjithmonë mjet i duhur. Si në raste të tilla të zbutur dhimbjen dhe të përballen me stuhi?


Para së gjithash, mos harroni se sulmi i nervit shiatik shkakton inflamacion.Dhe për të zbutur dhimbjen, ju keni nevojë për të eliminuar inflamacion. Ajo nuk i përshtaten një shumëllojshmëri të trajtimeve të ngrohjes, të cilat shumë të përdorura për të mbajtur. Sipas ndalimit vjeshtë dush dhe sauna, kompresa të nxehta, patch piper, masazh.Në rast të dhimbjes akute pacienti duhet të shihni një mjek për diagnozën dhe trajtimin. Nuk ka para për trajtim? Mund të ndihmojë jashtë në kredi është kivi. Dhe ndërsa udhëtonte shpejtë duhet të vënë atë në një shtrat të vështirë, duke siguruar shpinë paqes. Personi ndjehet ne siklet, mund të marrë pozitën e tij, të cilën ai është më i përshtatshëm në këtë moment. Kur është e dëshirueshme për të vënë përsëri një jastëk të vogël apo jastëk.


Për lehtësim dhimbje duhet të marrë asnjë mjekim dhimbje. Mjet më i përshtatshëm që në të njëjtën kohë mund të hiqni inflamacion dhe mpirë. Ju mund të zgjidhni një droge të bazuar në Diclofenac apo nimesulid. Megjithatë, mjete të tilla duhet të jenë të kujdesshëm në qoftë se ka probleme me traktin digjestiv.


Gjatë nervit shiatik akute është e këshillueshme për të marrë diuretics. Ata mund të zëvendësojë bimeve me të njëjtat prona. Është e rekomanduar për të përgatitur infuzion të lë boronicë, i aftë dhe zierje e lë të bearberry. Këto ilaçe të ndihmojë të shpejt të merren me inflamacion.


Kur sulmi të jetë i sigurt për të kyçur prapa duke përdorur një fashë të ngushtë. Nëse ka fleksibël, ju mund ta përdorni atë. Në raste të tjera, ju duhet të heq zonën e dhimbshme me një peshqir apo shami.


Për të shpejt të eleminuar dhimbjet akute duhet të bëjë një kompresë me tretësirë ​​e sanëz. 25 ml liker përzier me të njëjtin volumin e ujit. Në lojë hyri Zgjidhja dip një copë garzë, butësisht shtrydh dhe bashkëngjitni të lëkurës në zonën e dhimbshme. Dërgo compress minuta 10. R3r3r372.

Sulmi i nervit shiatik është dita e dytë ose të tretë, por shqetësimi siklet për disa kohë. Në këtë fazë, mund të ndihmojë ngrohjes vaj, masazh, terapi manuale dhe stërvitje.


Sulmi i nervit shiatik - një problem i papritur që e bën një person të ndjeni dhimbje. Pas rekomandimet e ekspertëve, ju mund të shpëtoj nga dhimbje dhe të ndjehen të shëndetshëm përsëri. Para se të përdorni fondet e lartpërmendura, të konsultoheni me një mjek të mirë! Përdorni kredi të shërbimit internet në hartë dhe do të nënshkruajë deri në një klinikë të specializuar private.